Jump to content
mimi_at

Kafa ili Caj ?

Recommended Posts

Kafa, kapucino, neskafa, espreso...nije mi porasto rep :smile2:

Kapucino, ko to ne voli :)

Ja... To za mene nije kafa... :wbeyond:

Kapućino ide poslije dobre kafe, ko desert :smile2:

Ja... To za mene nije kafa... :wbeyond:

Ни за мене. Од тога боли стомак... :confused:

Citiraću dio jednog posta koji se odnosi na čaj od Žalfije.

Smatra se da dugotrajna interna primena zalfije nije preporucljiva zbog mogucnosti da budu izazvane epilepticke konvulzije zbog nekih aktivnih principa (da ne idem u detalje koji su)... Ali, ponekad moze se i popiti caj...

Sta je vase misljenje? Sta skodi organizmu vise? Naravno igraju uloge vrsta kave - sa kofein bez kofein , crni caj zeleni caj vocni caj svasta nesto. Cula sam da crni caj isto skodi organizmu kao kafa?

Stav i vise pijete ?

a koje rekao da kafa škodi organizmu?

a koje rekao da kafa škodi organizmu?

Неки чобани, будале... :citanovine:

Неки чобани, будале... :citanovine:

vjerovatno.

mislim da je sve dozvoljeno u ograničenim,nazovimo normalnim,količinama :mahanje:

mislim da je sve dozvoljeno u ograničenim,nazovimo normalnim,količinama
Све?

Mislim da je nesmotreno to napisala, a ako nije onda je u velikoj zabludi. :wbeyond:

mislim da je sve dozvoljeno u ograničenim,nazovimo normalnim,količinama :mahanje:

U svakom slucaju nije zabranjeno, a koliko je stetno to je vec tema za diskusiju. :smile2:

Danas svratim u prodavnicu kod Poljaka i gledam cajeve, ima stvarno ogroman izbor, i sad stoje poredani neki cajevi kao za mrsavljenje, za srce i slicno

i u toj grupi i Caj za ljepotu. Pise na poljskom pa nisam cito u detalje. Predpostavljam da je za ten :a014: Sta bi drugo bilo.

I neki dan slusam na radiju, kaze crni caj, zeleni caj i bijeli caj, sve je to od iste biljke, samo zavisi od vrste susenja. A bijeli caj je najbolji kao anti-oksidant i najblazeg ukusa. Ja pijem zeleni, valjda sto sam odrasto sa muslimanima :wtoothy9:

Caj-svi Milford...one engleske raznorazne ne podnosim.

Kafa - Nescafe gold ili ona cuvena ratna iz Lesnice! :) Prvi put kad sam izasao iz rata u Srbiju...taj miris mi je neponovljiv.

Kafu sve manje pijem, valjda sto nije ona iz Lesnice :evil6:

Stane autobus, raja se razlete, dok sofer ubacuje prase u gepek :wtoothy9:

U zadnje vrjeme pijem Zen Chai, Teekane. Nisam pretjeran ljubtelj zelenog caja, ali ovaj je sa dodatkom limuna i manga. Veoma je ukusan.

zen_chai_brand.jpg

Добар је. Када почне пост, ја тада почињем да конзумирам и невјероватне количине чаја. Нажалост, заборавила сам да купим залихе правог зеленог чаја, па сада пијем неке сурогате.

Оно што ме већ годинама нервира је, кад ти донесу кафу или сличне деривате у кафани, ти је пијеш и ето.

А кад ти донесу чај, још ти ставе поред шећера ту и мед и лимун и шта све не... умажеш се ко крме док све то наспеш у чај... мораш прије пијења чаја да переш руке малтене...

Или цедевиту... донесу ти чашу воде, кашику и оно у кесици! Па то сам могао и кући тако да пијем, да сам мијешам, и јефтиније!

Kafu sam potpuno eliminisao, a nisam nikada ni bio neki kafedzija, pa mi nije ni palo tesko.

jedno vrijeme nisam pio kafu ali vise ne mogu poceti raditi bez solje kafe.kao narkoman sam u zadnje vrijeme.stvarno ne mogu zamisliti novi dan bez jutarnje kafe.

Ја кафу никада нисам пила јер ми је била потребна, него из чистог задовољства. Баш, баш волим кафу. Ујутро с доручком пијем неку добру инстант (без млијека, наравно), а онда током дана један еспресо (или два). Може се десити да не попијем кафу дан или два због неких разлога - није да ћу осјетити неку страшну разлику, али ми недостаје као неизбјежно дневно задовољство.

Ја кафу никада нисам пила јер ми је била потребна, него из чистог задовољства. Баш, баш волим кафу. Ујутро с доручком пијем неку добру инстант (без млијека, наравно), а онда током дана један еспресо (или два). Може се десити да не попијем кафу дан или два због неких разлога - није да ћу осјетити неку страшну разлику, али ми недостаје као неизбјежно дневно задовољство.

ono sto je pusacima cigareta,meni je espreso.nazalost! :wbeyond: