Jump to content
mimi_at

Kafa ili Caj ?

Recommended Posts

I ja sam mislila tako. Cak ces naci moje postove na pocetku ove teme u kojima tvrdim da nema sanse da je ne popijem. :icon_neutral: Sad....ako mi padne na pamet popijem je, a ako ne...nikom nista.

Mada, kad odem kuci mozda se situacija promijeni. Moji roditelji obozavaju onu domacu kafu, a brat Nescafe. Posto me razmaze kad dodjem :icon_smile: , onda mi donesu kafu u krevet. Sve zavisi ko je kuci i kome treba drustvo. Pa....kako bih to mogla odbiti? :icon_wink:

Не знам зашто би се неко одрицао каве.

Сузуки, шта бре?

Сузуки, шта бре?

Консултуј се с' приручником! :smile2:

Али ја вас ништа не разумијем.

:smile2:

Добро ако му не прија, али зашто би то одрицање као био успјех? Шта фали кави? (Маки је рекла "Коле благо теби што је не пијеш", па не разумијем).

Jest' vala VJT, kafa je bas lijepa. A tek kako mirise, mmmmm.

I naravno da je se ne bih odrekla. Samo ne pijem je kao ranije.

Evo sta kazu ljudi koji se u to bolje razumiju nego ja...

OSLO - Umerena potrošnja kafe doprinosi sprečavanju bolesti krvnih sudova ili bolesti kao što su Parkinsonova i Alzheimerova, pokazuju rezultati istraživanja koje su sproveli norveški naučnici objavljeni u petak na web stranici www.forskning.no.

Naučnici su svoje teze poduprli podacima sakupljenim u SAD-u na 27.000 starijih žena: žene koje su pile od jedne do tri šoljice kafe dnevno bile su u 20 do 25 posto slučajeva manje izložene riziku obolijevanja od bolesti krvnih sudova ili upalnih bolesti.

U posljednju kategoriju naučnici su uključili šećernu bolest, Parkinsonovu bolest, Alzheimerovu bolest, plućne bolesti, bolesti jetre i bubrega.

"Podaci pokazuju da antioksidansi mogu biti faktor zaštite kod brojnih bolesti", kazala je Lena Frost Andersen, članica ekipe naučnika.

Međutim, pozitivni učinci kafe nestaju u slučaju preterane potrošnje a to je više od pet šoljlca dnevno.

"Izgleda da u kafi postoji nešto što je štetno ako se troši u velikim količinama", kazao je Rune Blomhoff, drugi naučnik uključen u projekat.

Па ја кад бих попила 5 кава у дану, ја бих завршила у хитној.

Ko ne bi. :icon_confused:

Ja sam izguila zelju za kafom od kada sam dosla u US. Gdje god maknes ona filter kafa. Nekakva jadna, tanka, kisela. Jos kad stavim mlijeko da ublazim taj ukus, onda mi jos fali kriska hljeba, pa da se najedem.

:icon_smile:

Stoga, kad imam vremena za Starbucks i pravi espreso ili moku...onda i uzivam.

Ја мислим да нисам у Јапану сваки дан (некад и више пута на дан) куповала еспресо у Старбаксу који је био испод мог посла, могла сам купити једну половну Тојоту :-). Али оно што сам обожавала уз тај еспресо допио, била је и крофна преливена неким карамел преливом (крофна од црног брашна). Сад у Канади питам у Старбаксу имају ли то, они кажу да не држе крофне уопште. Ма мрш тамо и Чаптерс и Старбакс.

Pijem odnedavno zeleni caj, bez secera, kad dodjem na poso, a popodne kafu...

I idem sada napraviti caj i onda polako da pocnem raditi :smile2:

U zadnje vrijeme pijem uglavnom caj, da me ugirje na ovim polarnim temperaturama.

Ко је за кафу?

Ekskluzivna kafa koja se dobija iz mačijeg izmeta, prodaje se u jednom kafiću u Londonu za 50 funti. Jamajkanska zrnca kafe Blue Mountain i Kopi Luwak, mešaju se kako bi se dobila kafa najskuplja kafa na svetu Raro. Ono što je interesantno za ovu kafu jeste da ova zrna prvo jede mačka Cibetka, a posle određenog vremena i „određenih radnji” same mace, dostižu cenu od fantastičnih 324 funti po kilogramu. „Male fabrike” najskuplje kafe na svetu, mačke cibetke, žive u grmlju plantaža širom jugoistočne Azije i uvek jedu samo najbolja i najzrelija zrnca kafe. Nakon toga na scenu stupaju radnici s plantaža koji skupljaju mačji izmet, peru ga i prže zrnca koja u njemu pronađu. Ova retka zrnca kafe lagano se prže oko 12 minuta kako bi se osiguralo da svako zrnce dostigne maksimum svog ukusa i pruži vam savršen makijato ili kapućino.

Или хоће да нам навуче неког Гремлина на врат да нам објашњава како је свиња најпрљавија животиња, а ми се свеједно давимо у крметини :glasses9:

Немојте претјеривати. Нико није спомињао угојене гице. А што се тиче кафе, ја би на вашем мјесту провјерила да случајно није "цибетка" :glasses9:

Kafa, kapucino, neskafa, espreso...nije mi porasto rep :glasses9: