Jump to content
mimi_at

Kafa ili Caj ?

Recommended Posts

Sta je vase misljenje? Sta skodi organizmu vise? Naravno igraju uloge vrsta kave - sa kofein bez kofein , crni caj zeleni caj vocni caj svasta nesto. Cula sam da crni caj isto skodi organizmu kao kafa?

Stav i vise pijete ?

Pa kazu da je zeleni caj zdrav ali ja ga ne volim zbog.....boje. :D

Doduse ako dodas malo mlijeka u caj kako ga inace mnogi piju onda mu i boja postaje podnosljivija. Opet sam cula da ima efekta samo ako se pije oko 4-5 solja dnevno sto je mnogo i cisto sumnjam da ga iko pije toliko.

Kafu bez kofeina - NIPOSTO. Ne zbog kofeina nego sam gledala na TV emisiju gdje su naveli da taj proces kroz koji prolazi caj ili kafa da bi se odstranio kofein nije nimalo zdrav. Naime koriste se neke opasne supstance po zdravlje da bi se citav taj proces izveo i zato Kleo pije fuka i caj sa kofeinom, mada je danas u zapadnom svijetu to vrlo tesko naci, gotovo na svakoj kuticiji pise da je bez kofeina.

Mislim da kafa nije stetna ako se ne pije previse.....recimo 2 solje bi bile sasvim O.K. ....a bez nje ujutro ne mogu da se razbudim......pa sam cijeli dan.... :sleepy3:

Nemam pojma sta je zdravo ali ja ne pijem ni kafu ni caj...moj stomak nijedno ne podnosi..Caj ne pijem ni kad sam bolesna. Ima gadan ukus bez obzira koja je vrsta u pitanju i bez obzira sto ja u njega stavim tonu secera.

popio sam mozda 5-6 kafa u zivotu, a zadnju '98. kad sam se vidio s rodicom poslije dugo vremena.

caj pijem cesto, obicno nanu i kamilicu.

Zasta ono bi dobar caj od nane?

za stomak...

Navalio poso danas, nije bilo vremena ni kafu popit :icon_eek:

Sada konacno pijem kafu i mislim da izletim napolje da jednu :smile2:

pa da pustim sebi kakvu muziku :icon_rolleyes:

Bez kafe ne funkcionisem,nije bitno da li je obicna,nes,espreso,sa mlijekom....samo da je jaca i gorka....

A caj?

Samo kad moram!

Bez kafe ne funkcionisem

Ni ja !

Ја без каве могу да функционишем нормално, али је МНОГО ВОЛИМ!!!

Ја без каве могу да функционишем нормално, али је МНОГО ВОЛИМ!!!

Pocelo je tako sto sam zavoljela kafu,da bi rezultiralo time da imam stravicnu glavobolju ukoliko u roku od pola sata nakon budjenja ne popijem kafu...

Slično je počelo i kod mene, mama me navukla na kafu :sad3:

Bilo je ajd da mi praviš društvo, ajd da mi praviš društvo :blob10::blob10:

I, sad ako ne popijem jaku kafu prije nego što se skroz razbudim, boli me glava :sleepy3:

A cigare :smile2:

Tu me navukla najbolja drugarica, šta ću kad nisam karakter :love1:

Ја углавном ујутро не волим да пијем кафу. Почну руке да ми се тресу. Цигарета - такође ни говора. Само вода, док не дођем себи. (Мада не одбијам да ми неко момче донесе горепоменути напитак у кревет, ако је баш у том фазону!) Најбоља ми је она кава негдје мало послије подне. Или послије ручка.

Ја углавном ујутро не волим да пијем кафу. Почну руке да ми се тресу. Цигарета - такође ни говора. Само вода, док не дођем себи. (Мада не одбијам да ми неко момче донесе горепоменути напитак у кревет, ако је баш у том фазону!) Најбоља ми је она кава негдје мало послије подне. Или послије ручка.

Ja ne mogu da se razbudim ni da funkcionisem bez kafe.

Prva jutarnja mora biti jaka i gorka.I da me niko ne dira dok ne popijem kafu.

A ako nesto pijem prije kafe,to je voda.

Ne pusim,tako da nemam problema s tim.

Ali,imaju svojih cari i ona kafa oko podne,pa usred radnog vremena,nakon rucka,cak i one vecernje..... :icon_smile:

Ali,imaju svojih cari i ona kafa oko podne,pa usred radnog vremena,nakon rucka,cak i one vecernje..... :icon_smile:

...Pa one neplanirane, pa pokoji kapućino... :icon_smile:

...Pa one neplanirane, pa pokoji kapućino... :icon_smile:

Pored jutarnje,koja je bez premca,te su najsladje..... :icon_wink:

Da mi je neko rekao prije 3-4 mjeseca da cu skoro prestati da pijem kafu, ne bih mu vjerovala. No, to se stvarno dogodilo. Kako? Pa iskreno, pojma nemam. Jednostavno je ne popijem jedno jutro, jer zurim na cas. Popodne popijem caj, da bih se ugrijala, jer kao sto znate kod mene je do skoro bio snijeg.

I tako uhvatim sebe kako i ujutru pijem caj umjesto kafe.

uf Kole, blago tebis pa je ne pijes. Kad sam prestala pusiti prosle godine pila sam kafu u litrama;prvo bijelu, pa crnu i tako naizmjenice. Sad sam smanjila konzumiranje kafe, al je ipak moram popiti 2x u toku dana. Nazalost.