Jump to content
Sign in to follow this  
plava_orhideja

Glava boli!!

Recommended Posts

Ma idi u mesaru i zamijeni! Valjda ces naci neku adekvatnu!

Ovih dana imam neku smijesnu glavobolju. Kad hocu da se nakasljem imam osjecaj da me neko nozem udara u glavu. Nakon toga nista, sve je ok. Navece, cim stavim glavu na jastuk, zaboli me. Imam osjecaj da me jastuk vrijedja. Za ovu drugu situaciju imam rjesenje: " pomaknem glavu mimo kreveta..i eto.. :smile2: " A sta da radim sa prvom?

Tablete ili vise spavanja ne pomazu. :icon_neutral:

Ima li neko neki prijedlog?

Pa.....mozda bi se mogla probati jedna od ovih metoda. :smile2:

Mislim....kamilica....da, da....to bi najbolje bilo. :icon_smile:

Pa.....mozda bi se mogla probati jedna od ovih metoda. :smile2:

Mislim....kamilica....da, da....to bi najbolje bilo. :icon_smile:

Zato sam je i stavio na prvo mjesto. :smile2:

Bila sam prekjuce.....nije mi to rekao. Hmmm ......mijenjam ljekara, to je sigurno. :icon_wink:

Nema sta da cekas, idi doktoru.

On ce ti najvjerovatnije preporuciti da se paris nad kamilicom, manje ucis i vise seksas. :smile2:

Jos ako je neki lafac, pa da se i on ukljuci u terapiju. :smile2:

Nije mlad. Ima oko 60 god.

Nego, da ne pomaze kantarion i u ovom slucaju? :icon_lol:

Kad malo bolje razmislim.....i kamilica se moze brati. :icon_smile:

hahah.....moze se i kamilica brati :icon_wink:

Sta ce ti doktor od 60? :smile2:

Obicno mi i ne treba nikakav, hvala Bogu. A sad sam otisla kod ovog u skolskoj ambulanti.

Migrene su napast! Kod nas, u porodici se "prenose" muskom linijom vec 3 generacije (najmanje)... A bolovi e to je prica za sebe, mada u poslednje vrijeme sam uhvatio neki ritam kod menjanja terapije.

Elem, primetio sam da nakon odredjenog vremena lekovi prestaju da deluju tako da se trudim da to preduhitrim i menjam terapiju cesce. Pa nakon nekoliko meseci mi opet dosta efikasno djeluje terapija koja je imala vrlo mali efekat pre. Kad je migrena u pitanju vecina strucnjaka sa kojima sam imao kontakta se slaze da se na nju sad za sad jedino moze delovati simptomatski.

Migrene su napast! Kod nas, u porodici se "prenose" muskom linijom vec 3 generacije (najmanje)... A bolovi e to je prica za sebe, mada u poslednje vrijeme sam uhvatio neki ritam kod menjanja terapije.

Elem, primetio sam da nakon odredjenog vremena lekovi prestaju da deluju tako da se trudim da to preduhitrim i menjam terapiju cesce. Pa nakon nekoliko meseci mi opet dosta efikasno djeluje terapija koja je imala vrlo mali efekat pre. Kad je migrena u pitanju vecina strucnjaka sa kojima sam imao kontakta se slaze da se na nju sad za sad jedino moze delovati simptomatski.

Ja sam mislila da imam migrenu, ali srecom nije tacno. Glava me bolila zbog zelucanih tegoba, tj. previse nerviranja. :icon_rolleyes: Sve je bilo na nervnoj bazi.

Jedino sto je pomagalo u tim momentima je potpuna tisina, mrak i "brufen" od 500 mg.

Da, i jos nesto. Cim osjetis da bi te mogla zaboliti glava, popij tabletu. Jer kad zaboli, nema velike koristi od lijekova.

Garant si sve ovo probao.....ali... :icon_smile: nema veze.

Ама љекари немају појма. Мигрена се лијечи - знам људе који су је излијечили, и то наравно не неким коњским таблетама, него исхраном. Најстрашније је кад ти љекари кажу: То вам је што вам је, бољеће вас тамо негдје до педесете године живота. Помињала сам на некој другој теми професора Макса Герсона - он је био љекар (тада заправо само студент медицине) коме су колеге рекле да лијека нема, а човјек је барем два дана у седмици морао да проводи у мрачној просторији, изолован од звукова. И он је кренуо да експериментише са самим собом и излијечио се.

Bez neke lose namere da sumnjam u nesto u sta se licno nisam uverio, ipak sa rezervom uzeo neke price o izlecenjima, kao sto rece @kole u velikom broju slucajeva to i nije bila migrena.

Ako uzmem u obzir da sam obavio sve preglede kod ocnog lekara, ultrazvuk ne znam ni sam cega vise, gastroskopiju i sl pretrage da bi se eliminisala varijanta da je u mom slucaju glavobolja samo refleksija nekog drugog problema, ostalo je jedino logicno resenje da je u pitanju migrena.

E sad, kad se vec uhvatismo teme... I sam termin migrena je dosta razlicito definisan kod razlicitih strucnjaka/institucija tako da to u osnovi ne predstavlja neki specifican poremecaj nego citavu grupu poremecaja najcesce na krvnim sudovima u glavi.

I da @kole Brufen se vec godinama nikako ne preporucuje kao terapija za glavobolje, tj. ne preporucuje se uopste valjda ima znacajne nus efekte.

Znam ja to. Ali jedino on mi pomaze za sve sto me boli, cak i kod prehlade. Ostale tablete nista...

Uf, bas zna biti gadna ta glavobolja. I kod mene svi porodicno imaju jake glavobolje. Pogotovu sa oceve strane. I ja imam "srecu" da sam naslijedila to od njih.

P.S. Sad imam novi problem zvani nesanica. Pojma nemam kako da ga rijesim. Svaku noc zaspim u 4-5 ujutru a budim se u 7. Jednom mjesecno kad me totalni umor savlada, onda spavam normalno.

Bez neke lose namere da sumnjam u nesto u sta se licno nisam uverio, ipak sa rezervom uzeo neke price o izlecenjima, kao sto rece @kole u velikom broju slucajeva to i nije bila migrena.

Ako uzmem u obzir da sam obavio sve preglede kod ocnog lekara, ultrazvuk ne znam ni sam cega vise, gastroskopiju i sl pretrage da bi se eliminisala varijanta da je u mom slucaju glavobolja samo refleksija nekog drugog problema, ostalo je jedino logicno resenje da je u pitanju migrena.

E sad, kad se vec uhvatismo teme... I sam termin migrena je dosta razlicito definisan kod razlicitih strucnjaka/institucija tako da to u osnovi ne predstavlja neki specifican poremecaj nego citavu grupu poremecaja najcesce na krvnim sudovima u glavi.

I da @kole Brufen se vec godinama nikako ne preporucuje kao terapija za glavobolje, tj. ne preporucuje se uopste valjda ima znacajne nus efekte.

Када кажем мигрена, онда мислим на тај ненормални бол главе када све одзвања у ушима и када особа обично заврши у мрачној просторији, без звукова, када ниједна таблета не помаже и када долази чак и до мучнине и повраћања. Моја пријатељица је урадила све претраге, ишла је и на скенер и сви су јој налази били одлични. Но мигрене нису престале. Дакле, на то мислимо.

Имају наравно и неке друге, честе главобоље, али оне могу да имају везе са желуцем, са кичмом и сличним стварима. Када неко има мигрену - тај зна сигурно да је то мигрена. Тешко ју је помијешати са било чим.

Није ли онај далматински гурбет који није хтио да пјева у Србији ма колико му се љигавци увлачили у дупе опјевао ту појаву?

Rano jutro, pola sest

Svakog dana putuje

Moja Migrena

Mirise na jabuke

Zivi ko podstanar

Moja Migrena

Oci su joj pune sna

Kako li se preziva

Moja Migrena

Ruke ne pokazuje

Kaze da dobro je

Moja Migrena

Migrena, generacijo moja

Da smo se ranije sreli

Migrena, generacijo moja

Toliko toga na djeli

Migrena, generacijo moja

Ko nam je ukrao dusu

Migrena, generacijo moja

Jesmo li previse htjeli

Migrena, generacijo...

Migrena, generacijo...

Најстрашније је кад ти љекари кажу: То вам је што вам је, бољеће вас тамо негдје до педесете године живота.

Zavisi koliko imas godina, mozda i nije strasno :sad:

Samo nesto iz iskustva. Tablete se piju unaprijed ili tek kad pocne, poslije toga otekne zeludac i ne vari uopste, pa i ako se popije tableta, nema koristi.

Ali ako dodje do toga, onda u casu vode usuti sode bikarbone i to popiti. Meni nije ni loseg ukusa. To pomaze da se smiri zeludac i da tablete djeluju.

Soda bikarbona takodje mnogo pomaze i u slucaju mamurluka :icon_wink:

Evo lijeka za migrenu.... :icon_smile:

Osim što je savršen dodatak jelima, senf je izuzetno zdrav. Ovaj premaz se pravi od biljke slačice koja se već vekovima koristi kao začinska biljka.

U fabričkoj proizvodnji senfa koriste se tri vrste slačice: bela, crna i indijska.

Semenke slačice su odličan izvor selena i omega3 masnih kiselina, a u velikoj količini sadrže gvođže, kalcijum, cink, mangan, magnezijum, niacin i dijetalna vlakna.

Kao i ostale kupusnjače, semenke slačice sadrže velike količine fitonutrijenata - glukozinolata. Ponovljena istraživanja pokazala su delotvornost tih materija u sprečavanju rasta ćelija tumora, posebno onih koje zahvataju sistem za varenje.

Selen, kojim obiluju semenke slačice, pomaže u sprečavanju jakih asmatičnih napada, smanjenju simptoma reumatičnog artritisa i preventivno deluje kod razvoja tumora. Magnezijum ima udela u smanjenju krvnog pritiska, kod napada migrene i sprečavanja srčanog infarkta kod ljudi koji boluju od arteroskleroze ili šećerne bolesti. Slačica ujedno stimuliše apetit i varenje i pročišćava sinuse na jednak način kao i čili papričice.

Senf je odličan izvor belančevina i selena, dobar je izvor vitamina E, magnezijuma, gvožđa i fosfora.

preuzeto sa www.blic.co.yu