Jump to content
mimi_at

Пушење

Recommended Posts

Хм, добро, признајем... био сам неваљао :cry: Казните ме... све три... :love7:

Bacajte cigare i vjezbajmo disanje. :lol:

DUBOKO DISANJE

Vjerovali ili ne, 4-5 dubokih i pravilnih udisaja i izdisaja bitno utječe na smanjenje napetosti.

Prvo napravite kraći test: stavite jednu ruku na prsni koš, drugu na trbuh i probajte pratiti koji se od dva navedena dijela tijela pretežno giba, za vrijeme vašeg disanja.

Vrlo vjerojatno ćete primjetiti da je gibanje vrlo površno, a dio koji se neznatno više pokreće je prsni koš.

Za ovu metodu auto-terapije, morat ćete savladati duboko abdominalno (trbušno) disanje.

Duboko abdominalno disanje donosi puno više kisika u pluća, nego naše uobičajeno površno disanje, time se indirektno poboljšava cirkulacija i mozak dobije novu količinu "svježe" krvi obogaćene kisikom.

Sjedite uspravno u stolici, stopala neka su oslonjena na podlogu, a leđa udobno poduprta.

Stavite ruke na svoj trbuh i prsni koš. Nastojte postići da vam se prvo izdigne ruka koja je na trbuhu. Mirno i polako udahnite na nos, pustite nek' vam se trbuh napuhuje dok god udišete. Kad se trbuh "izboči" prijeđite na punjenje prsnog koša zrakom.

Izdah izvodite na usta, obrnutim redoslijedom. Prvo izlazi zrak iz prsnog koša, a tek onda iz trbuha.

Kako izdišete opuštajte ramena, i ostatak tijela.

Kad postanete spretniji s izvođenjem dubokog abdominalnog disanja, probajte nakon udaha zadržati zrak oko 4 sekunde. Izdah neka traje dvostruko dulje od udaha.

Poceo sam pusit jako rano, jos u osnovnoj skoli, ali sam bio onako umjeren pusac i prestajao sam bezbroj puta, cak i u vojsci kad se svi propuse i to iz zeze, pa cak i u ratu. I tako stalno. Trenutno ne pusim :navodno: i kad mi se pusi kupim kutiju Camel-a, jer ovde zamislite nema Marlbora :eek: odem kod jednog drugara i popijemo koju pivu, raspredamo svjetske probleme i popusim 5-6 cigara, ono sto ostane njemu ostavim, tako kad on dodje kod mene, pusimo njegove cigare :glasses9:

Uh...pusim. I to ne bas malo. Ali neki dan zaduzio one flastere..hocu od ponedeljka da probam prestati, a kazu da to, uz naravno volju, pomaze. Vrijedi probati.

Poceo sam pusiti prilicno kasno, s nekih dvadeset godina...naravno u ratu, sve ono ko fol...ajde jednu, danas diminjam zesce.

Stari mi krv popi (on prestao u 00:00 1.1.2004 a pusio 30 godina i nikad poslije toga) jer sam ga nekad, dok sam bio mali, non-stop maltretirao te cigare ovo..te cigare ono.

A ovdje, ponude lokalci cesto neke svoje...samo sto ne mozes nikad biti siguran sta ti nude. Ja kako se njima oci stalno sjaje. ;)

@Kec, kako ide odvikavanje? :smile2:

Ja sam bila totlalno prestala, ali od kako sam dosla kuci zapalim jednu-dvije dnevno. Sta's kad volim. :wbeyond:

Nikako.

Bem ti karakter. :mad:

Pa polaaako. :smile2:

Ma...uh...

Najgore je sto ja u stvari volim da zapalim...e to je glavni problem.

Bez problema ja izguram i po 10 sati bez cigarete ali onda opet. Ne volim polovicno ili cu prestati ili ne.

Ostaje mi da se trudim i dalje, valjda cu i uspjeti.

Ma...uh...

Najgore je sto ja u stvari volim da zapalim...e to je glavni problem.

Bez problema ja izguram i po 10 sati bez cigarete ali onda opet. Ne volim polovicno ili cu prestati ili ne.

Ostaje mi da se trudim i dalje, valjda cu i uspjeti.

Prestaces kad ostaris, kad svi prestaju :wtoothy9:

Evo vec godina i 8 mjeseci kako ne pusim a 10godina kako kafu ne pijem. Samo jedan dan rekao sebi necu vise. Sad kad vidim nekoga da pusi pravo mi nesto :confused: ... Ne znam... Cigare su mi postale bas besmislene. Kao i podnevne kafe. I inace sjedenje po kafanama preko dana mi se gadi. Zanimljivo mi jer su to stvari bez kojih nekad nisam mogao zamisliti zivot. I onda shvatis u kojoj si zabludi. :smile2: Tako je sa dosta stvari u zivotu, poput ljubavi npr. ili prijateljstva...

Da li ste za zabranu pusenje u svim zatvorenim objektima ukljucujuci i kafane ?

Ko zeli da zapali izadje vani :smokin:

Iz vlastitog iskustva znam da je to mnogo dobro bas za pusace.

Не знам шта да мислим о томе. Зими углавном и не излазим по кафанама јер ми смета дим. Али мислим да сам за то да ако се у кафани смије пушити, да морају да имају одличну вентилацију.

Не волим кад се у ресторанима не може пушити, али с друге стране имаш оне идиоте компулсивне који не гасе цигарете, па онда то смара. Мада, ја углавном пушим код куће, тако да ме то нарочито не тангира, као пушача. А као особу којој смета дим, тангира ме задимљена кафана зими. Итекако.

Морала сам промијенити назив теме. Оно је било дно. Ни ово није савршено, али добро...

Da bas sam mislio pitati da li je moguce izmijeniti naslov, bas bezveze.

Nista gore nego kad se onaj dim uhvati u garderbu. Mislim i da u kozu udje. Kad bi pusenje bilo dozvoljeno u restoranima, msilim da nikad ne bih izasao.

Kod mene gosti u kuci ne puse, jedini je izuzetak slava, a i tada ljudi puse u kuhinje kraj kuhinjske nape ( mada ih ne tjeram :-) ), pa i nije strasno.

Пуше у кухињи крај напе?! Још ми само реци да се изувају? (Повлачим све што сам рекла ако је неко у фамилији асматичар, наравно)

А када помену Славу и пушење - установисмо на прошлој Слави да заправо нико није ни пушио. Једино ми домаћи када су се сви разишли и када смо попадали по столицама, закрвављених очију и натечених екстремитета.

Пуше у кухињи крај напе?! Још ми само реци да се изувају? (Повлачим све што сам рекла ако је неко у фамилији асматичар, наравно)

Ne izuvaju se, ali puse u kuhinji. Doduse, kuhinja je ogromna, a napa zavidnog kapaciteta, tako da niko nije zakinut. Ni nepusaci (iako nema asmaticara), niti pusaci. A bolje im je nego napolju na - 20. :)

Пушити онда крај кухињске напе ти дође као дрогирање. За мене то убија читаво порочно задовољство пушења. Или они људи који пуше док чекају аутобус. Никада то нисам капирала. Доћи ће вријеме кад у туђе куће нећеш моћи да идеш ни у одјећи опраној одређеним прашком за рубље јер тај мирис смета људима... Ех...

Написах ово и запалих још једну. :)

Пушити онда крај кухињске напе ти дође као дрогирање. За мене то убија читаво порочно задовољство пушења. Или они људи који пуше док чекају аутобус. Никада то нисам капирала. Доћи ће вријеме кад у туђе куће нећеш моћи да идеш ни у одјећи опраној одређеним прашком за рубље јер тај мирис смета људима... Ех...

Написах ово и запалих још једну. :)

MIslim da si u pravu, i to na oba pravca. Moj surjak pusi 3 kutje dnevno, i to je ovisnost. Glede drustvene prihvatljivosti odredjenih pojava, to je podlozno konstatnim promjenama.

Ali mislim da ide na bolje, osim ako nekom ne fali kuca sa otvorenim ognjistem i zajednickom spavacom sobom...

Не разумијем ову посљедњу реченицу.

Hocu reci da se drustvo razvija u pozitivnom, emancipatorskom pravcu. Kako tehnoloski, tako i drustveno. Tvoj je primjer, iako karikirano, to fino oslikao. Cak i nije previse karikirano. Siguran sam da se niko od nas nebi druzio sa nekim ko je neokupan ili ko se kupa u izgorelom masinskom ulju.

Пуше у кухињи крај напе?! Још ми само реци да се изувају?

A sto se ne bi izuvali ?