Jump to content
mimi_at

Пушење

Recommended Posts

Naravno se misli na cigare :wink: .. dali vi pusite? ako da, jeste ikad pomislili prestati stim? ili ako ne zasto ne bih nikad poceli pusiti.

I naravno kako ste prestali ako ste nekad duvanili :)i

Pusila sam dugo, paklo na dan i onda potpuno prestala.

Bitna je samo volja. Lijepo kazes sebi "Zar je ova mala cigareta jaca od mene i mog karaktera?" Pa se onda smucis sama sebi i bacis......

Niposto ne kupovati cigare jer ako ih imas -sigurno ces naci razlog da je i zapalis. Ako ne uspijes iz prvog puta ne treba da pokleknes, probaj ponovo ali jedno je sigurno-cigare su SMRT i MORAJU se ostaviti.

Je si li me cuo i ti

C'oek? :D

Niposto ne kupovati cigare jer ako ih imas -sigurno ces naci razlog da je i zapalis.

Ja ih nisam kupovala i bilo mi je dobro dok sam sama al' znas kako je odes u drustvo i svi puse pa onda ne mogu da odolim pa se jel ogrebem...i propadne mi plan o prestanku....

Ja ih nisam kupovala i bilo mi je dobro dok sam sama al' znas kako je odes u drustvo i svi puse pa onda ne mogu da odolim pa se jel ogrebem...i propadne mi plan o prestanku....

Smanji na tri cigarete kada si u drustvu,pa postepenu prestani potpuno.

Vidjet ces kako ces se dobro osjecati. Nece biti vise onog jutarnjeg zadaha od sinocnih ispusenih cigara, lakse ces da dises, kuca ce ti odisati svjezinom a ne oblacima dima a i kada se CMOK,CMOK sa deckom , nece imati osjecaj da ljubi pepeljaru..... :D

Mislimda sam ti navela dosta razloga zbog kojih bi bilo pametno prestati pusiti ( posebno ovaj zadnji), a ti sad vidi sta ces....... :D

Smanji na tri cigarete kada si u drustvu,pa postepenu prestani potpuno.

Vidjet ces kako ces se dobro osjecati. Nece biti vise onog jutarnjeg zadaha od sinocnih ispusenih cigara, lakse ces da dises, kuca ce ti odisati svjezinom a ne oblacima dima a i kada se CMOK,CMOK sa deckom , nece imati osjecaj da ljubi pepeljaru..... :D  

Mislimda sam ti navela dosta razloga zbog kojih bi bilo pametno prestati pusiti ( posebno ovaj zadnji), a ti sad vidi sta ces....... :D

Ma znam ja sve te razloge Kleopatra ....cak sam jednom uspjela pola godine uopste da ne pusim, ali kad ucim toliko se iznerviram da onda palim jednu za drugom. E doci ce mi ovaj fakultet prvo zdravlja a onda i glave. Dok ga nisam upisala nisam nikad pusila.

plava_orhideja, i ja sam imala taj problem.. ali eto prvi dani su teski na neki nacin.. ali kupi sebi cola light :D ili nesto drugo ili popi vodu kad ti dodje zelja a zapalis.. ili zvake bilo sta samo nemoj cokoladu jer onda puhh.. :D

izdrzi onda polako pokusas se i u drustvu kontrolisati.. kad ti neko nudi reci ne bice ti tesko ali kasnje ces biti jako ponosna sto si tu uradila :D naravno trebas i imati oko sebe ljudi koji te podrzavaju tome. I neka vazna motivacija. . ako vec neces razmisljati o tome da tebi skodi misli na to koliko skodis svom organizmu ako budes ikad zelela djece.(ako ih vec nemac) jer ne cisti se organizam za par meseci tog otrova. Zato doktori ne preporucuju zenskim pusacima odma u trudnoci prestati stim nego reducirati. Ali sto bi se tad mucila kad vec sad mozes prestati.

I uzmi to da ima ljudi koji puse maltene 30god i znaju prestati a kamo li neko ko pusi 2-3-10 god.. to prije to bolje.. puno gubis i od izgleda koze.. brzo staris.. sve to su faktori koji nisu vredni toga.. na kraj krajeva .. idu pare ko sto tece voda.. neverovatno za te pare koje trosis u 1 mesecu.. mozes sebi kupiti 50 bolji stvari.

Svesna si i sama toga glupo da ja sam ovo sve ponavljam sto svakako svako od nas zna ali .. ebga tako je meni bilo. Jednom pokusala pa se opet navukla drugi put.. vec ide lakse ako ikad opet pocinjem onda definitivno cu i dalje pokusati se izvuci iz toga :D

mimi_at hvala za razumjevanje. Bas sam nedavno pokusala da ponovo prestanem ali ne ide. Fizicki mi uoste i ne nedostaju cigarete ali psihicki...to je veci problem. Mislim da i ti znas taj osjecaj kad ne zna sta bi sa rukama....moram ih nekako zaposliti ili odvratnu naviku da poslije jela zapalim cigaretu. Srecom ne pijem kafu pa bar time smanjim broj cigareta dnevno...

Moja najveca prepreka prestanku je prokleti ispit koji ne mogu da polozim vec dugo....kad ga se rjesim onda ce prestanak ici lakse jer imam zelju da se otarasim prokletih cigareta.

Sa cigareta pređite na cigare/tompuse/,mnogo su manje štetni,a `ćejf` je mnogo mnogo veći... :lol:

Ja bih da sa cigareta da predjem na nista ali nikako da se to cudo desi... :lol:

Зајебано је утицати на нешто што не зависи од тебе већ од других... :roll:

Ја бацам дуван у понедјељак. Барем на седам седмица, а онда, можда и наставим.

Ja bih da sa cigareta da predjem na nista ali nikako da se to cudo desi... :lol:

Yoss, naravno da druge krivim..onu tetu na trafci sto mi prodaje cigarete, pa rano razne poznanike koji te ponude kad nemas, a gdje da odbijem... :roll:

Ne kupuj cigarete. To je jedino rjesenje. Ja sam pusila godinama i samo jedan dan bacila pola kutije u smece i rekla NEMA VISE.

Ne pusim vec mislim 5-6 godina i ne mislim na cigarete. To je jednostavno navika od koje se jeste tesko ali moguce odvici.

Osjecam se 30 puta bolje sada nego ranije. Mslila sam da necu moci piti kafu bez cigara ali pijem je normalno , bez ikakvih problema.....

To je zaista SMRT za organizam. Ne samo da luci kiselinu koja moze da ti stvori cir na zeludcu nego i milion drugih zdravstvenih problema , da ne govorim da ces se rijesiti onog odvratnog zadaha od cigara koji imas ujutro ako si noc prije prepusila....FUJ,FUJ,FUJ,....

nekad je manje stresno zapaliti :lol:

Само послије јела? Па онда једеш једном дневно и то ти је то.

Yoss, naravno da druge krivim..onu tetu na trafci sto mi prodaje cigarete, pa rano razne poznanike koji te ponude kad nemas, a gdje da odbijem... :roll:

Срећа па ниси жемско, да ти неко понуди секс... :roll: