Jump to content
vjt

Рекреирате ли се, форумаши?

Recommended Posts

I ja sam probala vjezbe sa tom loptom kad sam isla na aerobik. Radili neko odrzavanje ravnoteze. :icon_smile: Ti se makar valjas po tepihu.....ja sam se slomila na parketu. :)

Kako je samo zabavno bilo...

Nakon zavrsene skolske godine....uslijedilo je odmaranje, kojekakvi ruckovi i vecere, unos malo vise slatkisa u ishranu....sto je rezultiralo sa 3 kg vise od moje uobicajene tezine. :icon_rolleyes: U ponedjeljak me moj novi cimer natjerao u teretanu :icon_smile: ....Kaze...Kole, dok to ne skines nema ti zivog mira.

I tako ja svaki dan od 5-7 u teretanu. 45 minuta biciklo, 45 steper...a ostalo trbusnjaci i kojekakve vjezbice.

Pa ti jedi puno! :icon_smile:

U poslijednje vrijeme idem malo na tenis sa malcem. Ima jedan teren malo van ovog mog sela,

u stvari dva terena, jedan do drugog, u sred sume i nema mnogo guzve.

Veceras i neki Rusi dodjose, na ovaj teren do naseg, to je bukvalno jedno do drugog,

kad odjednom mene mali pita, koji oni jezik govore,

kazem ja mislim ruski, kaze on cuo sam kako kazu da je rezultat trideset-dvadeset,

sad nesto kontam, ne moze biti dvadeset :smile2:

Зов здравља је учинио своје - два пута седмично пилатес (али нека хард верзија - боли ме и скалп), мало неке справице овим другим данима, и на крају "еклерааааж" - масаже. Није лоше.

2 x sedmicno 5-7 min zagrijavanja, 20 minuta trcanja, 30 sklekova, 40 trbusnjaka i par serija (laksih) ;) dizanja utega...cisto radi sebe.

Mada preferiram kosharku a moze i fudbal....al se ne moze ovdje gdje sam trenutno, ebga.

Čim se malo prosuši, idem na rolanje, to baš volim...

Прије извјесног времена почела сам са вјежбањем у теретани. Да ли због дугогодишњег лошег држања или недостатка кондиције, али леђа су ме растурала петнаест дана. Било ми је дошло да се манем и тертане и било какаве рекреације. Сад ми је већ много боље, али и даље осјетим неко затезање у леђима. Ваљда тако треба. :confused:

Прије извјесног времена почела сам са вјежбањем у теретани. Да ли због дугогодишњег лошег држања или недостатка кондиције, али леђа су ме растурала петнаест дана. Било ми је дошло да се манем и тертане и било какаве рекреације. Сад ми је већ много боље, али и даље осјетим неко затезање у леђима. Ваљда тако треба. :confused:

Ne treba tako ili ne radiš vježbe kako treba ili ti je došlo do uklještenja živca.Pogotovo ako nisi dugo vježbala to se dešava zato moraš veoma dugo da radiš zagrijevanje i ako si već u klasičnoj teretani radi duže sa malim težinama.A ako ne dođe do poboljšanja probaj sa dobrom masažom da ti razbije čvoriće mliječne kiseline u mišićima ili klasika andol(zadnja opcija kod upala).

Вјежбаш ли уз надзор неког доброг тренера?

Вјежбам уз надзор тренера. Он ми је и препоручио вјежбе које радим. Са малим тежинама. Није укљештење живца, знам како то изгледа. Имала сам једни масажу кад су ме је много бољело и било ми је лакше. Сад ме не боли, али осјетим затезање. Не знам како да опишем другачије.

Ja vjezbam vec 4-5 mjeseci i vec sam se naviko dosta, ali jos uvijek znam da se povrijedim, ako zapnem ko sivonja, a da se nisam posteno zagrijo...

Obicno istegnem rame, ponekad prst :smile2: nekad neki misic na ledjima... Kilazu nisam uspio da smanjim ni za gram, ne znam kako :icon_rolleyes:

Ja kontam jogu da počnem, malo istezanje, disanje...

Ja kontam jogu da počnem, malo istezanje, disanje...

I ja isto, samo sam se prvo htio dovesti u red fizicki, sad kontam da malo vise umjesto na masine da idem na bazen, kad je ona zima, ne ulazi mi se u vodu :icon_rolleyes:

Вјежбам уз надзор тренера. Он ми је и препоручио вјежбе које радим. Са малим тежинама. Није укљештење живца, знам како то изгледа. Имала сам једни масажу кад су ме је много бољело и било ми је лакше. Сад ме не боли, али осјетим затезање. Не знам како да опишем другачије.

Onda se moraš malo više maziti :mahanje:

Ја се у цијелом свом животу никада нисам бавила никаквим спортом. Једино пливање. Али нисам то тренирала (оно нешто мало у раној младости се не рачуна) него пливам из чистог (највећег) задовољства. Возикам бицикло кад ми падне на памет. Пењем се по брдима, ако је и то спорт. Дакле, ја сам особа која много воли да лежи и сједи, гледа телевизију, чита, излежава се. Када сам почела да идем на вјежбе прије 6 мјесеци, болио ме је врат па сам се почела триповати да ми није у реду штитна жлијезда (а баш у то вријеме сам имала гадне здравствене проблеме). Имала сам упалу мишића неких пар дана. И онда ништа. Сада радим кардио тренинг сваки други дан. Идем и на вјежбе које су нешто у фазону пилатеса. Веома сам задовољна. Ништа ме не боли, мишићи су ми видно ојачали, али су и даље врло женствени, трудим се да јачам мишиће који подржавају кичму, прелазим сваки други дан 4 километра што брзог хода што степера... ма одлично.

Vec cetiri mjeseca kako zbog posla i drugih obaveza ne idem u teretanu. Nikad dva dobra spojit'. Osjecam se ko govno. Stomak ponovo poceo da buja a i misici se opustaju. Sad se kanim da pocnem opet sa trcanjem, od Bosmala do OHR-a i nazad, Vilsonovim lagano...

Vec cetiri mjeseca kako zbog posla i drugih obaveza ne idem u teretanu. Nikad dva dobra spojit'. Osjecam se ko govno. Stomak ponovo poceo da buja a i misici se opustaju. Sad se kanim da pocnem opet sa trcanjem, od Bosmala do OHR-a i nazad, Vilsonovim lagano...

Mazno se poso u OHR-u, vidim ja nema tebe odavno :smile2:

A nije ti palo na pamet da sam irget na Bosmalu? :smile2:

Pa nije, onda bi bio zategnut ko pista :lol:

Salu na stranu, ako mozes trcat, to je mozda i najbolje...

Pa nije, onda bi bio zategnut ko pista :smile2:

Salu na stranu, ako mozes trcat, to je mozda i najbolje...

Stomak od salame podriguse i zidarske pive. :vopi:

Trcanje je zakon ali bez teretane se istopis, budes kao oni africki ultra maratonci. Kost i koza. To preporucujem djevojkama. Proslo proljece, ljeto i dobar dio jeseni, nije da se hvalim, ali u teretani sat i po a onda trcanje na gore pomenutoj relaciji. Ni truna sala a cvrst kao stijena. Blek Stijena. :glasses7:

Preko vikenda sam malo igro tenisa, odkad nisam, bas fin sport...

malo se trckara, ne bas puno, mislim ako neces :)

Preko vikenda sam malo igro tenisa, odkad nisam, bas fin sport...

malo se trckara, ne bas puno, mislim ako neces

Samo dupe zaboli boli kad dugo ne igras a onda 'oces ko Nadal da trcis. :)

Ja sam uglavnom na trcanju (traka ili napolju kad nema suvise prasine), bicikl, veslanje i pokoja sprava samo sto za tegove nemam bas zivaca a i ne znam sve nazive.

U sustini, kad se moze fudbal ili kosarka zakon.