Jump to content
vjt

Рекреирате ли се, форумаши?

Recommended Posts

И ја обожавам чувати ноћ од будних!! :evil6:

Don't we all! :wtoothy9:

Ах, мрски посао ме одвоји од рекреације. Чини ми се да сам тотално испала из форме. Одох сад на мило ми брдо, музику у уши и удри по вјетру... ;)

Ах, мрски посао ме одвоји од рекреације. Чини ми се да сам тотално испала из форме. Одох сад на мило ми брдо, музику у уши и удри по вјетру... ;)

Ниш' не брини, ако не прође превише времена (рецимо 6+ мјесеци) - брзо ћеш се вратити у форму.... :wbeyond:

Ех, да се похвалим - купио сам бицикл .... и јуче се пребио од окретања педала ;)

Ja takodje razmisljam o biciklu, na sta bih trebao da obratim paznju ?

Враћам се. Јуче 3,5 километра на траци само, али доћи ћу ја до 6.

Ja takodje razmisljam o biciklu, na sta bih trebao da obratim paznju ?

Ах, не знам шта бих ти рекао - и ја се нешто не разумијем у ту сву причу...срећа ми је била да ми је школски другар газда те продавнице, па ми је он препоручио бицикл и мислим да сам добио добар однос цијена/квалитет....

Мени је била битна величина рама, а он је причао о квалитету мјењача (Шимано - то знам да је марка), о амортизерима, о кочницама, о тежини рама, о квалитету преносног односа при успонима, о удобности сједишта - ето, на крају сам задовољан (бар за сада :wbeyond: )...Узео сам, што они који се разумију у то зову, trekking бицикл, што је, како теорија каже :wtoothy9: , типичан примјер hybrid бицикла :wtoothy9: , значи погодан и за асфалт и неасфалтне стазе (но, ипак је више предвиђен за асфалт), али није Mountain Bike - мада је то мени све исто ;)

Враћам се. Јуче 3,5 километра на траци само, али доћи ћу ја до 6.

:wtoothy9: Браво, браво - само континуитет и само кретање и само мање сједења :wbeyond:

Прочитах интересантан чланак неки дан о томе како нам је сједење непријатељ бр. 1 ...

http://www.nytimes.com/2011/04/17/magazine...mp;ref=homepage

Прочитах интересантан чланак неки дан о томе како нам је сједење непријатељ бр. 1 ...

Pricaj mi malo o tome :komposv: Bio sam ozbiljno razmisljao da trazim posao kao postar.

Dobro placeno, ako pozuris posao se zavrsi do 12. :supermenprof:

Evo otkrio sam nove vjezbe za ledja. To bi trebalo da je nesto najbolje. Poceo juce :wtoothy9:

Nakon gomile obaveza i mnogih drugih stvari od kojih nisam imala vremena za sport, konacno se vracam velikoj ljubavi-tenisu. Standardni proslogodisnji termini su zakupljenji, a ovi u rano popdne ili jutro su od ove sezone gratis. :pimpovanje:

Ja trcim 2.5-3km (kad udjem u formu :)) i kosarka povremeno. Ponekad sam sebe iznenadim kako brzo steknem kondiciju s obzirom da i ne zivim bas normalnim zivotom sto zbog prirode posla sto zbog recimo losih navika.

Нисам као човјек ишла на рекреацију већ скоро двије седмице. Вечерас идем на трчање - ако извучем 2.5 километра у једном покушају, биће добро.

Danas dva debela sata tenisa na zidu. Ko je igrao zna da je znatno brzi tempo nego kada se igra na bilo kom terenu. Pomalo mi se vraca kondicija! :)

Ја већ пар пари година планирам да почнем играти тенис ;) и тјорак...никад почети.... :)

Пошто нема шансе да трчим, вјежбам или нешто слично, одлучила сам се за школу плеса. Два пута седмично по сат и по без напора. Осим какве-такве рекреације коначно ћу да научим да играм танго. Па макар и аматерски. ;)

Не знам да ли је ствар моје предрасуде (најприје ће бити да јесте), али без обзира на моју жељу да научим школски одређене плесове, увијек сам избјегавала те школе плеса. Зато што ми се чинило да је већина људи тамо... не знам, шбд... Какво је твоје искуство?

Ах, трчање, красно трчање. Чини чуда напаћеној души, а не могу се пожалити ни на тијело. :evil6:

Danas dva debela sata tenisa na zidu. Ko je igrao zna da je znatno brzi tempo nego kada se igra na bilo kom terenu. Pomalo mi se vraca kondicija! :)

Squash, је ли? Имате игралиште за сквош?! Благоште вами.

Не знам да ли је ствар моје предрасуде (најприје ће бити да јесте), али без обзира на моју жељу да научим школски одређене плесове, увијек сам избјегавала те школе плеса. Зато што ми се чинило да је већина људи тамо... не знам, шбд... Какво је твоје искуство?

Шта значи шбд? Мени је на плесу супер. Послије најчешће лудог дана и нервозе тих сат и по ми баш добро дођу. Мало се разгибавмо на почетку, послије учење корака, па утврђивање градива уз музику. Некад само плешемо.

У групи нас је око двадесет. Наравано више жена него мушкараца (3:1 или 2:1 зависи како кад). Најмлађа особа има око 25 година, а најстарија око 60. Сви су ок. Већина високо образовани људи, запослени. Не смарају. Сусретљиви. Неки мало брже уче други спорије, али у принципу ништа страшно.

Ја сам за ова три мјесеца мало поправила држање. Није баш много, али је боље него што је било.

Шбд је нешто што је без везе, чак мало неугодно. Капирам. Мени је углавном увијек био проблем састава људи. Али ето...

Прво да премјестимо овај разговор на неку другу тему. САмо тренутак.

Овако, људи који се разумију кажу да зумба нема везе с мозгом. Нити је неки кардио тренинг, нити је неки нарочито прецизан рад на мишићима, нити ти сад нешто сагоријеваш било шта, а оптерећење је за зглобове. У сваком случају корисније је уписати се на неки прави плес, барем имаш користи од тога, а ако ти је до фитнеса, нађи себи тренера, па мало кардио, мало вјежбе и Бог да те види.

По снимку са Пала све ове вјежбице на зумби, у школи плеса у коју сам ја ишла, биле су вјежбе загријања без музике и неке вјежбе за боље савладавање корака у латино плесовима.

svakome ko hoće da smrša preporučio bi HIIT, odradi ga tri puta sedmično i ima da se topiš ko snješko bijelić.

Sta je HIIT?

По снимку са Пала све ове вјежбице на зумби, у школи плеса у коју сам ја ишла, биле су вјежбе загријања без музике и неке вјежбе за боље савладавање корака у латино плесовима.

Zasto isla? (mislim, zasto u proslom vremenu?) Posto imam (konacno!!) normalno radno vrijeme, mislila sam te pitati gdje je ta skola plesa i kada su casovi? Da vidim da li bih mogla da se uklopim nekako vremenski.