Jump to content
koka

sta mislite o dijasporcima?

Recommended Posts

sta hoces ustvari da kazes?

Сопствени став те опредељује дали си дијаспорац или не .Вољети неко мјесто више од родног краја па макар :" ovde imam sve od zdravstvenog osiguranja pa do radnog mesta......"то јест дијаспорац у пуном значењу те ријечи . :smile2:

Izgleda da te Vaso nazvao prodanom dušom :);)

Da malo zakuvamo ;)

Pozdrav Vaso.

Гадан је то осјећај и без "кувања" осјећат се дијаспорцом без обзира шта други о томе мислили . Из искуства : "'Dada92' најбоље знаш како је то . Хвала на поздраву.

Ljepse bilo ono gastarjbajter nego dijasporac. Nekako mi gastarbajter odisalo da se radi o profesionalcu.

Niko ne kaze za nase fudbalere koji igraju sirom svijeta da su dijasporci, nego profesionalci. :smile2:

Niko ne kaze za nase fudbalere koji igraju sirom svijeta da su dijasporci, nego profesionalci. :smile2:

Дијаспорци су ипак ближе појму "аматери". :wbeyond:

Priznam Njemacku nebi napustila....i zasto bi? ovde imam sve od zdravstvenog osiguranja pa do radnog mesta......

Pošteno.

Сопствени став те опредељује дали си дијаспорац или не .Вољети неко мјесто више од родног краја па макар :" ovde imam sve od zdravstvenog osiguranja pa do radnog mesta......"то јест дијаспорац у пуном значењу те ријечи . :smile2:

Знам много људи који више воле неко друго мјесто од родног краја. Чудна ми чуда. А зна се шта је дијаспора - технички. За мене је то врло поштен став - отишла сам ради сређенијег живота, посла, сигурности. То ми је битно и нећу то да напуштам. Коректно. Много боље него прича новопечених Амера, Канађана, Њемаца - Америка је шит, Канада је ладна, Њемачка је стерилна и нема мјеста као што је кућа... Но ипак се не враћам...

Sad smo i mi dobili sengen, kontam gdje cu... :smile2: Francuska, Spanija, Njemacka, Italija... Skandinavske zemlje... A ni Rumunkama, Cehinjama nije mane... :wtoothy9:

Sad smo i mi dobili sengen, kontam gdje cu... :smile2: Francuska, Spanija, Njemacka, Italija... Skandinavske zemlje... A ni Rumunkama, Cehinjama nije mane... :wtoothy9:

Ко бре? То Шенген?

Priznam Njemacku nebi napustila....i zasto bi? ovde imam sve od zdravstvenog osiguranja pa do radnog mesta......

Све ми је јасно, само ми није јасно зашто стави "здравствено осигурање" на прво мјесто?

Све ми је јасно, само ми није јасно зашто стави "здравствено осигурање" на прво мјесто?

pa zato sto smatram da je to za MOJ zivot jako bitno imati zdravstveno osiguranje, recimo u americi placaju to osiguranje a fakticno nemaju njista od njega...zato sto je americkim komapnijama bitniji profit nego ljudski zivot....ima od reditelja/kriticara michael moore dokumetarac SICKO (koga zanima nek pogleda, jako dobra stvar) na tu temu.

Rodjena sam ovde u Njemackoj u povelikom gradu kojeg naravno osecam kao moj rodni grad (kao neki sto osecaju prema SA)...znam svaki cosak u njemu i obozavam svoj grad kad negde odem uvek se pozelim doci KUCI.

A RS je ipak DOMOVINA...ljepo je biti izmedju svog naroda, to mi je najlepsi osecaj...jer nisi u manjini, kultura ista, jezik isti itd.

Ipak nekako nigde ne odgovaras kako treba....U njemackoj si stranac a u RS te gledaju kao turistu

Ко бре? То Шенген?

Pa EU, bezvizni rezim. Samo sam to cekao da odem u Rumuniju. :smile2:

pa zato sto smatram da je to za MOJ zivot jako bitno imati zdravstveno osiguranje, recimo u americi placaju to osiguranje a fakticno nemaju njista od njega...zato sto je americkim komapnijama bitniji profit nego ljudski zivot....ima od reditelja/kriticara michael moore dokumetarac SICKO (koga zanima nek pogleda, jako dobra stvar) na tu temu.

Rodjena sam ovde u Njemackoj u povelikom gradu kojeg naravno osecam kao moj rodni grad (kao neki sto osecaju prema SA)...znam svaki cosak u njemu i obozavam svoj grad kad negde odem uvek se pozelim doci KUCI.

A RS je ipak DOMOVINA...ljepo je biti izmedju svog naroda, to mi je najlepsi osecaj...jer nisi u manjini, kultura ista, jezik isti itd.

Ipak nekako nigde ne odgovaras kako treba....U njemackoj si stranac a u RS te gledaju kao turistu

Nije ti RS domovina nego otadzbina. :)

И ти???

Ех, дворци Трансилваније, Букурешт мали Париз, делта Дунава, црноморска Ривијера, Арад културна престоница Европе...

http://www.karpati.co.rs/

Nije ti RS domovina nego otadzbina. :)

je domovina - kroejsijan lengvic?

kuzim sad....prevela na njemacki i skontala razliku

Ne mogu da vjerujem da onda tako dobro pricas srpski :eek:

Ko i JA kada odem u Kalinovik :wbeyond:

Ko i JA kada odem u Kalinovik :wbeyond:

Kad odes iz Lukavice u Kalis Siti, kao da si iz dijaspore dosao. :wa080:

Kad odes iz Lukavice u Kalis Siti, kao da si iz dijaspore dosao. :wa080:

Илити Калгари, (кад се сјетим Горњег и Доњег логора, Барутног магацина, Ламбаде, Пицерије у којој се ,узгред буди речено, и не служи пица, Шивоља, Павловца итд итд) :srbijasmesko7sa:

Ne mogu da vjerujem da onda tako dobro pricas srpski :eek:

...pa neznam dali je to sad bas dobro...nisam zadovoljna :icon_rolleyes:

Kad kazes "kuzis" odmah mi ovaj padne na pamet. Kuzis (crnogorsko, mehko "ž" i još mekše "š").

Bas je simpatican :wtoothy9:

UDRI CIGANE

znas kako se ovdje ljudi odnose prema gastarbajterima, isto ko crnogorci prema turistima: ne volimo ih, ali volimo njihove pare. mislim da je taj animozitet lokalnog stanovnistva prema njima prouzrokovan ljubomorom.

znas kako se ovdje ljudi odnose prema gastarbajterima, isto ko crnogorci prema turistima: ne volimo ih, ali volimo njihove pare. mislim da je taj animozitet lokalnog stanovnistva prema njima prouzrokovan ljubomorom.

Мој јесте!

Ми из дијелова Босне који су се одбранили остадошмо овде. Сви они чији су крајеви освојени одоше по Америкама, Канадама...

:wtoothy9: О да, одувијек сам била (још као дијете ) љубоморна на шабане којима је отаџбина синоним за најгрђе народњаке и трпезу звану "меса код дрва".

necemo sad generalizovati, ima i kod nas sabana na pretek.

Оћемо генерализовати.

Ја нисам љубоморан на домаће шабане, већ на страњске.

kao sto rekoh, ne volimo gastarbajtere ali volimo njihove pare. :smile2:

А ко нам то даје паре од гастарбајтера? Ја волим све гастарбајтере који ми дају паре...