Jump to content
yossarianba

Voda iz vodovoda bolja od flaširane?

Recommended Posts

Јесте да су ово страњски текстови, и да код нас има доста водовода који не пазе довољно на квалитет воде, али занимљивиа тема... флаширана вода је 1000 пута скупља од водоводне :smile2:

http://news.yahoo.com/s/ap/ap_on_bi_ge/us_...ed_water_vs_tap

А неко село у Аустралији забранило флаширану воду:

http://news.yahoo.com/s/afp/20090708/sc_af..._20090708053338

Каже, хтјели да направе резервар код њих, пуне воде у флаше, носе их у Сиднеј, а онда враћају и продају им :) Спомињеу и да је то бацање пара и штетно за околину, троши се пуно на транспорт, пластику, помаже емисију угљен диоксида...

Мој другар набавио неки Цептеров филтер за воду и узео све узорке флаширане воде који се продају. Онда узео и изворску воду и чесмовачу и упоредио све. Дошао је до резултата да је флаширана вода веома лоша и нечиста, готово као и чесмовача, осим воде "Роса" која је чиста као изворска...или је стварно изворска...

То су познати фазони продаваца "филтера за воду", имаш их и за по 1000-2000 евра... нормално је да у води има разноразних материјала ако није дестилована. Кад то електролизом ваљда издвојиш из воде, изгледа јако прљаво.

То су познати фазони продаваца "филтера за воду", имаш их и за по 1000-2000 евра...

Нису ти филтери безвезе, вода из водовода стварно има свашта нешто нездраво, ја да имам пара купила бих филтер...Па то ти је основно, да је вода како треба...

И кад пијеш прочишћену воду послије чесмоваче то је разлика ко небо и земља. Одмах се осјети, стварно је велика разлика...

Е сад фазони продаваца...па ко и сваки други продавац, мора фазон за све, а овај другар је баш онако посвећен здравом животу, спорт, здрава храна и тако то, радије пије чисту воду него да је паре од филтера додао за неки бољи ауто...

Ја имам оне бокале са Бритиним филтером због каменца углавном.

А од флашираних вода Пролом је закон.

Вода из водовода пролази кроз одређене тестове и увијек се зна каквог је састава. Дестилована вода није добра за пиће као ни стерилна средина, јер нам слаби имунитет.

Добро, није ни свака вода из водовода чиста. Мостарска вода је у Брита филтеру остављала неки талог као нафта - сачувај Боже. Иначе, ту воду су од миља звали Кастрол.

А филтери за воду, као Брита, су супер јер те чврсте честице које заиста прљају воду, пречишћавају. И одмах се осјети и на укусу. А Брита није скупа.

Sjecam se ja kad sam prvi put vidio flasiranu vodu. I ono kulerski nose raja one flasice i cugaju pomalo, te i ja kupim sebi :wbeyond:

odvrnem cep i popijem malo, kad ono isti ukus ko voda :eek: ja sve ocekivo nesto posebno :smile2:

i tu se zavrsilo moje kupovanje flasirane vode...

Sad je kampanja protiv flasirane vode, jer se proizvede toliko smece od tih plasticnih flasa da vise ne znaju sta ce sa tim.

Filter nije losa stvar, mada ga ja ne koristim, samo hiljadu, dvije Evra, nesto mi to puno, Brita bi trebala biti dovoljna...

Ne koristim ni Britu, mrzi me sa tim da se bakcem...

Probajte sa zaleđivanjem vode,moja majka to radi,zaledi u onim flašama od 1,5 l ,pa sam gledao kada se odledi sve kamenac spadne na dno flaše-nemožeš vjerovati-što i kako ne kontam

А од флашираних вода Пролом је закон.

Пролом је ван конкуренције :ok:

А некад налетим на воду Врњци па купим флашицу, подсјећа ме на дјетињство...Врњачка Бања...

Stvarno jesu. Neki dan gledam na tv, kaže uzeli uzorke sa javnih cesmi i poredili sa flasiranom vodom, a forsira se i dalje da se pije voda, nego da imas svoju flasicu, neku fensi, prakticno čutura, i da onda sipas vodu iz cesme, a ne da kupuješ flaširanu.

I kazu na kraju samo na jednoj javnoj cesmi su nasli malo rdje, ali to nije strasno, to je željezo, a željezo nam svakako treba u organizmu :wtoothy9:

Davno bijase zajebancija na nekoj americkoj tv s vodom...tip iz slaufa sipa vodu u markirane boce i onda kao promocija u nekom fensi restoranu. Sta su se raja izlajala...te ova je stvarno sjajno osvjezavajuca, ovaj Perrier je sjajan, etc...etc...hilarious!

Na mnogim mjestima je jos uvijek cesmovaca ipak dobra!

Јао, више ми се сере (извињавам се дјеци и старијим госпоџама) од ових кампања на Западу од којих су све као нешто у фазону промоције нечег што је здравије, а заправо су стварни мотиви толике халабуке нешто сасвим друго. Прво ће промовисати воду из боце, онда ће је кудити; па ће промовисати бијељење зуба, па ће потом бити: "немојте да јадни нијесте"; па онда обавезне вакцине, а онда: вакцина убија... И да не набрајам море истих, или сличних (барем по принципу) ствари. Сваки пут кад се њима дигне, ето их са неком новом причом која у суштини само треба да те застраши. Они почну да флаширају воду и да је промовишу, онда наједном промијене фацу, па ако : Но, но, пи, кака... Ма марш море...!

Probajte sa zaleđivanjem vode,moja majka to radi,zaledi u onim flašama od 1,5 l ,pa sam gledao kada se odledi sve kamenac spadne na dno flaše-nemožeš vjerovati-što i kako ne kontam

Reci mami da to vise ni slucajno ne radi a ti proguglaj malo pa ces naci koliko se kancerogenih materija oslobadja iz one plastike prilikom zaledjivanja ili zagrijavanja.Flasirana voda ,samim tim sto mjesecima stoji zapakovana u onu najjeftiniju plasticnu ambalazu,je u startu gora od bilo koje druge.

Reci mami da to vise ni slucajno ne radi a ti proguglaj malo pa ces naci koliko se kancerogenih materija oslobadja iz one plastike prilikom zaledjivanja ili zagrijavanja.Flasirana voda ,samim tim sto mjesecima stoji zapakovana u onu najjeftiniju plasticnu ambalazu,je u startu gora od bilo koje druge.

Nisam ni pomislio na to,hvala

Па како да ледимо воду, у стакленој флаши? Како да је поклапамо?

Да би имала љепши мирис, вјероватно! :occasion18: Шалим се - нема ми ништа горе него кад ми донесу воду која је била залеђена (нема шансе да машиш - укус и мирис су ужас). Или кад укапирам, рецимо, да је пиво које ми неко донесе било залеђено. Да повратиш. Уф!

Не залеђујем, тј. не држим у леду, само у фрижидеру. Па да буде хладна јебо је миш, што друго. Мени вода никад није довољно хладна...

Него, што рече ВЈТ, прво нас на нешто ложе па нас ложе против тога... Саркозија спуцала дамла док је нешто ко вјежбо, и ето ти одмах текста на Јахуу или бијаше БиБиСи: да ли је џогинг шкодљив и како :smile2:

Najbolja je piva iz potoka, kad spadne etiketa ;)

Mozda je Sarkozi pio zaledjenu vodu :wtoothy9:

Najbolja je piva iz potoka, kad spadne etiketa ;)

Mozda je Sarkozi pio zaledjenu vodu :wtoothy9:

Помјери се с мјеста аветињо :wtoothy9:

Kod mene je hvala Bogu voda odlicna. Cak i u toplim danima, potrebno je samo da pustis da tece 10-tak sekundi da bi bila ledena kao led. Ne treba ni u frizider da je stavljas.

Imam svoje flasice za vodu ( ostatak iz ameickog lajf stajla ;)) i uvijek naspem vode kad negdje podjem. Ukoliko mi se bas desi da trebam kupiti neku flasiranu, onda je to Jana sa limunom i limetom.