Jump to content
Sign in to follow this  
kalimero5

Drajver za Hp 1010 na Visti 64 bit

Recommended Posts

Ovako društvo.

Potrebna mi je pomoć da bih instalirao svoj štampač HP1010 na kompu koji radi na Visti 64bit. Problem su drajveri, pa ako neko ima volje i znanja da me uputu na njih bio bih mu zahvalan.

Pozdrav

Ovako društvo.

Potrebna mi je pomoć da bih instalirao svoj štampač HP1010 na kompu koji radi na Visti 64bit. Problem su drajveri, pa ako neko ima volje i znanja da me uputu na njih bio bih mu zahvalan.

Pozdrav

Od ovoga izgleda nema ništa. Drajvere nigdje na vidiku, a pojedini pokušaji koji uspijevaju, odrađuju se drajverima za druge HP štampače. No to ide, samo od slučaja do slučaja. Najvjerovatnije ću instalirati još jedan operativni sistem na kompu i sa njega koristiti štampač.

Kalimero...poznat mi je problem i mislim da ti je jedno rjesenje upravo ovo sto si naveo. Nije licno iskustvo ali kolega je slicno rijesio.

Meni nije jasno zasto ljudi instaliraju sve i svasta na svoj kompjuter. Instalirati 64-bitnu Vistu je potpuno besmisleno u ovom trenutku.

Valjda nadju negdje dzaba, pa ko ono vidjela zaba da se konj potkiva...

Kec, hvala obavijesti i korektnom mišljenju, a ti ake ne s..i ako nemaš što pametno reći i pomoći.

Ojha, znas kako je pametno da instaliras jednu 64-bitnu Vistu i jednu 32-bitnu Vistu, XP sta bilo,

pa onda saltas, vozis 64-bitnu, pa kad trebas nesto stampat onda restartujes i pokrenes obicnu...

Jes da 64-bitna sporije radi i da nema softvera i drajvera, al mozes da se falis okolo kako si faca :wtoothy9:

Jesi li smaro jos koga po drugim forumima :a014:

Ajde..ajde...nemojte se prepucavati. Za Vistu64 se slazem...sranje ali vjerovatno se radi o licencnom softveru pa mozda covjek zato. Inače mi te 64-bit izgledaju promasaji za obicne korisnike. Toplo preporucujem Vistu32 ili Xp koji je u ovom trenutku zaista sjajan i maksimalno izradjen OS.

Isto tako treba voditi racuna o snazi racunara..ipak dva sistema na jednom znaju usporiti rad.

A opet, kalimero, ako ti to ne stvara problem...pici kako mislis da ti je najbolje.

Ajde..ajde...nemojte se prepucavati. Za Vistu64 se slazem...sranje ali vjerovatno se radi o licencnom softveru pa mozda covjek zato.

Ako je licencni softver onda jos gore, neko uvalio i uzeo lovu, a neko podigo nogu... :wtoothy9:

Kec, ja sam davno odgovorio da je to besmislica, zivim od tog posla pa znam nesto, ali sam poslije izbriso ...

Vistta je licencirana i nikakvih problema za drajvere bilo koje komponente nijesmo imali, osim za pomenuti štampač jer očito Hp neće to da radi. Stalno obećavali i na kraju slagali. Što se tiče instaliranja drugog operativnog sistema, ciljali smo na Linux no kako će to ispasti vidjet ćemo.

Što se tiče rada i kvaliteta Viste 64, mi nemamo zamjerku. Inače nijesmo IT profecionalci tako da sve ovo nama dobro dođe da učimo i naučimo se na greškama. :wbeyond:

Problem ovdje ima i stvara Ake koji ima neki pik na Cg, te se ponaša vrlo nezrelo.

Vistta je licencirana i nikakvih problema za drajvere bilo koje komponente nijesmo imali, osim za pomenuti štampač jer očito Hp neće to da radi. Stalno obećavali i na kraju slagali.
Ajde, obeco vam HP drajvere u Crnu Goru :wsrpko:

Bas bi volio da stavite Linux, oce li i Linux biti 64-bitni :wtoothy9: