Jump to content
Sign in to follow this  
kole

Office 2007

Recommended Posts

Kad sam prije par mjseci pocela da koristim office 2007 bilo mi je pravo neobicno. Prvih par dana nisam znala gdje da nadjem opciju "print", a nije mi padalo na pamet na kliknem na onaj znak za office u gornjem lijevom uglu, jer sam mislila da tu stoji samo kao ukras. :wbeyond: Radeci u Excelu ( verzija 2003) formule su se ubacivale preko Insert-Function... U ovoj verziji to nije slucaj. Elem, ta masa sitnih detalja me izludjivala.

Medjutim, vrhunac svega je bio u ponedjeljak navece. Radila sam na odredenom projektu vise od 20 dana. Iskreno, ne sjecam se da sam ikada ranije radila tezu ekonomsku analizu.

I radim ja teko u Excelu, izdvojila podatke koji mi trebaju na jednu stranicu jer mi je tako lakse da racunam. Rezultate u obliku sredjenih tabela i grafikona uredno iskopiram na novu stranicu, da bi lakse mogla da se snadjem kasnije... I na toj radnoj stranici izbrisem neke podatke koji su mi sluzili za racunanje, jer su mi smetali. Tako sam ja racunala, brisala nepotrebno, pa opet racunala...

U jednom momentu, odlucim da napravim pauzu i da vidim dokle sam stigla i da to konacno finaliziram. Kad tamo...iznandjenje! Nigdje podataka u tabelama. :eek: Kako sam ja brisala podatke na radnoj stranici, Excel je automatski brisao rezultate. Onda sam pocela nenormalno da :plac: :plac: sto nije karakteristicno za mene uopste. Toliko rada, truda..energije, potroseno uzalud.

Ne znam da li su ove "osobine" Excela,nesto sto se podrazumijeva da znamo, ali ja nisam do sada( sto me btw, u mom slucaju ne cudi uopste :wdry: )

Ukoliko je neko "informaticki obrazovan" :) kao ja, nece biti na odmet da zna sta moze da se desi.

Naravoucenije: Oprez sa Excelom! :smile2:

Naravoucenije: Oprez sa Excelom! :)

Немам тај проблем, Office 2007 је заиста одлична ствар, и Word i Excel, боље провјери ко ти је то ручно побрисао док си ишла по кафу!

Nijesam stručnjak za Excel, no ću ipak da se javim na ovu temu jer sam mišljenja da je ipak greška do samog korisnika ovog programa. Imam pomenuti paket na kompu doma, ali na poslu koristim stariju verziju i jedan izvještaj o proizvodnji upravo u njemu radim. Mislim da je ipak Kole ne poznajući dobro nove mogućnosti i nove komande ipak odradila nešto što nije planirala i to je dovelo do neželjnog problema.

Nijesam stručnjak za Excel, no ću ipak da se javim na ovu temu jer sam mišljenja da je ipak greška do samog korisnika ovog programa. Imam pomenuti paket na kompu doma, ali na poslu koristim stariju verziju i jedan izvještaj o proizvodnji upravo u njemu radim. Mislim da je ipak Kole ne poznajući dobro nove mogućnosti i nove komande ipak odradila nešto što nije planirala i to je dovelo do neželjnog problema.

Pa naravno da sam ja kriva. Kad mi neko kaze..."to se podrazumijeva da znas o Excelu, da on "povlaci" formule" :confused: Kako? Kad? Zasto? :wbeyond:

Doduse, lakse je okriviti program, nego priznati da nesto ne znas.. :) , ali evo....ja priznajem.