Jump to content
ake

Imate li alergije ?

Recommended Posts

Ubi me ova alergija na ambroziju, smrcam, kisem, nisam ni za sta :plac:

Prica mi kolega sa posla njegova kcerka alergicna na mlijeko :eek:

jadno dijete ne moze cak ni da jede cokoladu...

Imam. Na kruske. :)

Imam. Na kruske. :)

И ја на народњаке. Одмах неко пуцкетање низ кичму, црвени печати, адреналин, пјена на уста, urge to kill... Није лако рођаци...

Иначе, од ових алергија вулгарис - мало на полен.

И ја на народњаке. Одмах неко пуцкетање низ кичму, црвени печати, адреналин, пјена на уста, urge to kill... Није лако рођаци...

Auuuuuuuuu....pa ne bih ti bio u kozi, nema tijeh para. :)

Ubi me danas, ovo je grozno kako se osjecam :)

i mene polen hvata..joj...ne volim ga.

Na trenutak pomislih od kud polen u ovo doba a onda se sjetih da si u Australiji. :smile2:

На полен, кућну прашину, перје и животињску длаку.

Обично пијем калцијум, али ове године ми и није много помогло. Требала сам поново урадити алерго тест, али ме мрзи да ходам од доктора до доктора.

E ja dobijem alergiju nedavno. Valjda je alergija, jer jedan ljekar kaze da jeste a drugi da nije. Shodno tome, ne smiju mi dati neke konkretne lijekove. Kalcijum i neke tabletice koje se piju sa njima je jedino sto su mi dali.

Nekidan se stanje pogorsa, pa odem u hitnu i daju mi injekciju kortikosteroida. Od ovolikog dupeta :wtoothy9: sestra pogodi zivac. I sad ne osjecam jadan dio misica, noga me boli, ne mogu spavati na lijevoj strani a venu osjecam i kada se sagnem.

Potjeralo me ovih dana pravo.

Pomalo kisem ovih dana, nije strasno, a lijepo ono kihnut, aaapcihhaaaa :wa080:

Idem kod zubara, pa ce bit interesantno, da mu rasipam bakterije po ordinaciji :wtoothy9:

Je li tacna ona Bodrijarova da u nedostatku identiteta Amerikanci imaju izvrsne zube? :)

Ne znam jel ta tacna, al je tacno da su zubari puni ko brod :smile2:

Ameri imaju savrsene zube. Uvijek sam bila ljubomorna na to. Ma koliko ovi moji bili lijepi i bijeli, ne mogu se porediti sa njihovim. Smrcc..

Шпанци и Грци махом имају дивне зубе. Барем ми се тако учинило.

Кажу да је једино добро што је Франко оставио Шпанцима чисти тоалети и здрави зуби.

Ђаволу мало. Ја бих Додику споменик подигла да нам и толико остави.

Фино рече некидан, о политичарима треба судити по онима што иза њих остаје, иза мене је школа (испред ОШ Србија :) )

Ameri imaju savrsene zube. Uvijek sam bila ljubomorna na to. Ma koliko ovi moji bili lijepi i bijeli, ne mogu se porediti sa njihovim. Smrcc..

Шћери моја Сејдефуууу хехехе, све је то верзија силикона :wtoothy9: елем, да су лијепи - јесу, али и коштају :)

Али гледај ових зуба, код људи који не једу слаткише (готово никад!) и не једу баш као већина Срба (месо, масно, кафа, содирани сокови, хљеба пуно итд...)...значи, рижа, сочива, рижа, па опет рижа....

siduwamarco200848.th.jpg

hileliguwa0604200878.th.jpg

ss854042.th.jpg

ss854032.th.jpg

dsc0290t.th.jpg

dhankuta230420083.th.jpg

dsc0355y.th.jpg

csc0366.th.jpg

Елем што се тиче амброзије - Лектранал ме је дигао из мртвих хахаххах фала њему! :)

Sto se tice alergije ne uzimam nista sada. Prve godine kada me uhvatila alergija doktor mi je dao neke jake tablete na recept i pomoglo mi je,

al je alergija bila tako jaka da nisam ni znao da je alergija, ja mislio gripa.

Poslije svake godine sve blaze i blaze, sad ne uzimam nista, kisem pomalo i sutim :wtoothy9:

Sto se tice zuba, to stvarno kosta. Godisnje najmanje dvica, al sreca to ide kroz firmu jedno 80 %, ja platim ostatak, sta cu.

I to sve uglavnom redovno odrzavanje. Ko auto, mijenjanje ulja, guma, kocnica :)

Danas su mi predlozili da nekim laserima se zavlace ispod korjena da ubijaju tu bakterije, jedan tretman 175, po poslije 6 nedelja jos jedan.

Nije cak ni skupo :eek: