Jump to content
maki78

њега коже

Recommended Posts

Ribice mu izliječile psorijazu

Zlatan Čekić 27.04.2008 19:00

CAZIN - Cazinjanin Damir Didović tvrdi da je uspio izliječiti psorijazu, teško kožno oboljenje, korištenjem specijalnih garra rufa ribica, koje je nabavio u Njemačkoj.

Didović kaže kako je ovo oboljenje godinama bezuspješno pokušavao izliječiti korištenjem raznih vrsta tretmana i preparata.

"Psorijaza mi je zahvatila gotovo cijelo tijelo. Nakon što liječnici nisu mogli učiniti ništa, počeo sam se interesovati za alternativne mogućnosti izlječenja", rekao je Didović.

Sasvim slučajno je čuo za ribice koje liječe kožne bolesti, pa je potom odlučio da ih nabavi.

"Kupio sam u Njemačkoj 150 komada ribica i uvezao ih nakon što sam pribavio sve potrebne dozvole. Nabavio sam bazen i uređaje za filtraciju vode", kazao je Didović.

Ističe kako je nakon toga započeo s tretmanima koji su trajali 21 dan. Dodaje kako je za vrijeme tretmana nužno poštivati i pravila ishrane, koja su vrlo stroga. Didović objašnjava kako temperatura vode u bazenu mora biti nešto viša, što ribicama ubrzava rad metabolizma. Kako bi utolile glad, hrane se odumrlim ljuskicama ljudske kože čisteći pri tom tijelo.

Ribice pri tom izlučuju enzime koje koža upija, što doprinosi dermatološkom oporavku.

Didović kaže da uspješnost izlječenja kožnih bolesti ovim načinom, prema nekim istraživanjima, iznosi oko osamdeset posto.

Inače garra rufa ribice potiču iz turske regije Kangal, koja je smještena u Anadoliji. Tamošnje stanovništvo je još u davna vremena otkrilo ljekovita svojstva ovih ribica, koje su teške u prosjeku samo osam grama. Didović kaže kako ribice nemaju zube, zbog čega su njihovi ugrizi za kožu ugodni.

U zadnje vrijeme sam se opasno nalozila na Lush kozmetiku. Odusevljena sam bilo da je rijec o sapunima, mirisljavoj soli, gelu za tusiranje ili balzamu za usne. Sve divno mirise a koža bude kao barsun.

Ima da se kupi u BBI.

Evo i link: http://www.lush.hr/?lang=hr

У, видиш, никада нисам ни чула за њих.

Ја сам постала вјерни корисник козметике "Афродита" и не одустајем од њихових крема за лице (нарочито оне са бадемом и матичном млијечи), лосиона за тијело, купки, пилинга, маски за лице. И још мало, у ове хладне дане, користим и лосионе за тијело по норвешкој форумули (Неутрогена?) да ми вјетар не урнише кожу.

Оооо, па ово је она страна марка! Препознала сам сад по паковању (ове црне "кантице"). У Енглеској, баш у близини мог стана, била је једна њихова продавница - сваки пут када бих прошла поред, мало ме несвјестица хватала од јаких мириса.

Izaberi sa stranice sta bi voljela da probas pa ce te posjetiti Bozic Bata. :evil6:

I ja sam nedavno (prije dva-tri mjeseca) pocela da je koristim. Bukvalno te opije miris kad prolazis pored standa gdje se prodaje.

Neutrogena, da. I ja koristim njihovu kremu za ruke i losion.

Sto ce tice Afrodite, moram priznati da nisam probala tu kremu za lice. Bas cu je kupiti ovih dana. Razmisljala sam da promijenim ovu moju Niveu bebi jer mi se koza zasitila.

Volim Afroditine acetone i sa maslinovim uljem i sa grozdjem.

Ја сам почела да користим Афродитину крему за лице (ту једну коју сам горе поменула) на препоруку козметичарке и то након повратка из Канаде, гдје ми је лице било потпуно уништено сувим ваздухом, гријањем, вјетром. Након кориштења креме, лице ми је било одлично. И тако сам наставила да је користим, а онда сам почела да купујем и друге њихове производе. САда, како сам је рекламирала пријатељима, свака 2-3 мјесеца морам да шаљем пакетиће за Италију и Енглеску. :evil6:

Ја сам користила неки Афродитин лосин са алојом. Онај што хлади. Супер је. Користим и Афродитин уљани ацетон.

За лице обично користим тонирану Алверде крему за дан и Алверде ноћну крему. 100 % биљни производ, ако не лажу.

Једна сам од оних које никад да изађу из ЦМ, ДМ, SAM SHOP маркета. Увијек ми нешто треба из тих продавница.

Болна тачка заједно са књижарама.

Мени то није био проблем, док нисам открила за шта служи VISA картица. А друга је прича да врло често тек код куће схватим да уопште нисам купила оно због чега сам и отишла.

Takodje. CM, DM, Kozmo i ostale slicne prodavnice su pogubne za moj novcanik.

Kad spomenu Sladja Alverde proizvode, citala sam u nekom casopisu ( ne sjecam se tacno u kom) da je vrseno testiranje Alverde i Balea proizvoda i da je potvrdjeno da kvalitet odgovara onome koji marketinski predstavljaju i da su sajstojci upravo oni koji su navedeni na ambalazi. Sjecam se da je naslov clanka glasio otprilike "Koliko platis upravo toliko i dobijes", a povlacili su paralelu sa nekim preskupim kremama i vjecitim pitanjem da li je sve sto je skupo i dobro.

Балеа је сасвим коректна козметика, а Алверде никада нисам пробала. Након трошења превише новца на кретенске скупе креме које нису имале никакав побољшавајући ефекат на моје лице, окренула сам се Афродити. Понекад Балеи. И кремама које су невјероватно јефтине, а одличне - Cera di Cupra.

Cera di Cupra! Odlicna je. Ali bas.

Od Balee koristim onaj losion sa 5% uree, a moji ukucani su ludi za kupkom sa medom i mlijekom.

Ја сам пробала крему са уреом, али ми смрди (на уреу, јел). БФ!

Smrdi malo, da. Ali kad dermatolog propise onda ne pitas da li smrdi. Cekas da upije i namazes se nekim losionom sa ljepsim mirisom. :wbeyond:

Мени није била прописана, него сам видјела да је веома добра за суву кожу, али на крају нисам могла да поднесем. Зато се фино облијепим оном Афродитином што мирише на колачиће и... боктим! :evil6:

Cera di Cupra јесте одлична. Мене је само нервирало јер ми се лице сијало од ње.

Има три године како се дружим са Vichy кремама и пудерима, и препоручила бих их заиста свима.

Моје лице је брзином спужве упијало креме и никада није сијало. Уосталом, кад нанесеш те креме, само мало касније обришеш оно што се није упило и дивота.

Виши (Vichy) је за мене био тешки губитак новца и времена. Прескупе креме - слаба вајда. Једно су им течни пудери добри. Мада више ни њих не користим. Преферирам оне Bourjois са четкицом за наношење, Art Deco и Clinique. Наравно, ово треће је убједљиво најбоље.

А иначе, за лице користим и кантарионово уље (home-made) - наравно, само прије спавања. Одлично!

Нису ни мени одговарале оне њихове креме за суву кожу и баш су и биле то - бацање пара, али ова ЦxП и ретинол РХА су биле погодак.

Што се тиче тонера и пудера, мени су одлични и Макс факторови.

А кад помену Art Deco, њихове сјенке за очи су сјајне и јефтине , мислим да су око 4 КМ.

Кад помену кантарионово уље, ја реко ајд да пробам и ја са неким уљем јер баш имам суву кожу.

Имала сам у кући уље црног кумина које иначе мама и ја пијемо јер је љековито, и тако почнем да мажем њега.

И не могу да вјерујем какво чудо се десило за само три ноћи. Кожа ми буде овако глака, мека и лијепа само када проведем бар 20 дана на мору.

Стварно сам одушевљена, мада јесте скупо да би се узело само за његу коже, али има још мноштво љековитих својстава.

Ко има суву кожу, да знате да пали ово са уљима. Како прочитах рецепт ВЈТ, имам обичај да увече намажем лице неким уљем и препородило се за кратко вријеме.

Успут, стављала сам и рицинусово на трепавице, и, нећете вјеровати, али и то пали. За мјесец дана резултати су више него видљиви. :)

Постале су много гушће.

П.С. И без ругања, прочитах негдје да је за трепавице добар и вазелин :)

Испробавајући разне кремице купим и ову :

http://www.essence.eu/hr/svijet-ljepote/te...malna-koza.html

Била сам мало сумњичава каква ли је, али сам пријатно изненађена. Дивно мирише а кожа буде као баршун. Није масна па је супер као дневна крема, подлога за шминку и тако то.

И још једном се потврдило да није неминовно добро оно што је скупо. Ова крема кошта мање од 5 КМ.

Мислим да се кожа најбоље његује изнутра. Примјећујем на себи да од како сам прије три године престала да живим на прженом и сухомеснатим производима, избацила све масно,газирано и чоколаде, а окренула се поврћу и бијелом месу, мој тен се препородио.Кожа ми се не суши, баршунаста је сама од себе и без крема...