Jump to content
Sign in to follow this  
vjt

Antivirus

Recommended Posts

Е баш ме ово нервира! Који антивирус да уградим на моју омиљену, нову и драгу машину?! Ја хоћу да се ријешим Аваста и хоћу да уградим други анти вирус.

Мушка особа А: Добар ти је NOD 32.

Мушка особа Б: Немој, зезнуће ти комп. Гори је од Нортона. Ко ти је предложио то срање. Боље је да уградиш: ZoneAlarm Security Suite, PC-Cillin или BitDefender.

Ја: Рече ми НН. да је НОД срање.

Мушка особа А: Ма ко ти то каже? Нод је сасвим добар

Мушка особа Б: НОД је дабогсачува као и Нортон и узеће ти много меморије.

Мушка особа А: Нема шансе, баш је НОД зато добар...

Ста цинити? Вјерујем знању особе А, а особа Б ми је срцу прирасла, а није да не вјерујем ни особи Б, него нећу да га увриједим. СТА ЦИНИТИ, питам ја?! :roll:

Особо Ц, ја користим Касперски на десктопу и за сада је ок. Не знам колико меморије заузима, али ми у сваком случају не успорава машину. Углавном, видјећу како овај ЗонАларм ферцера, па ако буде неког срања, мијењам га.

Значи "газаш" до паса... :D

Десктоп! Јоооој... Немој ми тај corporate назив :D

Три су основе, бар којих се ја држим: солидан анти-вирус/хакер + редован "апдејт", пазити какви се све CD/DVD уносе и пазити куда се "газа" по "вебу".

Мора се мало "газати". Иначе се не зна колико је дубоко... :D

Поз! (Вјероватно до идуће год.)

Svaki antivirus je manje vise OK, ako se radi redovno azuriranje, inace je beskorisan...

Kaspersky antivirus personal pro

Kaspersky Anti-Hacker

Kerio ver. 4.2.2

Ad-aware pro

Spybot - Search & Destroy

Jako fina kompinacija...

Norton i ostala sr... ne dolaze u obzir da dodju na moj komp.

Dragi moji...Kako ste?....

da ne uzimam memoriju...ja Vam od srca preporucijem AntiVir apsolutno free ili AntiVir Beta isto Free.....Instalirajte i ne zaboravite da svake sedmice 2-3 pura napravite Update, znaci da osvjezite antivirus i cuvate ga na potrebnom nivou..............

sto se tice ostalih stvari koje vas muche, ja Vam preporuchujem Microsoft Antispy Beta ali ce neki, koji imaju kopije WINXP imati problema sa registracijom................do njih.........

preporucujem firewall, jer, zbog gornjenavedenih problema pojedinci imaju probleme sa instalaciom SP2 za WINXP pro ili home verziju, da koriste Zone Alarm koja je i tako besplatna.....znaci da nema problema da je skinete.........i instalirate...............

Naravno , prije svih ovih operacija ja bih Vam preporucio da :

-ocistite HD , tu opciju imate , od tmp. file ili chk. file itd.....ocistite registre sa npr. programom registry Medic , defragmentirate HD i onda instalirate sve ove zezalice koje Vam donose mir i tisinu......

kad to sve uradite ondas recite dal ste zadovoljni ili ne , a ako budete zadovoljni ja cu da vam dam i neke tipove kako da unistite npr...BIOS pass...........vratite E-mail-ove..............posmatrate svoj sistem kako funkcionise i to sve sa besplatnim programima koje mozete da skinete sa nekih Web-ova a koji su strava korisni................za protuuslugu , naravno, zivimo u svijetu businessa, ce da platite svijetlo paljansko pivo...pecenje ja placam.......kad se sretnemo............

PS.zbog vase sigurnosti , ne zaboravite da izbacite opciju automatskog instaliranja activeX elemenata i scripti.......nije pozeljno, nimalo......cak , naprotiv.............

Kasperski NE. Norton NE. sve zavisi kuda se kreces.

ЈА САМ ИСПРОБАО СВЕ ВРТСЕ АНТИВИРУСА, И ПОРОБАВАО РАЗНЕ КОМБИНАЦИЈЕ. ОВУ САДАШНЈУ КОРИСТИМ ВЕЋ ДУГО И НЕМАМ ПРОБЛЕМА. НАИМЕ, ИНСТАЛИРАО САМ АНТИВИР 7 И КАСПЕРСКИ. аНТИВИТ МИ ЈЕ НОН СТОП УКЉУЧЕН И ОН ЈЕ REAL TIME PROTEKTOR. JEDNOM SEDMICNO URADIM UPDATE ZA KASPERSKI I SA NJIM URADIM FULL SYSTEM SCAN. И КОМБИНАЦИЈА ЈЕ ОДЛИЦНА. ДЕШАВАЛО МИ СЕ ДА АНТВИР НЕ ПРЕПОЗНА ВИРУС А КАСПЕРСКИ ДА И ОБРАТНО. ПОРЕД ТОГА ИНСТАЛИРАО САМ LAVA SOFT ADAWERE SE И ТИМ САМ РЈЕШИО СВОЈЕ ПРОБЛЕМЕ.

ДАКЛЕ ОВА КОМБИНАЦИЈА РАДИ, АЛИ МОЛИМ ОПРЕЗ, НЕКИ АНТИВИРИСУ НЕ МОГУ РАДИТИ ЗАЈЕДНО ПОГОТОВО PCCILIN, NORTON, NOD 32. ЈА САМ ПОКУСАО СВЕ КОМБИНАЦЈЕ И ГОРЕ ПОМЕНУТА ЈЕДИНА ФУНКЦИОНИШЕ. ЈОШ БИХ ТРЕБАО УБАЦИТИ FIRE WALL АЛИ МЕ НЕРВИРА ПА САМ ГА ПРЕСКОЧИО.

Kaspersky personal pro - podesis real time protection, daily update i akcija da bude delete (bar ja tako radim).

Dodaj i Zone alarm ako si bas nesigurna u to sto radis (ja ga nemam)

Jednom nedeljno update -ujes ad aware (www.lavasoft.com) i skeniras komp. To je dovoljno.

Остала сам при Zone Alarm-у, јер је за сада ок.

E ovako, Prvo trebas instalireat Win XP SP2. pa Autopatcher 2005 ver 5.1 ,a Onda novi AntiVir mislim da je verzija 7.03 aktuelna i adios amigos Virusima... :( Posle toga neces znati sta je virus... :lol: