Jump to content

Recommended Posts

Imam super zubarku, strpljivu, zna koliko mi je frka :icon_eek:

Sreća pa samo povremeno treba da pregleda i ispolira...

Jedino cega se plasim kod zubara je igla... :sad3:

Eh,kad bih taj dio nekako mogla da preskocim,sve bi bilo mnogo,mnogo ljepse....

Ali,imam sjajnu zubarku,i samo njoj vjerujem,i zato imam zdrave zube... :)

Hvala teta Mirjana! :icon_smile:

Najbolja je!

Nije cetkica skupa. :icon_wink:

Koristi li neko od vas ove trakice za izbjeljivanje zuba? Ja ih koristim svakih 5-6 mjeseci, i meni su skroz ok. Zubi su vidjljivo bjelji.

ja kod zubara idem ko u samoposlugu :wbeyond:

uopste me nije strah i cesto idem na kontrolu, pa izmisljam zubaru da me nesto puno boli, samo da mi uradi to sto mi je sumnjivo :)

prosle godine sam lijecio sesticu... 3 mjeseca su mi 3 igle zabijali i onda gore-dole s njima, cistili neke kanale, pa stavljali lijek... kaze zubarka da za svojih 30 godina radnog iskustva nije vidjela luđeg pacijenta :)

i na kraju mi je spasila tu 6-icu, iako su bile sanse 50:50% da ce uspjeti. ja sam rizikovao i isplatilo se :cool:

btw, svi su mi zubari rekli da je to za vađenje, jer mi je cak i nepce bilo oteklo... prvo su mi busili nepce i onda istiskali gnoj kroz tu rupicu - to je bas bolilo :confused:

a onda kad su svi odustali, otisao sam kod dr. zibe na stomatoloskom faxu u sarajevu i ona mi je rekla da su sanse 50:50% da se izlijeci. zakazao sam termin kod dr.sabire i poceli smo borbu za 6-icu i evo je jos tu, ziva i zdrava ;) da je ne ureknem :wdry: :cool:

i danas imam sve i jedan zub i moj vam je savjet, ne cekajte ni casa... cim je nesto sumnjivo, pravac cika zuba :wa080: ;)

Коле, не ради то својим зубима. Ти избјељивачи нису добри за зубе, тачније за глеђ.

Stvarno? Pa kako ih onda ovdje ovi stomatolzi preporucuju? Mislim, ne kazem da nisi u pravu, ali prvi put cujem da su stetni. Ameri ih koriste cesto, gotovo kao i pastu za zube. I svi imaju prelijep bijeli osmijeh. :neutral: Ne kazem da mom nesto fali, ali sve razmisljam kako sto vise bjelila nije na odmet. :e010:

prosle godine sam lijecio sesticu... 3 mjeseca su mi 3 igle zabijali i onda gore-dole s njima, cistili neke kanale, pa stavljali lijek...

btw, svi su mi zubari rekli da je to za vađenje, jer mi je cak i nepce bilo oteklo... prvo su mi busili nepce i onda istiskali gnoj kroz tu rupicu - to je bas bolilo :confused:

Neka si ti to iskustvo podijelio sa nama. :icon_rolleyes::e010:

I ja kod zubara idem bez ikakvih problema. Pa nije srednji vijek. :smile2:

Stvarno? Pa kako ih onda ovdje ovi stomatolzi preporucuju? Mislim, ne kazem da nisi u pravu, ali prvi put cujem da su stetni. Ameri ih koriste cesto, gotovo kao i pastu za zube. I svi imaju prelijep bijeli osmijeh. :neutral: Ne kazem da mom nesto fali, ali sve razmisljam kako sto vise bjelila nije na odmet. :e010:

Preporučuju ih stomatolozi vjerovatno jer dobiju pare za reklamu...

Ipak je izbjeljivanje zuba svojevrsna agresija na zubnu gleđ pa se ne preporučuje češće od jednom u šest mjeseci...

Tako mi reče zubarka kad je meni polirala i izbjeljivala a ja pitala nakon nekoliko dana da mi još više izbijeli...

То што Маша рече - препоручују јер је реклама, а реклама се плаћа и тако они фармацеутској индустрији паре у паџе, а теби зубе третирају агресивним глупостима које штете зубима.

Ja sam ovdje jednom otisla kod zubara da mi izbjeli zube; rakao mi je da se manem tih gluposti, jer kad pocnes jednom nema ti kraja. Svaka mu cast na iskrenosti.

Neka si ti to iskustvo podijelio sa nama. :icon_rolleyes::e010:

I ja kod zubara idem bez ikakvih problema. Pa nije srednji vijek. :smile2:

pa to da pokazem ljudima sta se desi kad vjerujes zubaru koji nema pojma. :twisted:

ja sam toj zubarki 3 mjeseca prije toga govorio da bih trebao raditi tu 6-icu, a ona mi samo procacka, tj. raskrvari desni između 5-ice i 6-ice, i kao sad je dobro. i po belaju potrefim se u budvi kad se zub upalio... sreca, pa se nije nista vidjelo vani, jer je zub otekao na nepcu, ali je problem nastao jer otok nije spadao, pa mi je dr.zineta busila nepce :confused: ovom prilikom cu da je malo izreklamiram, dakle ako zelite krvolocnog, nestrucnog, skupog i neozbiljnog zubara, navratite u "zinadent" na grbavici, zagarantovano cete osjetiti pravu bol :wtoothy9:

Sutra u pola 12 imam zakazano kod zubara. Odem krajem prosle sedmice kod jedne gospodje u Palama da mi popravi zub i ona ga slomi. :neutral: Jos pocne da se izvlaci, kao ne zna sta joj je bilo i tome sl..

Ustanem sa one stolice i samo kazem dovidjenja.

Po preporuci prijatelja narucim se kod zubara u Sarajevu. Ukoliko budem zadovoljna, onda cu da ga reklamiram.

Sutra u pola 12 imam zakazano kod zubara. Odem krajem prosle sedmice kod jedne gospodje u Palama da mi popravi zub i ona ga slomi. :neutral: Jos pocne da se izvlaci, kao ne zna sta joj je bilo i tome sl..

Ustanem sa one stolice i samo kazem dovidjenja.

Po preporuci prijatelja narucim se kod zubara u Sarajevu. Ukoliko budem zadovoljna, onda cu da ga reklamiram.

www.begeta.ba :ok:

Zubarka Lejla je zakon. Predobro radi, a prelijepa i ljubazna.

Po prvi put u zivotu imam potpuno pravu desnu jedinicu. Ispravljala sam je sa tri aparatica ali nije moglo do kraja. Presiroki zubi a uska vilica. Sad mi je zubarka samo malo navukla nekog materijala i ispolirala. Istina je da izgleda stvarno perfektno, ali mi je izuzetno neobicno.

Neces sresti veceg baksuza sto se tice zuba od mene, ma neeeeema sanse. Kad ih vidis, ma izgledaju super. Bijeli, zdravi..

Jedan jedini zub kom nisam zamijenila plombu, kad sam isla zubaru ovog proljeca, mi pukne maloprije. Nekad je na njemu bila mala tackica, popravljena naravno, i nije bilo potrebe za bilo kakvom intervencijom sada. Bijel zub kao biser. Al' dzaba! Zagrizem hljeb i puce jedna trecina. Isplakala sam se kao kad djetetu otmes igracku. :plac: :plac:

Ako je jedinica, dvojka, trojka to je bas nezgodno. Ako su ovi sa strane onda nije hitno, samo mojne se nopu jatismi. :wbeyond:

Cetvorka. Ali pukla je sa unutrasnje strane ako je za kakvu utjehu. :icon_rolleyes: Samo nervira me opasno to. Pa jebo te, neki ljudi ne peru zube redovno, ne idu zubaru godinama i sve im ok. Ja samo sto se odmaknem od ordinacije ono se nesto desi.

Cetvorka. Ali pukla je sa unutrasnje strane ako je za kakvu utjehu. :icon_rolleyes: Samo nervira me opasno to. Pa jebo te, neki ljudi ne peru zube redovno, ne idu zubaru godinama i sve im ok. Ja samo sto se odmaknem od ordinacije ono se nesto desi.

Kad si peh. ;) Imas njezne zube. :rofl2:

Kad si peh. ;) Imas njezne zube. :rofl2:

Pehcina! ;) Moja zubarka bi rekla osjetljive, al' et'...

Sa mnom u vojci bio Ismail Arifaj sto je zubima otvaro svima redom sokove za marendu, sa cepovima ko na pivskim flasama.

Siptar onak klasicni, al jebiga negdje na livadi, dodje marenda sa Eurokrem blokom i sokovima i Arifaj to zacas svima izotvara ;)