Sign in to follow this  
Followers 0
plava_orhideja

Glava boli!!

87 posts in this topic

Ubi me glavobolja....nijedan lijek ne pomaze, cak sam stavljala i obloge od rakije pa nista, samo sam se osjetila na rakiju....

Pomagajte ljudi....

Смањи притисак, избаци со из кухиње. Једи само поврће и рибу. Пиј воде.

Ubi me glavobolja....nijedan lijek ne pomaze, cak sam stavljala i obloge od rakije pa nista, samo sam se osjetila na rakiju....

Pomagajte ljudi....

Ваљда је ту потребно да човјек прво провали који је узрок главобоље. Имам пријатељицу која има мигренске главобоље и то већ тако траје годинама, али она већ умије да препозна кад то "долази", па онда предузима потребне мјере (пије неке невјероватно јаке таблете, лежи у мрачној просторији...). Покушај да укапираш шта ти производи те главобоље, да би могла да изађеш на крај с тим. У сваком случају, иако ја никада не пијем таблете и уопште нисам у том фазону, кажу да је трпјети такав бол доста штетно за систем. Мислим, вјероватно те је глава већ до сада пребољела. Али ето за слиједећи пут! Срећно! :)

Uzrok je VJT nepoznat....prije 7 godina me glava bolila ravno mjesec dana, mislila sam da cu poluditi. Onda sam lijepo otisla doktoru da vidim sta mi je, nije nasao nista....pa sam promjenila doktora, i taj nije naso nista...kao , sve je u redu...medjutim mene glava i dalje boli....da je proslo nije, ovo je vec osmi dan kako boli bez prestanka....daj , priupitaj tu svoju prijateljicu koje su to jake tablete sto pije da pokusam i ja...mozda mi pomognu

Хеј, то је већ озбиљна *ебада, да опростиш. Приупитаћу пријатељицу, па ћу да ти јавим. А ти ипак да нађеш неког специјалисту за то, јер поприлично гадно звучи како си описала. Мени и два дана главобоље дођу као лудачко мучење. :)

A da nije povezana suvoća tabana sa glavoboljama. Da li si kontrolisala vid? Glavobolje mogu biti uzrokovane problemima sa fokusiranjem vida.

A da li se znojiš po glavi?

Da li si sa područja koja je NATO bombardovao sa osiromašenim uranijumom?

Ех, обећање лудом радовање. Али питала јесам. И код ње је било везано за врло озбиљне проблеме са желуцем, који су опет имали везе са помјереним желуцем.

A da nije povezana suvoća tabana sa glavoboljama. Da li si kontrolisala vid? Glavobolje mogu biti uzrokovane problemima sa fokusiranjem vida.  

A da li se znojiš po glavi?  

Tabani nemaju veze sa glavoboljom Perice... :D

Ne znojim se po glavi...glavobolje sam imala i prije bombardovanja...vid, pa ono jeste malo los ali zato imam dva para naocara i jedn par kontaktnih sociva.. uglavnom uspijem uvuci konac u iglu, jeste da se malo pomucim, ono treba mi jedno 30 pokusaja ali uspijem..:D

Ех, обећање лудом радовање. Али питала јесам. И код ње је било везано за врло озбиљне проблеме са желуцем, који су опет имали везе са помјереним желуцем.

Svi moji unutrasnji organi su na mjestim gdje treba da budu...I taj lijek koji ona pije je za glavu ili zeldac?

Није пила лијек, већ је ишла на неке масаже. А кад је имала тај велики напад главобоље (ишла чак и на скенер), онда није било друге него је примила неки витаминско-умирујући коктел и морала је да лежи у мрачној соби у потпуној тишини. Код ње је ствар била повезана са желуцем (и, наравно, **беним стресом!).

Pomagajte ljudi....

ovako, pošto sam i ja imala česte migrene :happy7:, i bogato iskustvo sa

raznoraznim analgeticima, otkrila sam

Nalgesin (Naproxenum) 550 mg forte tablete, proizvodi Krka Novo Mesto

za nevjerovatnih par minuta bol nestaje, bez osjećaja mučnine, stvarno su prijatne ...

nešto su skuplje od ostalih analgetika, oko 5 maraka 10 tableta, ali vrijede...

da, i još koristim gel (hot and cold press) kao oblog...

u apotekama se prodaje kao tirkizni gel u kesici, koji se stalno se drži u zamrzivaču, i kad zatreba samo staviš na čelo ili potiljak

tako su mi se i prorijedile glavobolje

:D

Nekad uzimam aspirin sa kodeinom, a nekada brufen...

Obavezno dupli :ninja:

A imaju i neki cajevi, koji se piju, ali preventivno, tj svaki dan...

Jednom sam probo i izgleda je imalo efekta, ali ko ce cijeli zivot piti cajeve,

te onda radije dupli, po potrebi i na vrijeme :lol:

Probaj Avamigran ili Imigran,to su jako efikasni lijekovi protiv migrene.

Jesu jaki i malo ih je teze nabaviti kod nas,ali djeluju 100 %.

Nadam se da ce ti pomoci... :lol:

Nesto protiv bolova :Flying:

(Aca Lukas)

Na stolu ostavi mi cvet

da mi na tebe mirise

kartu za let na onaj svet

i punu saku olova

i nesto protiv bolova

Na podu suzu ostavi

da me na minut prevari

da odlazis iz ljubavi

i punu saku olova

i nesto protiv bolova

:biggrin::biggrin::biggrin:

lol.. eee a moglo bi biti da ti je to od vida, ne bi bila prva. nego pitaću ja kolegicu sa njemačkog, ona je doktorka pa trebalo bi da zna nešto posavjetovat' u vezi toga :S

pozz

kad me boli glava kafa mi nikako ne godi, jos gore... :icon_neutral:

Objavljene dve nove studije o lečenju migrene

Jedna istražuje vezu izmedju migrene i otvora u srcu, dok se u drugoj navodi da bi akupunktura mogla da bude delotvorna kao i uobičajeni tretman lekovima za migrenu. Studija poznata kao MIST- za migrensku intervenciju sa Starfleks tehnologijom, je prva u kojoj je ocenjena delotvornost olakšavanja migrene hirurškim putem kojim se zatvaraju otvori u srcu nazvani PFO. Ti otvori, koji se nalaze u zidu koji razdvaja gornje komore od srca, neophodni su kod feusa, jer omogaćavaju da krv cirkuliše telom bez pomeranja prema plućima i normalno se zatvaraju nakon rodjenja. Medjutim, manji procenat odraslih ima te otvore, a oko polovina njih ima ozbiljne migrenske glavobolje. U istraživanju radjenom u Šruzberiju u Engleskoj, učestvovalo je 147 pacijenata sa ozbiljnim migrenama i sa srednjim do velikim otvorima u srcu. Većina, ali ne i svi, prijavila je smanjenje migrena posle operacije. Ali činjenica da smanjenje migrene nije opšte, dovelo je pojedine lekare u nedoumicu da li je hiruruški zahvat pravi tretman.

Druga, studija Univerziteta u Duizburg-Esenu u Nemačkoj, zaključila je da je akupunktura efikasan tretman protiv glavobolje. Ona je naznačila da su pacijenti osetili bol nekoliko dana posle akupunkture. Ali poboljšanje je bilo isto, bilo da je pacijent tretiran pravom akupunkturom ili lažnom ili je uzimao uobičajene lekove protiv glavobolje. Stjuart Stark je direktor Centra za neurologiju i glavobolju u Aleksandriji, u Virdžiniji. «Nema pravog naučnog dokaza da je akupunktura delotvorna kao prevencija za migrenu i tenzičnu glavobolju. Postoje neke studije koje navode da je ona delotvorna i ja sam imao pacijente koji su ustanovili da bi ona bila delotvorna u njihovom slučaju. Mogu da kažem da većina pacijenata koje sam ja pregledao i predložio im da je probaju, nije imala dobit od akupunkture kao preventive migreni i glavobolji». Lekari preporučuju lekarski pregled i konsultacije kako bi se odlučilo koji tretman i, da li bilo koji uopšte, može da pomogne protiv migrene.

Žene imaju češće glavobolje od muškaraca

Žene se zbog glavobolja lekaru obraćaju više nego dvostruko češće od muškaraca, pokazala je studija nika s University of London. Utvrđeno je i da mlade žene (u dobu od 15 do 25 godina) zbog glavobolja stručnu pomoć traže skoro 3 puta češće nego njihovi vršnjaci muškog pola. Osim toga, žene srednje životne dobi u odnosu na muškarce dvostruko češće dobijaju lekove protiv glavobolje, pokazalo je istraživanje koje je objavio Journal of Neurology, Neurosurgery, and Psychiatry. Najmanja razlika među polovima u broju konsultacija s lekarom zbog glavobolja je zabeležena kod ispitanika starijeg doba. nici dodaju da podaci prikupljeni u Velikoj Britaniji i SAD pokazuju da glavobolja spada među najčešće razloge zbog kojih se traži pomoć lekara opste prakse.

Procenjuje se da od glavobolje barem jednom godišnje pati 95% odrasle populacije, te da je ona odgovorna za 20% izostanaka sa radnog mesta.

Kad glava "puca"

Gotovo da nema čoveka koji se nije susreo s glavoboljom. Ona ne poznaje starosne granice niti polove, pa lekari s pravom kažu da je to najrasprostranjenija boljka savremenog čoveka. Bol u glavi može se javiti na potiljku, čelu, iznad i iza očiju, na celoj površini ili samo na jednoj strani. U zavisnosti od vrste glavobolje, bol se ispoljava kao tupi, pulsirajući, tinjajući, probadajući, a ponekad ga prate i drugi simptomi kao što je mučnina, povraćanje, vrtoglavica...Na osnovu prirode bola i pratećih tegoba lekar određuje vrstu glavobolje. Primarne glavobolje mogu biti izazvane promenama krvnih sudova, kao što su migrene ili drugim činiocima koji izazivaju tenzione glasoblje. Sekundrane glavobolje nastaju kao posledica drugih bolesti.

Od migrene danas pati 12 do 15 odsto žena i sedam odsto muškaraca,a od nje pate i deca. Većina prvi napad migrene dobija između 30. i 40. godina. U starijem životnom dobu učestalost migrene se smanjuje, a posle 65. godine od nje boluje samo pet odsto žena i dva odsto muškaraca.

Migrenske glavobolje su najčešće jednostrane, a traju između četiri i 72 sata. Često su praćene mučninom, povraćanjem ili povećanim apetitom. Prati je i povećana osetljivost na buku, svetlost i mirise. Tegobe se pojačavaju pri pokretima glave, posebno pri penjanju uz stepenice. Napad migrene ponekad najavljuju određeni znaci, kao što su malaksalost, depresija ili bezrazložna ushićenost, pa i pojačani seksualni nagon. Neki pacijenti neposredno pre pojave pulsirajućeg bola imaju auru, skup simptoma u trajanju od 15 minuta do dva časa.

Pre samog bola mogu se javiti svetleće tačkice pred očima, blesak, isprekidana cik-cak linija, nejasan vid i ispad vidnog polja. Ponekad napadu migrene prethodi trnjenje ili slabost jedne strane lica i tela i poremećaj govora. Ovi simptomi obično nestaju sa početkom glavobolje. Sam napad migrene obeležava neprijatan pulsirajući bol. Ona može biti blaga i kratkotrajna ili snažna i dugotrajna. Migrenu izaziva mnogo toga: stres i druga tegobna psihička stanja, premor, nedovoljno spavanja, pojedini sastojci čokolade i suhomesnatih proizvoda, lešnik, badem, orah, južno voće bogato vitaminom C, kafa, crno vino..Ali, uzroci migrene i mehanizmi njenog nastanka još nisu sasvim razjašnjeni.

Sastav caja koji pomaze kod migrene

* 50 g odoljena

* 40 g hajducke trave

* 40 g pelina

* 30 g maticnjaka

* 20 g ruzmarina

* 10 g timijana

Trave jako usitniti i smešati. U 1 litru prokuvane i ohladjene vode preko noci namociti 10 g mešavine trava. Ujutro staviti na laganu vatru i kuvati poklopljeno 1 1/2 minutu. Kad se caj ohladi, procediti ga u tamnu bocu i držati zacepljena. Piti 3 puta dnevno medom zasladjeni caj, pre i posle jela po 1 1/2 dcl.

GLAVOBOLJA

Bolesti i Simptomi

Kategorija: Bolesti Zivcanog Sistema

: GLAVOBOLJA

Lecenje: . .

Saslav Caja:

80 g stucane bobe borovnice

60 g stucanih crvenih smrekovih boba

40 g listova dunje

40 g listova gaveza

30 g plucnjaka

30 g stucane cme smrekove bobe

20 g stabljike timijana

Trave jako usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode staviti 10 g mešavine trava i kuvati poklopljeno 1 minut. Kad se caj ohladi, preliti ga u bocu i piti 3 puta dnevno po 1 dcl pre i posle jela. Posle svakog napitka uzeti po 1 srednju kasiku maslinova ulja: Sastav caja:

50 g stabljike kunice

50 g stabljike majcine dušice

40 g stabljike preslice

30 g stabljike dubcaca

30 g glogovih cvetova

30 g konjogriza

20 g listova i cvetova ruže penjacice

20 g cvetova i listova Ijubice mirisne

20 g crvotocine

10 g stabljike ili korena odoljena

10 g listova i cvetova mažurana

Uz sve receno,jos da dodam da je migrena i genetski uslovljena.

I,nazalost, kod napada migrene koji znaju biti i nepodnosljivi,cajevi tesko da pomazu...

Mozda kod blazih napada i mogu pomoci,ali kod onih jacih.... :icon_rolleyes:

Kako zavidim nekim ljudima kad kazu, ja ne znam kako je to kad glavi boli :icon_rolleyes:

Pa da popijem onda kakvu tabletu :BangHead: