neprijateljska emigracija

Šta slušam sad - drugi dio

19 posts in this topic

Posto nam je originalna tema stradala, evo nova.

Slusam KT Tunstell u zadnje vrijeme, a sinoc gledao "Chaplin" sa Downey Jr., stoga evo "Funnyman":

Nisam nikada nesto posebno slusao Fleetwood Mac, mada ih je nemoguce izbjeci na radiju, pogotovo ovdje gdje su "Rumours" jedan od najprodavanijh albuma ikad.

Medjutim, sinoc radio do kasno i slusam radio, kad naletim na "Hypnotized", i mogu reci da mi se bas, bas, svidja:

Форум изгледа уклето. Ја повремено повирим, помислила сам да нико више ни не навраћа. Осим нељуди... :)

Prosli mjesec kupio dva albuma: "Sound & Color" od Alabama Shakes i "El Pintor" od Interpola, pa sad to imam intenzivno na replay.

AS su nastavili tamo gdje su prije 3 godine poceli i napravili solidan iskorak u dobrom pravcu. Ima tu jos prostora, pogotovo u lirickom iskazu (a ja sam tu dosta popustljiv inace), ali meni se veoma dopada. Posto sam ih na neki nacin "otkrio" prije nego su postali main stream, na mojih $9 mogu uvijek racunati

Za razliku od As, Interpol se sa "El Pintorom" vratio tamo odakle su i dosli, sto ce reci negdje izmedju "Bright Lights" i "Antics". Sto uopste nije losa stvar - naprotiv. Pogoto uzimajuci zadnji album u obzir.

Medjutim, problem u tome je sto se time samo vraca na stari nivo, umjesto da se pravi neki napredak. Ali, i oni mogu racunati na mojih $9 sta god da urade, iako se jesam dvojio da li da ga kupim.

Inace, mala zanimljivost: Interpol su uz Arcade Fire jedini bend od kojih imam sve studijske albume (tu ne racunam one autore koji su izdali svega 1 ili 2 albuma).

Ne slusam sad, ali samo da dam jednu totalnu anti-preporuku.

My Morning Jacket - band koji sam stvarno volio tamo 2005-2008 je ljetos izdao novi album, ali bolje da nisu.

Nakon prilicno neubjedljivog "Circuital" (tacno ne mogu da vjerujem da je vec 4 godine proslo!), sad su izdali "The Waterfall" koje nije ni neubjedljiv, vec - jadan.

Evo i prime example:

https://youtu.be/_gJS8cFEgvg

kupio sam Prime membership na amazon.com i sa njime imam pristup ogromnoj kolicni muzike, pa slusam ranog Bob Marleya i Celiu Cruz.

Ovi neki hipster sto su trenutno radio-difuzni mi nekako previse estrogena imaju, pa skoro i ne slusam radio.

Mogao si i nesto teze.... :) Ns i put prema Bgd ako se ne varam