neprijateljska emigracija

Radio & podcasts

49 posts in this topic

Malo sam pregledo sta sve ima, super je vebsajt, ima svasta.

Ја слушам 24-Hour Programme Stream. Некада укључим ону музику (All Songs 24/7 Music) која је, иначе, страва, али углавном ово прво. Кул ми је што је сав овај говорни програм у оном старинском фазону, без музике испод. Тотално кул.

Ја слушам 24-Hour Programme Stream. Некада укључим ону музику (All Songs 24/7 Music) која је, иначе, страва, али углавном ово прво. Кул ми је што је сав овај говорни програм у оном старинском фазону, без музике испод. Тотално кул.

I nema reklama.

Takodje je fascinantan nacin kako se taj program ostvaruje i financira, 1/3 cjelokupnih troskova su finansirana na dobrovoljnim prilozima samih slusalaca.

Nekoliko puta godisnje se organizuju akcije skupljanja priloga i oko trecina para se skupi tako. Ostatak ide iz donacija zaduzbina bogatasa, raznih firmi, univerziteta i lokalnih vlasti, tako da to sve omogucuje uredjivacku slobodu i nezavisnost od komercijalnih sadrzaja.

Javni servis, a ujedno i najkvalitetniji moguci program.

Да, то знам за финансирање. И баш нешто јутрос док сам слушала музику размишљам о томе, колико су ми те ствари супер - када имаш неку критичну интелектуалну масу људи који цијене овакве радио станице и вољни су дати новац како би се овакво нешто одржало. Освјежавајуће. Заиста.

Иначе, како ја имам ружну навику да кад уђем у кућу укључим телевизију и стално ме онај CNN дрнда, па онда пребацим на VH1, па онда наиђе нека музика која ме такође иритира и тако унедоглед, ово ми је одмор од свега. Дођем, укључим комп и идем за својим послом. И слушам приче на разноразне теме.

Jebeni Romney zaprijetio ukidanjem buzdeta za PBS i NPR. Kljusina, ali prvoklasna.

Он је психопата. Е сад да ми неко укине НПР још, па ћу да слушам - шипак.

Ne moze on ukiniti program, vec samo federalna izdavanja za isti, a koja srecom nisu vise od nekih 15-20% od ukupnog budzeta programa. A da je konjina jeste, jer takav stav mu nece donijeti vise glasova na desnici, a moze samo da iznervira centriste i razocarane Obamine glasace (kao mene, recimo).

Ne moze on ukiniti program, vec samo federalna izdavanja za isti, a koja srecom nisu vise od nekih 15-20% od ukupnog budzeta programa. A da je konjina jeste, jer takav stav mu nece donijeti vise glasova na desnici, a moze samo da iznervira centriste i razocarane Obamine glasace (kao mene, recimo).

Требало је да ставим укинути под наводне знаке - нисам мислила заиста да ће он у-ки-ну-ти станицу, као: пик, причате против мене, оде фреквенција, сви у рудник. Ооо!

А за Румнија мислим да је психопата без наводних знакова.

This is very much my cup of tea. My cup of whiskey, even. Хвала још једном. Красно, инспиративно.

Vozajuci se po Engleskoj i slusajuci BBC radio, sjetio sam da sam zaboravio pohvaliti 2.program Radio Beograda kog sam slusao sad kad smo bili u Srbiji proljetos. Usudio bih se reci da je na svjetskom nivou. U moru sunda i najbanalnije komercijalizacije na radio-prostoru Srbije, ono je prava oaza kreativnosti i relevantnosti. Obavazno preporucujem.

Vozeci do posla i nazad juce, iznenadih se kad sam cuo da je jedna od lokalnih radio-stanica, Q101 FM, lokalna (a i nacionalna) insititucija u smislu vaznosti za sve one koji vole rock muziku - prodana, da se nakon skoro 20 godina gasi kao takva i prelazi na all-talk format.

To se desilo proteklih dana dok sam bio u Evropi, pa nisam pratio lokalne medije, vec slucajno otkrih kad je tamo zasvirala Britney umjesto recimo, Black Keys.

Bas sam se bio iznenadaio, ali ne i potpuno sokirao. Ja sam prestao da ih aktivno slusam jos prije 10-ak godina, kad su u program uvsrtili "shock-jock" emisije i presaltali se vise na "tvrdju" alternativu. Tako da sam ja licno bio malo prestar (ili preozbiljan) da ih slusam, ali sam mislio da ima dovoljno mladjih koji vole alternativni rock da bi stanica mogla komercijalno opstati.

Ali ne lezi vraze - izgubise bitku sa iPods, satelitskim radiom, ali i teresterijalnim radio stanicama koje su ipak imale bolje koncipiran format i bolje voditelje. Krenuli su bili sa razvodnjavanjem muzickog formata, MTV- style, sa neubjedljivim voditeljima i na kraju se ugasili.

A ovaj nekrolog pisem jer je ta stanica meni bila itekako vazna. Svirala je ono sto sam znao jos prije nego sam dosao ovdje (The Cure, Nirvana, npr), pa mi je to bila svojevrsna komfort-zona u dobu adaptacije, ali sto je jos vaznije, ona je meni otkrila Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains i ostale grunge majstore. Bilo je tu i stvari za koje nisam mnogo mario, kao Offsping,Counting Crows i Green Day recimo, ali tu sam prvi put cuo za i slusao jedne Smashing Pumpkins. U doba prije rasirenosti interneta, prava radio oaza svjeze muzicke misli i izvor informacija o alternativnim rock-desavanjima u gradu.

Kako se grunge gasio, oni plutali prema tvrdjoj alternativi, a ja stario, tako smo se ja i Q101 polako udaljavali, ali je uvijek njihova frekvencija bila obavezni dio preset stations na mojim radio-aparatima.

Sve do juce.

-------

Evo jedne price sa srecnim krajem: naime nakon skoro 3 godine, pokojni Q101 vaskrsnuo. Nakon rotiranja svih mogucih radio formata, novi vlasnici stanice je prodali timu ljudi koji je pokrenuo onaj alternativni format 90-ih, tako da se stranice vratila u ishodiste i zatvorila krug. Ni sad je ne slusam mnogo, ali mi je drago da ponovo postoje.

Ko kaza da je r'n'r mrtav??

U ime starih vremena, smrti i ponovnog rodjenja :-)

Добра ти прича, ја је више не слушам, ал рнр није мртав :D

Добра ти прича, ја је више не слушам, ал рнр није мртав :D

Ne slusas moju pricu? :-)

Pa ima taj refleks, pogotovo kod starijih, da se zal za starim vremenima, pokuzuje kroz proglasavanje novog kao nedoraslog onom starom. To je ono kad se pocne kukati, kako je umro r'n'r, kako ovaj novi fudbal "nema dusu", itd.

-------

Evo jedne price sa srecnim krajem: naime nakon skoro 3 godine, pokojni Q101 vaskrsnuo. Nakon rotiranja svih mogucih radio formata, novi vlasnici stanice je prodali timu ljudi koji je pokrenuo onaj alternativni format 90-ih, tako da se stranice vratila u ishodiste i zatvorila krug. Ni sad je ne slusam mnogo, ali mi je drago da ponovo postoje.

Ko kaza da je r'n'r mrtav??

U ime starih vremena, smrti i ponovnog rodjenja :-)

I naravno, cim sam zinuo to da kazem, Chris Cornell se usudi da me demantuje:

"Certainly I'm not sure there'll ever be a regional music movement again, and I don't think the next big thing in music will involve guitars - right now rock has lost its place at the centre of music."

http://www.bbc.com/news/entertainment-arts-26888071

On 12. 03. 2012. at 1:17 AM, vjt said:

Слушам радио који испуњава углавном све услове које добар радио мора да има и могу да га слушам сатима. NPR

Slusaj YuRadioStanice imas veliki izbor radio stanica ex yuge.

http://www.yuradiostanice.com