neprijateljska emigracija

Radio & podcasts

49 posts in this topic

Шта му тачно дође тај подкаст? Има ли везе са АјПодом, по логици АјПод - подкаст?

Има ли везе са АјПодом, по логици АјПод - подкаст?

Upravo tako.

Radio (ili TV) emisije snimljene u formatu koji omogucava skidanje i kasnije slusanje/gledanje na iPod-u i slicnim uredjajima. Idealno ako nisi u stanju slusati radio emisiju u originalnom emitovanju. Podesis iTunes da automatski "skida" te emisije i onda ih slusah kad ti odgovara (u avionu, busu, teretani, itd).

Da dodam samo da je ITunes program kojim "snimas" muziku i podcasts na iPod. Sam termin podcast je kovanica od iPod i rijeci broadcast (prenos).

Da dodam samo da je ITunes program kojim "snimas" muziku i podcasts na iPod. Sam termin podcast je kovanica od iPod i rijeci broadcast (prenos).

И пребацујеш музику коју си легално (!) скинуо на АјПод. :smile2:

Хвала на разјашњењу!

Нашао сам на АјТјунсу This American Life и скинуо посљедњу епизоду, па ћу слушати вечерас :smile2: и сутра пишем утиске.

Знате ли за неке наше подкасте?

И пребацујеш музику коју си легално (!) скинуо на АјПод. :)

Их, легално... Окле ми паре? :smile2:

Хвала на разјашњењу!

Нашао сам на АјТјунсу This American Life и скинуо посљедњу епизоду, па ћу слушати вечерас :smile2: и сутра пишем утиске.

Знате ли за неке наше подкасте?

B92 vjerovatno ima, a mozda i RTS.

Nadam se da ce ti se svijdeti TAL. Jedna od mojih omiljenih epizoda je "The Giant Pool of Money", kao i njezini nastavci. Ako te zanima tematika oko finansijske krize, odnosno mehanizmi koji su do nje doveli.

Ako te interesuje ljudske ( a i zivotinjske sudbine), jedna od meni zanimljivijih je bila "Reunited (And It Feels So Good)".

Слушао синоћ ТАЛ. Занимљива емисија, згодна за успавати се. Скинуо сам још пар (и "The Giant Pool of Money") да имам ових дана.

Занимљива емисија, згодна за успавати се.

:smile:

Ne mislim da bi se autorima ovo svidjelo, ali barem neku svrhu da ima.

Да и ја препоручим један.

Укуцајте VOA: Link Glasa Amerike, требаи би наћи подкаст у АјТјунсу.

Емиграцијо, заразио си ме овим подкастима. :smile2: Мада их ја користим за успављивање, што ти изгледа није била намјера. :)

Да и ја препоручим један.

Укуцајте VOA: Link Glasa Amerike, требаи би наћи подкаст у АјТјунсу.

Емиграцијо, заразио си ме овим подкастима. :smile2: Мада их ја користим за успављивање, што ти изгледа није била намјера. :)

Samo tjeraj; bitno da ti radi pos'o. :smile:

Ovo moze i ovdje, ipak je Walkman bio preteca iPod-a, odnosno to je kreiralo koncept personalizovane i prenosne muzike. Jebote, nisam ni znao da se to jos uvijek pravi. Sjecam se svog prvog Walkmana, to je trosilo baterije kao da je trafo-stanica.

Sony halts production of the cassette Walkman in Japan.

More than 220 million cassette Walkmans were sold

The iconic portable cassette tape player, the Sony Walkman, is ceasing production in Japan.

http://www.bbc.co.uk/worldservice/news/201...alkman_sl.shtml

Svoj prvi i jedini walkman sam kupio u Grckoj, u Solunu. Ne znam koja je bila marka, neka bez veze i tada kupim i kasetu od Dejvida Bovija, The man who sold the world. Koliko li je to kostalo, ko ce znati, mozda jedno 70 tadasnjih maraka, sto nema veze sa ovim sadasnjim KM-ovima.

Poslije uzmem jedan Discman, koji jos uvijek imam, i koji je moze da svira CD-ove sa mp3 pjesmama, plus uz njega je dosao adapter kaseta za slusanje u autu preko kasetofona. Zbog toga sam ga i kupio i super je radio, tacnije jos uvijek radi i kaseta i sve, samo sto ga sada vise ne koristim, nego sam svu svoju muziku stavio prvo na Zune koji mi ukradu, pa onda na iPod.

Poslije sam kupio jos jedan Discman RCA, ali to nije bio ni priblizan zvuk kao sto ima ovaj Panasonic, prakticno ga nisam ni koristio.

U stvari bas me cudi da se to jos uvijek prodavalo bas u Japanu, kada i ovi Discman-i umiru ???

Vozeci do posla i nazad juce, iznenadih se kad sam cuo da je jedna od lokalnih radio-stanica, Q101 FM, lokalna (a i nacionalna) insititucija u smislu vaznosti za sve one koji vole rock muziku - prodana, da se nakon skoro 20 godina gasi kao takva i prelazi na all-talk format.

To se desilo proteklih dana dok sam bio u Evropi, pa nisam pratio lokalne medije, vec slucajno otkrih kad je tamo zasvirala Britney umjesto recimo, Black Keys.

Bas sam se bio iznenadaio, ali ne i potpuno sokirao. Ja sam prestao da ih aktivno slusam jos prije 10-ak godina, kad su u program uvsrtili "shock-jock" emisije i presaltali se vise na "tvrdju" alternativu. Tako da sam ja licno bio malo prestar (ili preozbiljan) da ih slusam, ali sam mislio da ima dovoljno mladjih koji vole alternativni rock da bi stanica mogla komercijalno opstati.

Ali ne lezi vraze - izgubise bitku sa iPods, satelitskim radiom, ali i teresterijalnim radio stanicama koje su ipak imale bolje koncipiran format i bolje voditelje. Krenuli su bili sa razvodnjavanjem muzickog formata, MTV- style, sa neubjedljivim voditeljima i na kraju se ugasili.

A ovaj nekrolog pisem jer je ta stanica meni bila itekako vazna. Svirala je ono sto sam znao jos prije nego sam dosao ovdje (The Cure, Nirvana, npr), pa mi je to bila svojevrsna komfort-zona u dobu adaptacije, ali sto je jos vaznije, ona je meni otkrila Pearl Jam, Soundgarden, Alice In Chains i ostale grunge majstore. Bilo je tu i stvari za koje nisam mnogo mario, kao Offsping,Counting Crows i Green Day recimo, ali tu sam prvi put cuo za i slusao jedne Smashing Pumpkins. U doba prije rasirenosti interneta, prava radio oaza svjeze muzicke misli i izvor informacija o alternativnim rock-desavanjima u gradu.

Kako se grunge gasio, oni plutali prema tvrdjoj alternativi, a ja stario, tako smo se ja i Q101 polako udaljavali, ali je uvijek njihova frekvencija bila obavezni dio preset stations na mojim radio-aparatima.

Sve do juce.

Слушам радио који испуњава углавном све услове које добар радио мора да има и могу да га слушам сатима. NPR

Слушам радио који испуњава углавном све услове које добар радио мора да има и могу да га слушам сатима. NPR

Ne pratis na casu:

Obozavam radio i radio podcasts. Najstariji i najnoviji elektronski medijum u jednom. Is this great, or what?

My tax dollar at work, share & enjoy:

http://www.npr.org/templates/artist/artist...ex.php?filter=A

NPR ( uz PBS) je oaza profesionalnog zurnalizma u kloaki mas-medija Amerike.

Пратим, пратим. :evil6: Не сјећам се тачно овога, али сјећам се да си и ти поменуо да их слушаш. Ја сам некада то слушала уз особу која је била тешки зависник о том радију, али како свако оде својим путем, и ја сам помало заборавила колико сам заправо могла да слушам тај радио по цијели дан, док радим све могуће и немогуће послове по кући, док читам, пишем или само лежим и кулирам. Радио је заиста супер ствар, генерално. А овај - баш одличан.

Пратим, пратим. :evil6: Не сјећам се тачно овога, али сјећам се да си и ти поменуо да их слушаш. Ја сам некада то слушала уз особу која је била тешки зависник о том радију, али како свако оде својим путем, и ја сам помало заборавила колико сам заправо могла да слушам тај радио по цијели дан, док радим све могуће и немогуће послове по кући, док читам, пишем или само лежим и кулирам. Радио је заиста супер ствар, генерално. А овај - баш одличан.

Da, ne zna se koja je emisija bolje od koje.

Uz standardne "Morning Edition" i " All Things Considered" dok vozima na posao i nazad, ja jos slusam "This American Life", "Marketplace", "Planet Money" i kviz "Wait, wait.. Don't Tell Me" i "Sound Opinion".

"Sound Opinion" je vjerovatno jedina emisija o rock musici u cijeloj lepezi NPR programa, i tu sam prvu put cuo za Arcade Fire, kad su ovi radili recenziju albuma "Funeral".

Па ја слушам све оно што могу када сам код куће, и додај ту сад временску разлику - ето шта ја слушам. :evil6: Стварно одличне ствари.

Ja ne slusam streaming radio jer nam je na poslu blokiran sav streaming media + social networking, vec slusam "obicni" radio u autu i preko radio-aparata kuci.

Lokalna radio stanica koja prenosi program NPR-a je WBEZ u Chicagu i ona emituje NPR emisije (koje NPR producira i distrbuira preko stanica koje su im pridruzene). Ja NPR website koristim samo da se preuzmem podcasts, koje slusam preko telefona ili kompjutera kad putujem i nisam u mogucnosti da slusam na radiju kad se emituje.

Inace, NPR slusam ne zbog muzike, vec zbog svega ostalog.

www.wbez.org