yossarianba

Форум

214 posts in this topic

Ja u stvarnom zivitu imam svega 4-5 ljudi kojih smatram prijateljima. Ono: posudio pare na nevidjeno, dao krv, radio dzaba. Ostalo su dobri poznanici, roditelji prijatelja moje djece, kolege, itd.

Па зашто мислиш да је код других другачије? У овим годинама (а вјерујем да су нам исте године), сви имамо (ако имамо среће) 3-4 добра пријатеља, па онда неке драге људе, и слично. Ја још немам дјецу, истина имам језу од помисли на те ствари, као мораш да имаш неке везе са родитељима дјеце с којима твоја дјеца имају контакт, али цијеним да је то једна од мука родитељства. Али то ваљда иде тако. Имам неке људе с посла које у неком смислу сматрам пријатељима јер имају много дубљи увид у мој живот него пријатељи које знам сто година и које баш више нешто и не интересује које то ја проблеме имам. Ни са ким немам исти однос, али мислим да око себе имам неких 7-8 људи који се радују мојим радостима. А знам да ризикујем да ово звучи веома отрцано, али ми је најбољи пријатељ супруг. Е сад, мој тата се смије кад ја то изјавим, али ето...

Jeste kod drugih drugacije. Ja imam dva kuma i obojica su social butterflies par excelance. To uvijek vrvi od ljudi, druzenja, zajednickih odlazaka na odmore, i sl. Ja to ne mogu.

Inace, gledam sad sta sam napisao i pogledam kako sam naveo prioritet :-)

Ама није битно што је неко дружељубив по природи, то колико ћеш имати пријатеља нема везе с тим. Ја веома волим да се дружим са једним веома уским кругом људи, а ако ту нису они, радије ни са ким.

Шта за приоритете, нисам разумјела?

3 minutes ago, vjt said:

Шта за приоритете, нисам разумјела?

Ono: posudio pare na nevidjeno, dao krv, radio dzaba.

Sto se tice djece, ovdje je zivot organizavan tako da se djeca razvoze bukvalno svuda (izuzev skole, tu ih autobus pokupi), tako da djecji rodjendan po automatizmu ukljcuje barem jednog od roditelja.

Знам, знам, и у Београду је заправо тако, знам да је то неминовност. Али ето, само кажем...

Da li mi se cini, ili sam ja nekako propustio dva momenta: BG i suprug?

Ja sam mislio da si u Trebinju/Mostaru/Herceg-Novom ili tako negdje dolje? Ako je to nesto novo, cestitam i cestitam! Ako nije novo, onda sam nesto pobrkao i u tom slucaju izvini.

Београд наводим јер сам често тамо и живи ми породица у Београду, па ми је некако референца. А у Мостару сам и даље, нажалост. А супруг - па није ново баш, али изгледа да баш одавно нисмо причали. О-дав-но.

Надам се да за коју годину и селидби, ако се сложе ствари...

E pa dobro, meni je novost, tako da cestitam!  U dvoje je lakse sve, pa i emgirirati (ako se mogu papri srediti za oboje, tojest).

A na konto druzenja:  bash danas poslije posla se nalazim na veceru sa kolegom iz bivse firme. A u petak sa nasao na pitje sa kolegama iz trenutne firme.

Mozda i nisam toliko asocijalan.

Видиш да ниси. :) 

И хвала. Селидба не би требало да буде класична емиграција, а и ми волимо да се држимо старог континента. Што више сазнајем о Америци, све се више ужасавам примитивизма. А рекоше ми прије неког времена неки Амери с којима сам радила: немаш ти појма, то што ти мислиш да је Америка, то ти је мало Њујорк, мало Чикаго, мало Л.А. и то је све. Остало је село.

Primitivizam nije odlika samo Amerike. U zavisnosti od oblika istog, ja bih rekao da ga ima jednako ili vise u Zapadnoj Evropi (a o Istocnoj i da ne pricamo). Ali,  stoji da su East and West Coasts (i donekle Chicago) tamo gdje se formira kultura, a sve ostalo je provincija. Veca ili manja, ali ipak provincija.

Па види, када већ дижеш сидро, желиш да идеш у боље. С обзиром на моје либерално социјал-демократско опредјељење :) (не у смислу подржавања СНСД-а), преферирам Европу. 

Нови премијер је кретен и антисемита. При том, клима је катастрофа, а и не бисмо да будемо далеко од мора. :)