vjt

Ко бре уводи ове нове ријечи?!

111 posts in this topic

Ja ne vjerujem u neku funkcionalnost i korist od barem 80 posto grupa na fb ali tacno mi dodjem da osnujem grupu s nazivom...alo, idioti i kokoske, rijec hvali kao "ispravna" verzija fali (nedostaje) ne postoji!

Malo sta mi zapara usi kao ova rijec.

Да знаш. Данас сви више вјерују оном што прочитају на фб него шта пише у књигама или им говоре школовани људи. И најгоре од свега ти полуписмени идиоти одједном постају ауторитети. Иако нема везе с темом да додам ненормало ми иде на живце што сви говоре "обзиром" а не " с обзиром" како је правилно. Није моја измишљотина тако пише у правопису. Поштујем економичност у изражавању, али не на уштрб писменопсти.

Ах, хвали у значењу "недостаје" је класик. Кретенски класик. Упознаш неког као финог, ово-оно, и он онда каже како му нешто хвали и адио Маре.

I mene, gotovo jednako kao i kad kazu "bih" tamo gdje ide "bi".

Ја сам само чула обрнуто - ја би умјесто ја бих. Исто тако људи често кажу ми би умјесто ми бисмо.

Поред "хвали" као недостаје, бих умјесто би је један од најсмјешнијих захеба...

Meni je tako odvratno kad čujem nekoga kako izgovara čorba sa kratkim "o". Kao borba otprilike, samo još kraće "o". Kažu da je Prstojević s Ilidže jednom tako najavio koncert Riblje Čorbe. :lol: A navodno je isti izjavio da će se održati i manifestacija "đeca pjevaju itove". :D

Ах, хвали у значењу "недостаје" је класик. Кретенски класик. Упознаш неког као финог, ово-оно, и он онда каже како му нешто хвали и адио Маре.

E bas tako!

Meni je tako odvratno kad čujem nekoga kako izgovara čorba sa kratkim "o". Kao borba otprilike, samo još kraće "o". Kažu da je Prstojević s Ilidže jednom tako najavio koncert Riblje Čorbe. :lol: A navodno je isti izjavio da će se održati i manifestacija "đeca pjevaju itove". :D

To je stvar izgovora ali svejedno. Tako mene iritira pasteta s dugim e.

Siguran sam da ne znam sve vezano za pravopis i uopste se ne ljutim ako me neko i ispravi ali znao sam otkaciti ljude (citaj djevojke) samo zbog ovakvih nebuloza.

I nakon svega samo mogu da zakljucim da smo poprilicni namcori. :smile2:

Мени колико је одвратно паштета са дугим "е", толико ми је одвратна паштета са краткосилазним "е". Паштета мора имати дуже "е", али не "еееее". :) Ма, да се разумијемо, ја мрзим паштету.

E bas tako!

To je stvar izgovora ali svejedno. Tako mene iritira pasteta s dugim e.

Siguran sam da ne znam sve vezano za pravopis i uopste se ne ljutim ako me neko i ispravi ali znao sam otkaciti ljude (citaj djevojke) samo zbog ovakvih nebuloza.

I nakon svega samo mogu da zakljucim da smo poprilicni namcori. :smile2:

Otprilike ti koji govore pašteeeeta ili beooooograd nepogriješivo skrate "o" u čorbi. :) Ili kad čujem dolaaaazio... Ali dobro, to je već karakteristično za ove pripadnike muhamedanske vjere. :ph34r:

Nekakvo obavjestenje na FB i naravno u komentaru tog dogadjaja ili sta vec bjese jer mi je pao mrak na oci cim sam vidio da pise Hvali mi.....poserem ti se na diplomu i onoga ko ti je dao istu!!!

Ја сам само чула обрнуто - ја би умјесто ја бих. Исто тако људи често кажу ми би умјесто ми бисмо.

O, да - ово је класик...ријечи бих/бисмо/бисте ће бити протјеране из језика, ако се овако настави....поприличан број оних који су прошли кроз факултете 'ладно их не користе

Узгред буди речено, када сам дошао у Бању Луку, знао сам се осупнути на акцентовање ријечи као: манекенка, Амбалажерка, фудбалерка и сличних (а изговара се: манекееенка, фудбалеееерка, а слог прије дугог ''е'' се некако још више скрати, краткосилазним акцентом, као да хваташ залет да одапнеш оно ееееее :evil6: :evil6:)....и онда се ухватим да сам почео да говорим:''генераааалка'' ха ха ха

Акцентовање у БЛ. Слушам НЕС радио и не могу да вјерујем како изговарају: јапанке, Американке. Ја сам покушавала из фазона да поновим, али нема шансе. Ваљда треба тамо да се родиш, па да тако причаш. Иначе ми иду на живце њихови спикери. Сви некако као да више пјевају него што говоре. Протјеривање лектора из радио станица показало се погубно за језик. Требало би направити неки закон који ће обавазивати све и приватне и јавне ртв станице да имају лекторе.