yossarianba

Нервира ме ил ме изнервирало...

1,264 posts in this topic

Неке јаде ми иду на живце људи који сједе на западу и кукају како то и није како ми замишљамо, ал се не враћају. Или причају како не треба улазити у ЕУ.

- људи који кад год неко нешто зајебе скачу да употријебе ријеч "пермутовао"

- људи који имају кћерке и тврде да су због тога умјетници, исказујући ту своју умјетност буквално ријечима, "умјетност је направити рупу у рупи", није ми јасно какав болид треба да будеш да тако говориш о дјетету...

- људи који имају кћерке и тврде да су због тога умјетници, исказујући ту своју умјетност буквално ријечима, "умјетност је направити рупу у рупи", није ми јасно какав болид треба да будеш да тако говориш о дјетету...

:) То ме подсјећа на оне што живе у мобилним домовима (видјети Кустуричине ликове)! Гдје их проналазиш, части ти? :confused:

:) То ме подсјећа на оне што живе у мобилним домовима (видјети Кустуричине ликове)! Гдје их проналазиш, части ти? :confused:

Living on the edge baby, тамо их има колко волиш :wbeyond:

Мајке које више личе на дјелатнице са штајге - уске панталоне, деколте до пупка, размазана шминка, црни израстак негдје до ушију на блајханој дугој коси , зуби средња жалост, цигарештина у устима, глас крештав, вокабулар од 100 ријечи од чега су 82 псовке - а дијете забавља кафана или ресторан. "Маааама, мени се каки!", а "мама" преврће очима као да вели: "Боље да јој не дајем ништа ни да једе - тако неће морати у веце..."

Мајке које више личе на дјелатнице са штајге - уске панталоне, деколте до пупка, размазана шминка, црни израстак негдје до ушију на блајханој дугој коси , зуби средња жалост, цигарештина у устима, глас крештав, вокабулар од 100 ријечи од чега су 82 псовке - а дијете забавља кафана или ресторан. "Маааама, мени се каки!", а "мама" преврће очима као да вели: "Боље да јој не дајем ништа ни да једе - тако неће морати у веце..."

:rofl2: Genijalan opis!

Kad ste već kod toga...

Jednom sjedim u bašti jedne kafane, vrelo popodne, a za sto do našeg dođe neki deda sa unučetom, djetetu oko 4 godine...Dođe konobar, pita šta ćete piti, deda kaže pivo, šta će mali da pije, kaže deda ne treba ništa.

Ćuti dijete, ili je prošaptalo "sok", i nije dobilo ništa...

Donese konobar pivo i deda kaže malom "Oćeš malo pjene da lizneš?" Dijete zavuče prst u kriglu, obliza prst i reče - "gorko".

Prizor je bio da se zgroziš, na onoj vrućini da ne napoji dijete nego samo sebe, ma kompletno da ti se smuči...

Kad ste već kod toga...

Jednom sjedim u bašti jedne kafane, vrelo popodne, a za sto do našeg dođe neki deda sa unučetom, djetetu oko 4 godine...Dođe konobar, pita šta ćete piti, deda kaže pivo, šta će mali da pije, kaže deda ne treba ništa.

Ćuti dijete, ili je prošaptalo "sok", i nije dobilo ništa...

Donese konobar pivo i deda kaže malom "Oćeš malo pjene da lizneš?" Dijete zavuče prst u kriglu, obliza prst i reče - "gorko".

Prizor je bio da se zgroziš, na onoj vrućini da ne napoji dijete nego samo sebe, ma kompletno da ti se smuči...

Eh kako me ovo podsjeti na stara vremena, kad sam imao 5-6 godina. Sjednemo ja i deda u auto, i pravac trafika po novine, pa onda u kafanu, on lozu ja gusti sok......

Mene nervira kad neko nipodastava tudji uspjeh, npr neko dijete uspjesno u sportu i onda komentari, ma to njega neko gura,

a cuo sam cak izjave ze neke ljude koji su doktorirali, ma glup je on sta on zna...

kao ono kad su neki klosari pitali Andrica, pisac, napise li se sta... mada to mozemo shvatiti i kao zajebanciju...

nego za ovo dijete, jednom vidim, tako vrucina isto i neki skotovi su ostavili cuku u autu, dahce onaj ker i kad me vidio poce mahati repom...

valjda svakom tako, nada se da ce ga pusti... reko jaro moj, ne mogu ti pomoc...

Деки Пантелић, србијански тв водитељ. Нервира ме од почетка деведесетих. Кад бих га негдје срео мислим да бих га тукао оним за убијање мува док не падне у несвијест.

Кад смо већ код мајки, оне које размазе своју дјецу а успут стално вриште и дерњају се на њих и свима около причају како су размажена и вака и нака и како ће им све по списку...

Кад смо већ код мајки, оне које размазе своју дјецу а успут стално вриште и дерњају се на њих и свима около причају како су размажена и вака и нака и како ће им све по списку...

Плачни хистерични глас: Не могу му ништа!

:maul:

Kad prolazeci izmedju standova pa pijaci cujem "izvolte", ospice od tog dobijam...

Kad se nadjem u prilici da moram da objasnim nesto kako i zasto radi. I posle svog tog objasnjavanja dobijem sasvim kontra odgovor.

Evo primjera od prije par mjeseci: Uzimao sam neki telefon za kolegu i sad doslo je do toga da telefon treba da se vrati kao neispravan (brljavio je softver nesto... dosta prosta opravka ali nisam hteo da se petljam oko toga) i sad u prodavnici, od prodavacice dobijem komentar na to sve "Ma vi sigurno niste formirali bateriju?!?!?". I poslije duze lekcije o baterijama i o tome da baterije koje se moraju formirati (Ni-mh, Ni-Cd) nisu u upotrebi u mobilnim telefonima vec neko duze vrijeme i da ova koja je u telefonu (Lithium-ion) nema nikakve veze ni slicnosti sa ovim prethodnim dobijem odgovor "Znam ja to sve, ali to ipak treba da se formira". Pristala je da vrati telefon kad sam umjesao trzisnu inspekciju u pricu...

Posebno me nervira kad ljudi vjeruju svemu samo zato sto se pojavilo na tv-u, novinama, internetu... Ubjediti nekoga zdravim razumom u suprotno od toga je obicno nemoguce. Ekstreman primjer je neki moj dalji rodjak koji je prekinuo terapiju koju je primao poslije operacije raka i poceo da pije neki Amer caj kog su reklamirali da otklanja maltene sve zdravstvene probleme. Negdje sam procitao interesantnu izjavu "Nije budala onaj koji ne zna da cita, nego onaj koji vjeruje svemu sto procita" i stojim iza tog u potpunosti, ko god da je rekao svaka mu cast.

Ima tog jos... al ovo mi prvo pade na pamet

Један политичар кад иде ујутру на посао све са пратњом и ротацијом. :wa110:

Један политичар кад иде ујутру на посао све са пратњом и ротацијом. :wa110:

Који?

Smeta mi kada me neka žena presretne i počne da ogovara dijete koje ide sa njenim djetetom u razred...

Dijete ovakvo, onakvo, svakakvo, jao jao...

To mi je jako ružno, baš puno ružno...

Tako mi jedna fina roditeljka napriča na foru, (kud je slušah) o jednom malom. Poslije upoznam malog,

malo mio, presladak, samo se smije, fino dijete pozdravi...

Takođe me nervira i kada se ružno priča o djeci koja zaista imaju neki problem pa im je ponašanje problematično.

Jedno je komentarisati takvo dijete kao dijete sa određenim problemom,

ali bijednog, đubranjskog ogovaranja takve djece se grozim.

Nervira me kada neko nema kulturu dijaloga. Kada upada u rijec, prekida sagovornika, ne slusa sta prica... :wa110:

Зар прекидање саговорника није правило у вођењу разговора код нас?

ВРС, много си лијеп изишо на том аватару :)

Нервирају ме женски мачо фазони!

Слушам двије како причају преко телефона, и једна завршава реченицом "Сваки ти дао"! :eek: Мислим, вдф, па што ниси рекла да је то циљ, да би ти сваком дала, дали би и они теби, могу да ти нађем 10ак муштерија у року од сат и по...

Или, лик каже госпојици, пардон мај Френч, "је*ала си тог и тог" :eek: Мислим, су то неки страп он анал секс фазони? :a014:

E jes' mi drago da samo ja ne unosim zabune u zivote ljudi. :wtoothy9: VRS...svaka cast za avatar. ili sto kolega Yoss rece....svaka ** ****.. :)

Мене нервирају људи који себи допуштају невиђене вулгарности, али кад су други у питању - малтене пуританске критике. Строгост према другима, а себи све допуштам...

Људи без обавеза који смарају небитним глупостима као да су то ствари битне у пм. Типа, јао, загорела ми супа, јао ова ме звала и рекла ми ово и оно... а оно све небитна срања. Гет а лајф досадо, удај се, роди дијете, нађи момка, иди на пецање, гледај утакмицу... само немој да смараш глупостима и бавиш се туђим послом, правиш сплетке, носаш трачеве... фуј.

Људи који стално причају како њихова мала дјеца нешто кажу! Мислим, не схватам поенту да ходаш около и понављаш да твоје дијете каже огоца обца умјесто Јагодица Бобица, и слично. Која је сврха??? Ја вјерујем да је твоје дијете преслатко кад покушава да каже нешто што не зна, али ти ниси! Коме треба да буде занимљиво што дијете од годину-двије-три не зна да говори правилно? Ајде, а ја мислио да чита Хомера у оригиналу... И ваљда је занимљиво кад дијете нешто каже правилно, то је циљ, а не да се ти забављаш тиме што још не зна да прича. Да не спомињем људе који по пола сата причају како њихова дјеца која сад имају 20-30 година некад нешто нису знала да кажу као мала већ су говорила другачије... сунце ти... а оне који причају како ОНИ кад су били мали нису знали да кажу нешто правилно већ су звали другачије, и обавезно ти кажу и како... па њих би тукао оним за муве!

Svadljivost i beskrajno raspredanje šta je ko rekao, šta nije rekao, po hiljadu puta kad se ponavlja jedno te isto...

I mislim da je jako loša osobina, zapravo više stvar karaktera, pretjerana uvredljivost i nesposobnost da se neke stvari okrenu na šalu...

Kao i nesposobnost da se napravi šala na svoj račun :occasion18: