Sign in to follow this  
Followers 0
Maša

Fobije...

36 posts in this topic

Стока једна, дођи овамо Коле, не да чика Јосариан...

I tako ja ovo ljeto moradoh putovati avionom...

Izbjegavala sam letove koliko god sam mogla ali sad se moralo i gotovo...

Letim ja sa klincem i kao kuliram, kao nije mi frka, kaze mali vidim kako te nije strah, drzis novine naopako :)

I tako ja ovo ljeto moradoh putovati avionom...

Izbjegavala sam letove koliko god sam mogla ali sad se moralo i gotovo...

Letim ja sa klincem i kao kuliram, kao nije mi frka, kaze mali vidim kako te nije strah, drzis novine naopako :)

А ћале је већ у првих 45 минута под дејством алкохола да се не би бламирао, цијеним? :wtoothy9:

Зашто? Па мушкарци углавном имају гору фобију од летења од жена. Није ово "начин размишљања" него толико пута виђено - толико знам мушкараца, пријатеља и родбине, који када морају да путују више од два сата авионом, морају да пију све вријеме. Ја стварно не знам шта је проблематично у овом... :wbeyond:

Proslog ljeta sam u Dubajiu sreo momka iz Krusevca koji moze popiti vise od mene.

Mrsav, vizljast, lud, podsjetio me na Shibija iz Nadrealista, kakav car. Kad smo vec kod letenja... :)

Мислим да је завладала епидемија овога...

Epistemofobija - Strah od znanja

Ironično gledano, ovo je verovatno najraširenija fobija na svetu. Znanje je loše, opasno i nepotrebno a, prema toj pretpostavci, ni samu ovu fobiju ne treba previše proučavati jer to samo pogoršava stvari. A za one koji su samo lenji, reč je o odličnom izgovoru za izostajanje iz škole i s predavanja, kao i za loše rezultate na ispitima.

Pa kad sam bila student veci mi je merak bilo izlaziti sa drustvom nego uciti.. Samo one predmete koje sam istinski voljela sam redovno ucila, ali nije svaki bio takav. Zelja za znanjem dolazi sa godinama, sve u svoje vrijeme.

On 04.01.2007. at 11:06 PM, ljubicica said:

Bas zanimljiv tekst, Maso svaka cast!!

Ja imam strah od visine (imala). Ali ne histerisem nista, i to drugi ne mogu primjetiti, jedino ako ima kaze. Jenostavno, kad sam na nekoj visini javi mi se neki pritisak u glavi, ruke se tresu, uzas, ali ponavljam ne histerisem nego sama sebi kazem: smiri se!

Ovog ljeta sam bila u Crnoj gori i drustvo sam "natjerala" da se penjemo na Lovcen. Kako je to bilo, samo kad se sjetim. Pazite, ti ljudi sto su samnom bili nista nisu skontali, divili su se prirodi, visini, dok sam ja...

Bili smo na krugu (ako je neko bio na Lovcenu, bas gdje je Njegosev grob, pa onaj krug sto ima), a do tog kruga vodi staza sirine 2-3 metra, ni ograde ni nista, a dole...uzasno visoko

Otsli smo tamo, sve na moju incijativu da taj strah iz sebe izbacim, i na tom krugu proveli pola sata...

I vjerujte, sad taj strah ne osjecam. Ne znam sta se desilo...

I zaljucak: Nikad ne bjezi od onoga cega se bojis, nego idi pravo na to i bori se, i uspjeces

eto

:icon_smile:

Prijateljica je otišla kod kod psihologinje u Mostaru ( Hercegovina ) mislim da je rekla Sandre Jovanović-Miljko (magistar nauka psihologije) ima psihološko savjetovalište Pro Mente www.ProMente.biz , poslije nekoliko odlazaka i terapija (razgovora) više nema straha od liftova i podruma.

Ja se sjetim jedno jakog turbulentnog leta negdje iznad Njemacke. I sjedi tip....pojede nokte. Ja onako gledam a on meni....joj, jarane, ja se bojim letenja....ma ja bi radje poginuo u automobilu nego u avionu. Ostade mi nejasno kakva je to razlika. Jebem ti logiku,:lol:

Devil you know is better than devil you don't. To je valjda logika.

A mozda konta da ga u auto barem mogu naci, docim ako avion padne, skupljace ga pincetom.