yossarianba

Pokaži mi ono što je Muhamed doneo...

144 posts in this topic

Islamski lideri osudili izjave Benedikta XVI

Petak, 15. septembar 2006. 10:27

Islamski lideri zemalja Bliskog istoka osudili su poslednje izjave pape Benedikta XVI koje se tiču islama i od poglavara rimokratoličke crkve zatražili izvinjenje.

"Te izjave se ne slažu sa ispravnim shvatanjem islama, pogrešne su i Zapadu pružaju iskrivljenu sliku", saopstio je u pisanoj izjavi Mohamed Mahdi Akef, lider egipatskog Muslimanskog bratstva.

Akef je pozvao vlade islamskih zemalja da osude papine izjave i odnose sa Vatikanom svedu na najmanju meru, ukoliko se on ne izvini.

Organizacija islamske konferencije (OIC), koja obuhvata 57 država-članica je iz svog sedišta u Saudijskoj Arabiji takodje saopštila da "žali zbog izjava Benedikta XVI, kao i zbog drugih naistina koje vredjaju islamske vernike."

Šef Uprave za religijska pitanja Turske Ali Bardakoglu, izjavio je da su ga duboko pogodile izjave o islamskom svetom ratu koje je papa dao tokom svoje posete Nemačkoj i nazvao ih "izuzetno zabrinjavajućim i zalosnim".

Vatikan: Papa samo citirao cara Manojla

Vatikan je stao u odbranu pape saopštivši da je Benedikt XVI želeo da pokaže poštovanje i pokrene dijalog sa drugim religijama "pa tako i sa islamom", preneo je AP.

Nekoliko sati pre povratka pape u Italiju, portparol Vatikana Federiko Lombardi izjavio je da Benedikt XVI poštuje islam.

"Benedikt želi da pokaze poštovanje i uspostavi dijalog sa drugim religijama i kulturama, medju kojima je i islam," rekao je Lombardi i dodao da papa nije odredio islam kao "nešto nasilničko".

Benedikt je o islamu govorio citirajući delove knjige u kojoj su zabeleženi razgovori vizantijskog cara iz 14. veka Manojla Paleologa II i jednog "obrazovanog" Persijanca o pitanjima hrišćanstva i islama.

"Car je razmatrao temu svetog rata, džihada," naveo je papa i onda nastavio da citira cara Manojla.

"Pokaži mi samo ono što je Muhamed doneo i videćeš samo zle i nehumane stvari, kao što je sirenje mačem vere koju je propovedao," izneo je Benedikt, dva puta ponovivsi reč "citiram".

(Tanjug)

Свака част за Папу!

0164007.19.jpg

Prosvjed indijskih muslimana protiv papine izjave u kojoj se islam povezuje s nasiljem // FaH

Треба сачекат у миру окршај завезаних застава у федерацији и сагледат слабе тачке?

Треба сачекат у миру окршај завезаних застава у федерацији и сагледат слабе тачке?

:icon_rolleyes: Не капирам, наравно.

E neka je i Papa neku suvislu izgovorio, inace... :icon_evil:

Шта иначе? Шта је то друго Папа Бенедикт несувисло говорио?

:icon_rolleyes: Не капирам, наравно.

Papa Benedikt XVI. pozvao je u utorak muslimane na dijalog kultura utemeljen na pretpostavci da je koncept islamskoga 'svetog rata' nerazuman i protiv Boga.

U predavanju na sveučilištu u Regensburgu gdje je od 1969. do 1977. predavao teologiju, Benedikt je rekao da je kršćanstvo tijesno vezano uz razum, za razliku od onih koji vjeruju u širenje vjere mačem.

Cesto se mjesaju pojmovi! Nema ni jedna drzava na svijetu koja se moze nazvat "islamska" jer vecina arapskih zemalja su saveznici amerike i hapse navodne "islamiste"! Tolerancija islama je uocljiva jer u Kur"anu pise nema prisiljavanja u vjeru, a ta formula je bila izrazita tokom islamskih vladavina. Za razliku od krizarskih ratova, kolonijalizma i drugih miroljubivih pokreta koji su dolazili iz katolicke crkve. Pokrstavanje Azije, Amerike i Afrike je bilo macem ili puskom kako bi mogli rec!

VATIKAN - Papa 'želi promicati poštovanje i dijalog prema drugim religijama i kulturama, pa tako i prema islamu', rekao je Federico Lombardi u službenoj izjavi.

Treba istaknuti da ono što Papi osobito leži na srcu jest jasno i odlučno nepriznavanje vjerskih razloba za sukob', dodao je Lombardi.

Samo da ova papina izjava ne izazove "zestoke nemire" kod muslimana po svijetu kao sto je bilo s onim glupim karikaturama. Cinjenica je da muslimani na Zapadu uzivaju puno vise sloboda nego krscani na Istoku. Usred Rima je velika dzamija, a u Saudi Arabiji ne samo da nema nijedne crkve, nego je ZLOCIN prakticirati krscansku vjeru, drzati misu i slicno.

Треба само пажљиво читати без навијања .Није баш неко штиво ,али се осјећа релаксација ,јер се због вјере не морам чешати.

Можда сам ја једноставно уморна од посла, али ја стварно не разумијем прво: да ли ти некога цитираш када пишеш латиницом и хрватском верзијом, или је то само једна страна твоје личности. Онда прелазиш на ћирилицу па кажеш како треба читати без навијања. Шта?

Можда сам ја једноставно уморна од посла, али ја стварно не разумијем прво: да ли ти некога цитираш када пишеш латиницом и хрватском верзијом, или је то само једна страна твоје личности. Онда прелазиш на ћирилицу па кажеш како треба читати без навијања. Шта?

Ја пишем ћирилицом ,латиницом су цитати Хрватска верзија(Херцег-Босна).

Sta velis na one radikalske price o Vatikanu?

Vatikan je najvece zlo iz koga poticu najveci ljudski zlocinci, iz koga se finansiraju ratovi i druga zlodela.

Sa vama ne zelim da ulazim u bilo kakve rasprave i duele. Uopste mi nije do svadje i ne dolazim zbog toga ovde. Ako mi se svadja, vec se snadjem uzivo, a u virtuenim ne uzivam.

Meni je Papa ko i neki islamski voda Ali moram da priznam da mu skidam kapu za ovu izjavu A raspravljati o ovim suludim,necivilizovanim nasilnickim nazadnim teroristickim prljavim islamom nema smisla Samo uzalud gubiti vrijeme Treba da se sva ta islamska religija unisti Da ne postoji Oni su stvarno fanatici Ako su toliko zaljubljeni u svoj islam zasto onda idu u hriscanske zemlje da se skoluju ili da zive tamo Njima niko i nista ne moze promjeniti fanatizam onda je bolje da se zatvore u svoje avlije i da tamo bitisu Koji je to fanatizam osudivati nekome pravo na misljenje i sto je najgore ubijat sto ne misli ko oni Bas danas citam o zenama samoubicama Kao one su kraljice nevinosti Jebote pa da ne znas sta da kazes za takvu izjavu Ima ih samnom rade Dolaze na posao kao onomad kad se cuvalo koze po planinama a zamisli sta rade kupaju gole muskarce A za marame na glavi im je opravdanje Muska glava ne smije vidjeti njihovu kosu kao oticice ljepota ako ih musko vidi otkrivene" Ljepota" pod 1000 navodnika A smrde ne bi ih ni najzagorjeliji htio Kad ih pitas kako mogu da pomazu muskarcu i vide ga golog (radi se o bolnici) o pa zato samo okrenu glavu i promrmlja O Alahu ili tako nesto Misle mi smo glupi pa necemo postaviti to pitanje

Meni je Papa ko i neki islamski voda Ali moram da priznam da mu skidam kapu za ovu izjavu A raspravljati o ovim suludim,necivilizovanim nasilnickim nazadnim teroristickim prljavim islamom nema smisla Samo uzalud gubiti vrijeme Treba da se sva ta islamska religija unisti Da ne postoji Oni su stvarno fanatici Ako su toliko zaljubljeni u svoj islam zasto onda idu u hriscanske zemlje da se skoluju ili da zive tamo Njima niko i nista ne moze promjeniti fanatizam onda je bolje da se zatvore u svoje avlije i da tamo bitisu Koji je to fanatizam osudivati nekome pravo na misljenje i sto je najgore ubijat sto ne misli ko oni Bas danas citam o zenama samoubicama Kao one su kraljice nevinosti Jebote pa da ne znas sta da kazes za takvu izjavu Ima ih samnom rade Dolaze na posao kao onomad kad se cuvalo koze po planinama a zamisli sta rade kupaju gole muskarce A za marame na glavi im je opravdanje Muska glava ne smije vidjeti njihovu kosu kao oticice ljepota ako ih musko vidi otkrivene" Ljepota" pod 1000 navodnika A smrde ne bi ih ni najzagorjeliji htio Kad ih pitas kako mogu da pomazu muskarcu i vide ga golog (radi se o bolnici) o pa zato samo okrenu glavu i promrmlja O Alahu ili tako nesto Misle mi smo glupi pa necemo postaviti to pitanje

:rofl2:

Smatram da je vera privatna stvar svakog coveka. Ovo sta muslimani sa nasih prostora sada rade je totalna nebuloza. Pa kao njihove rasprave o svinjetini, te o " halal" proizvodima...Ljudi moji, vise su oni slanine pojeli, nego ja, do pre neku godinu.

Ovo sto @ake prica mi je sasvim razumljivo. Sluzbeno sam boravila u jednoj arapskoj zemlji i cega sam se tamo nagledala i naslusala o njihovim zenama...ccccc. Naravno svagde ima izuzetaka, ali generalno je ocajno. Da se ne kupaju, ne kupaju, ali objasnjenje je u nedostatku vode, ipak su to pustinjske zemlje, a koje je opravdanje ovima odavde? Dalje, ne znam da li im je to u genima, ali su nezajazljive, Na pr. nasi lekari, a i drugi stranci koji rade po bolnicama, kada treba da dezuraju, cine usluge jedni drugima, pa to rade u paru, jer se desavalo da ih ondasnje zene spopadaju, a ako ih odbiju, isceniraju silovanje ili takvu neku glupost i jadnika pojede mrak. Ipak je on tamo stranac.

To sto ne jedu svinjetinu, datira iz daleke proslosti. Svinjsko meso je najkvarljivije, a i najskuplje za odrzavanje, te su ga proglasili zabranjenim, to im je bilo i najjednostavnije. Ima i nekih babskih prica da se svinja ocesala o dzamiju te ucinila greh i sl.

Nisam neki veliki vernik. Popovima ne dam svoj novac iz principa, radije ga dam prosjaku ispred crkve. Postujem nase velike pravoslavne verske praznike, kao sto se trudim da ako znam da je crveno slovo, nista ne radim. U crkvu idem kada odem na groblje, ako imam vremena. Znam gomilu ljudi koji sada pricaju kako su slavili slave oduvek i onda kada je bilo zabranjeno... Prvo ne secam se da je to bilo nekome zabranjeno, samo i nije morao da to radi uz neke velike fanfare. Mnogo ih je iz mog okruzenja koji to tvrde, a ja znam da lazu zato sto smo odrastali zajedno i verovatno bih nesto primetila. Ne libim se da ih provalim u drustvu, te se suzdrzavaju u mom prisustvu da sire te bajke.

Odrasla sam u ateistickoj porodici i smatram da nam nista nije falilo zbog toga sto popovima nismo punili dzepove. Eto ni moj otac nije bio vernik, a dobio je ovako zlatno dete k'o sto sam ja

Sorry, mislila sam na @alfu u gornjem tekstu, a napisala sam @ake. Izvinjenje obojici autora. :smile2:

Vatikan je najvece zlo iz koga poticu najveci ljudski zlocinci, iz koga se finansiraju ratovi i druga zlodela.

Sa vama ne zelim da ulazim u bilo kakve rasprave i duele. Uopste mi nije do svadje i ne dolazim zbog toga ovde. Ako mi se svadja, vec se snadjem uzivo, a u virtuenim ne uzivam.

Само ме је интересовало шта је то друго што је Папа Бенедикт несувисло говорио. Мислим да нисам питала на непристојан начин. А исто тако мислим да је то једна веома ружна навика оптужити некога за нешто (папу у овоме случају), а не рећи зашто и не навести макар један примјер.

Ово није био позив на свађу него једно најобичније питање у вези са темом.

Што се тиче опсервације на тему "Православна Црква у социјалистичком режиму" - коментар није ни потребан. Паметноме доста.

Pravoslavna crkva u socijalistickom rezimu nije osporavana. Ko je hteo da bude pop bio je. I tada su bili masni i debeli i puni love.

Sve do jednog bih ja licno, kada bi me neko pitao poslala na Kosovo, pa nek tamo propovedaju pravoslavlje, ali se bojim da bi opet nasli nacina da se bogate preko ledja onog sirotog srpskog naroda dole.

Ja sam pametna i naravno da znam mnoge stvari, oduvek sam bila na izvoru dogadjaja.

.

Odrasla sam u ateistickoj porodici i smatram da nam nista nije falilo zbog toga sto popovima nismo punili dzepove. Eto ni moj otac nije bio vernik, a dobio je ovako zlatno dete k'o sto sam ja

Чуда се догађају и то је најчешче у" Божијој " режији !! :icon_lol:

NAPADNUTE CRKVE U PALESTINI

Prijetnje napadom na Italiju i Vatikan

Iračka oružana skupina Jaich al-mujahidine zaprijetila je u priopćenju objavljenom u subotu na internetskoj stranici, napadom na Rim i Vatikan, kao odgovor na izjave pape Benedikta XVI. o islamu i svetom ratu

DUBAI-'Zaklinjemo se da ćemo uništiti njihov križ u srcu Rima, a njihov će Vatikan biti napadnut i njihov će ga Papa oplakivati', piše skupina.

Izjave Benedikta XVI. o islamu i džihadu glede odnosa religije i nasilja koje je Papa dao tijekom putovanja po Njemačkoj, izazvale su val prosvjeda u muslimanskom svijetu.

Skupina je na internetu objavila i šest filmova koji ilustriraju operacije usmjerene na američke vojne ciljeve u Iraku.

'Očekujete najgore', upozorava skupina.

Dokument čija se autentičnost ne može utvrditi, pušten je on line prije nego je papa Benedikt XVI. izrazio 'žaljenje što su se neki dijelovi njegova govora mogli učiniti uvredljivima muslimanskim vjernicima'.

No napadi na crkve već su se dogodili.Naoružane osobe otvorile su u subotu vatru na crkvu u Gazi pri čemu nije bilo žrtava, izjavili su svjedoci.

U pozivu francuskoj novinskoj agenciji France presse muškarac koji se predstavio kao glasnogovornik 'Islamske organizacije mačeva čestitosti' preuzeo je odgovornost za taj napad na najstariju grčku pravoslavnu crkvu u gradu.

'Pucali smo zbog Papinih izjava. Mora se ispričati', izjavio je muškarac odbivši otkriti svoj identitet.

U Nablusu, na sjeveru Zapadne obale, zapaljene boce bačene su na dvije crkve, anglikansku i pravoslavnu, tijekom jutra.

Tijekom popodneva nekoliko naoružanih osoba prodrlo je u katoličku crkvu u četvrti Rafidiyah nakon što je zapalilo ulazna vrata. Unutar zdanja, praznog u trenutku događaja, pucali su u zrak. U incidentu nije počinjena šteta.

Чуда се догађају и то је најчешче у" Божијој " режији !! :icon_lol:

Ovo bi mozda trebalo da bude smesno??? Svasta.Bezze! :icon_confused:

Ali ipak kad vidis ove tri vece religije bar sto su nama familijarnije dodes do zakljuska da Pravoslavna crkva nikad nije silila i pokrstavala Sve je dato induvidui da se orjentise Iako imam svoje licno misljenje o religiji ipak mislim da je Pravoslavna crkva najcistija institucija Sada osudivati popove je neumjerno Oni su samo glavari u Pravoslavnim institucijama i ne bi trebalo da njih povezujes sa Pravoslavljem jer mi u Pravoslavlju i nemamo Vode Nas Voda je Bog i Isis Hristos kroz koga dolazimo do Boga A Crkva mora imati nekoga ko ce da doceka narod kad dodu u Nj i da drzi liturgije i uputi narod ka vjeri koji bi to zelio .Vidis i ja sam odrasla u ateistickoj religiji ali moj otac je uvjek slavio Sv Nikolu i taj dan odsustvovao sa posla Da li je to tradicija ili postovanje religije nije bitno On nikad nije imao problem za to J a sam se zainteresovala za religiju jos u srednjoj skoli i isla redovno u crkvu Nailazila sam na "osude' Ali me to nije interesovalo Znaci ako ti hoces da se posvetis religiji ne mora da znaci da ti je i porodica takva Sve je prepusteno tebi da se odlucis.Vjeruj te mi da kad pomislim na moj rodni grad prva misao padne na tu moju prvu Crkvu gdje sam isla I veoma me obuzme tuga kad pomislim da tamo vise nije niko od Srba misleci kako je zalosno da je ta Crkva prazna

Pravoslavlje je veoma cista religija i svako treba da je ponosan ko se naziva pravoslavnim Cak i samo ti ime kaze sve o toj religiji

nemam ja nista protiv pravoslavlja, daleko bilo i sama pripadam toj religiji. Ja se gnusam licemerja i zala sto ljudi cine u ime religije. Znam da je u mojoj porodici, Svetac bio Sv. Djordje, ali ga nikada nismo slavili. Sada je brat preuzeo na sebe i vec par godina slavi, ali meni to sve lici na pomodarstvo.

Nisam za krajnosti ni u cemu i ne zelim da mi iko odredjuje kako cu ziveti, kako cu i da li cu verovati :icon_rolleyes:

To nije pomodarstvo Mi smo bili jako udaljeni od Boga zahvaljujuci pol uredenju Narod se vraca svijesti i pocinje svatati sta je vera i ko je Onaj sto ti je dao zivot i kako mu trebas zahvaljivati Meni se cini Minana da si ti jos puno pod uticajem starog uredenja

Ne bih to tako nazvala. Mislim da se u stvari batrgam i otimam da ne budem ni pod cijim uticajem. Sta ce vreme da donese, videcu. Negde se trudim da se vodim za svojim instiktima, da ne dozvolim da mi se bilo sta namece. Kad osetim i ako osetim potrebu da se okrenem Bogu, verovatno cu to i uraditi, ali zato sto ja to hocu, a ne zato sto to tako treba, sto to svi oko mene rade. Nista licno, alfa!:icon_smile:

Mislim da se u stvari batrgam i otimam da ne budem ni pod cijim uticajem. Sta ce vreme da donese, videcu. Negde se trudim da se vodim za svojim instiktima, da ne dozvolim da mi se bilo sta namece. Kad osetim i ako osetim potrebu da se okrenem Bogu, verovatno cu to i uraditi, ali zato sto ja to hocu, a ne zato sto to tako treba, sto to svi oko mene rade. Nista licno, alfa!:icon_smile:

Све је то врло лијепо и нормално. Свако треба да иде за својим путем и да одрасте, постане личност, да нађе оно што је за њега. И добро је цијенити своју слободу и настојати да ти нико ништа не намеће. Но онда човјек мора да буде поштен, па да се тако односи и према другима и да научи и да поштује и њих и њихове изборе.

Pravoslavna crkva u socijalistickom rezimu nije osporavana. Ko je hteo da bude pop bio je. I tada su bili masni i debeli i puni love.

Ево, ово је примјер да ти не умијеш другога да поштујеш, а и да си под нечијим утицајем и да ти је неко нешто наметнуо. За тебе су свештеници масни, дебели и пуни пара. А ја сам одрасла међу њима, пола мојих пријатеља су свештеници, пола су монаси, ниједан није дебео, ниједан није масан, и ниједан не живи ништа боље од мене. О Цркви Православној у социјализму сигурна сам да не знаш много, иако си "паметна и наравно знаш многе ствари", а и "увијек си била на извору догађаја". С поносом истичеш како нисте славили Славу - рецимо, мени је јако тешко то да појмим и мислила сам заправо да су приче о Србима који су престали да славе Славу само нека бајка и покушај да се Срби оцрне. Но, и то је нечији избор и ја то поштујем. Твој брат је почео да слави Славу, али ти сигурно знаш да је то помодарство и показујеш велику дозу непоштовања према његовом избору. И тако све иде у круг - све се на крају своди на гордост и предрасуде.

Ovo bi mozda trebalo da bude smesno??? Svasta.Bezze! :icon_confused:

Sve do jednog bih ja licno, kada bi me neko pitao poslala na Kosovo, pa nek tamo propovedaju pravoslavlje, ali se bojim da bi opet nasli nacina da se bogate preko ledja onog sirotog srpskog naroda dole.Ja sam pametna i naravno da znam mnoge stvari, oduvek sam bila na izvoru dogadjaja.

Ја сам се само уздржао од коментара? Ако је то грех ... . онда на моју душу?