ljubicica

koncerti, svirke

647 posts in this topic

Иначе, најдражи и обожавни Ник Кејв и Бед Сидс гостују на Егзиту, 14. јула. Опет је вријеме да посјетим ту манифестацију. :)

И, имам једно питање: да ли идете на концерте сами, икада? И да ли вам је то чудно? Ја идем, наравно, и ни најмање ми није чудно, него пошто је овамо некоме чудно, па баш да видим јесам ли ја толико у свом свијету, или то нормална ствар.

Чудно је, Ја на Халида нисам отишао кад је био у Арени јер ми се није ишло самом.

Ти се не пикаш, било би забрињавајуће да је то теби нормално. :)

Иначе, најдражи и обожавни Ник Кејв и Бед Сидс гостују на Егзиту, 14. јула. Опет је вријеме да посјетим ту манифестацију. :)

И, имам једно питање: да ли идете на концерте сами, икада? И да ли вам је то чудно? Ја идем, наравно, и ни најмање ми није чудно, него пошто је овамо некоме чудно, па баш да видим јесам ли ја толико у свом свијету, или то нормална ствар.

ja nikad nisam isao na koncert sam,to mi je nezamislivo.meni je to druzenje sa rajom prije koncerta uvijek imalo znacaj kao i sam koncert.

vidimo se u novom sadu :D

Na "prave" koncerte ne idem sam, jer idemo gospodja emigracija i ja u paru. Medjutim, kad sam na putu obozavam da idem po mjestima sa zivom svirkom ili ako se potrefi i na kakav koncert:

I naravno, tad idem sam i super mi je. Problem je kad idem u drustvu, nekako se osjecam duznim da se svi dobro provedu, dok kad idem sam toga nema. I tako mi je lakse da se posvetim analizi i muzike i publike.

Medjutim, na utakmicu nikad nebi otisao sam.

ja nikad nisam isao na koncert sam,to mi je nezamislivo.meni je to druzenje sa rajom prije koncerta uvijek imalo znacaj kao i sam koncert.

vidimo se u novom sadu :D

Ако ми се иде на концерт да слушам некога кога веома волим, дружење са било ким није примарно. Чак ме некада људи који, на примјер, нису једнако заинтересовани за ту музику, могу веома смарати, ако ме нешто питају усред пјесме или тако, ако ме ометају. Ако баш имам некога ко је исти фанатик за неку врсту музике, онда је то савршено. Ако неко иде са мном коме је то тек ето да се иде, а концерт је неког бенда или музичара кога ја обожавам, радије ћу ићи сама.

Видимо се. Ја и на Ника вјероватно идем сама, мада има пар индивидуа које су ми драге и које Ниџа једнако воле. Па ако то не буде компликација, можда и идемо скупа.

Na "prave" koncerte ne idem sam, jer idemo gospodja emigracija i ja u paru. Medjutim, kad sam na putu obozavam da idem po mjestima sa zivom svirkom ili ako se potrefi i na kakav koncert:

Благо вама, ви волите исту музику. Мој дечко неку моју музику воли, неку подноси, а од неке бјежи у друге просторије. Ја не инсистирам да иде било гдје са мном, само бих се бринула да ли се он смара. Иако је њему толико чудно што ја идем сама, али престаће се временом чудити. :)

Благо вама, ви волите исту музику. Мој дечко неку моју музику воли, неку подноси, а од неке бјежи у друге просторије. Ја не инсистирам да иде било гдје са мном, само бих се бринула да ли се он смара. Иако је њему толико чудно што ја идем сама, али престаће се временом чудити. :)

Pa i ne bas, ali ima dosta podudaranja, tako da kad idemo na koncerte idemo na ono sto se oboma svidja. Problem je kad tu treba ukljuciti druge ljude osim nas dvoje...

Ах, други људи. Мука моја. Ја не волим укључивање других људи. Осим ако нас не споји баш музика.

Nije cudno, ne. Doduse, koncerti u mom slucaju ukljucuju obicno te druge ljude Iskreno, ja vise volim sport od muzike, pa na utakmice idem u 80% slucajeva sama. I kad mi neko (ako se desi da odem u drustvu) upada sa glupim pitanjima i komentarima u vrijeme sjajne akcije, padam u iskusenje da ga udavim.

Veooooma mi je zao sto necu na Exit, ali glupa projekcija budzeta i polugisnji izvjestaji su bas tada. Jbg.

Концерти, утакмице, представе, љетовање добро је у друштву, али ако нема заинтересованих шта има везе, може и сам. Јбг, да кад бих чекала да нађем неког ко је заинтересован никад нигдје не би отишла. А једном сам на оперу отишла са особом која не воли оперу, али јој било офирно да ми каже. А то ми је рекла послије првог чина. И било ми је све вријеме нелагодно, и једва сам чекала да идемо кући, јер ме то мешкољење и отпухивање избијало из ципела. Од тада кад неко пристане да иде негдје са мном по пет пута питам је ли сигурно волиш то.

Концерти, утакмице, представе, љетовање добро је у друштву, али ако нема заинтересованих шта има везе, може и сам. Јбг, да кад бих чекала да нађем неког ко је заинтересован никад нигдје не би отишла. А једном сам на оперу отишла са особом која не воли оперу, али јој било офирно да ми каже. А то ми је рекла послије првог чина. И било ми је све вријеме нелагодно, и једва сам чекала да идемо кући, јер ме то мешкољење и отпухивање избијало из ципела. Од тада кад неко пристане да иде негдје са мном по пет пута питам је ли сигурно волиш то.

Е управо тако. Ја бих на крају морала да ставим свој живот на чекање док не нађем некога ко воли исте ствари ко ја. А шта ако таквог неког нема? Е у том случају ћу у животу уживати сама. И то је сасвим ок. И ја сам на опере и балете ишла сама и било ми је одлично. Пријављивао се мој дечко да иде, као глупо му да идем сама, па сам ја фино њему рекла да то мени не смета, не мора да се смара због мене. Те смо тако обоје били задовољни.

Одлично се разумијемо. То "идем ја да ти правим друшво" мени је већи терет. А посебно што се зна десити да ти послије набијају на нос "е гдје си ме одвела", "а шта сам ја морао гледати (или слушати) ради тебе". С тим да ја исто очекујем да ме нико не присиљава да правим друштво на концертима, представама и хепенинзима који мене не занимају.

До даха, Реуфе, до даха. Вечерас обећавам. :) Прво Егзит, па одмор, па Руфус... Да мало дођем себи, па ћу ви све исприповиједати.

И никад ништа не испричах. А вријеме је прошло и сада то више није битно. Оно што је битно је 7. јун. Лондон, Аркејд Фајр. Карте збављене.

Не двојби. Каква врхунска уживанција. Мислим да ми је ово најљепши концерт у животу био. У једном моменту сам, као маторци, почела са сузама у очима да вриштим једну моју... then I dig a tunnel! :) Увијек овако на концертима помислим: благо сељацима, они сваку ноћ у кафану, тамо неки ћелави дебил са клавијатурама орга, и они лудују. А ја, да бих то једном у годину, годину и по себи приуштила, те карта, те виза, те све остало. Потрошила сам овог пута и што сам имала и што нисам имала. Али никада нећу заборавити овај пут. Мислим да сам блажено смјешкала и десет дана послије. Док нисам укапирала да је моја канцеларија стварност, а не ружан сан, и да више не спремамо краљевски доручак у прекрасној кухињи и пијемо кафу у врту испред куће на лондонском јунском сунцу и пријатних 25.

Прођоше двије годне скоро од овога концерта. Одавно већ нисам била на неком лијепом концерту. Баш ми то недостаје. Иако, овај у Лондону је био незабораван због много дивних ствари. Емиграцијо, јеси ли нешто гледао на Coachella-и? И имаш ли намјеру још шта? :)

Da, pogledas samo datume na forumskim postovima i skontas kako vrijeme brzo leti.

Coachella je u Kaliforniji, tako da nije zgodno. Nama je u gradu Lollapalooza, ali vec jedno 2-3 godine nismo isli. Kako starim(o), sve mi je vece cimanje. Nekako sam se utupio u konformizam i komfornost.

Знам да је у Калифорнији, али размишљам да си доста мобилан, па можда викенд са супругом... :)

Ја сам се невјероватно пожељела концерата, али ничега интересантног на видику.

Rekoh vec da nije zgodno. Zapravo convenient je veoma dobra engleska rijec da to opise.

A vikend u Kaliforniji je sve samo ne convenient, pogotovo kad su u prici jos i djeca. Mada je romanticna ideja.