Jump to content

Napadi na aerodrome u Tuzli i Tirani

• Please log in to reply
28 replies to this topic

DesertEagle

DesertEagle

Veteran

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 3,124 posts

Za neupućene i neznalice , BiH je 1999. imala 55 000 vojnika iz SFORa svi su bili iz NATOa. Lako se mogao desiti kopneni napad iz BiH u Srbiju, kao Austrougarska 1914.

Не видим ко је овдје "неупућен" или "незналица", али ме овакви текстови засмијавају, јер нико нормалан не врши ни напад ни инвазију са 55 000 војника на земљу, чији су војни ресурси још увијек били енигма за НАТО.
Да не говорим да би тај весели НАТО, да би дошао до Србије, прво морао да војно прегази Републику Српску.
Са 55 000 војника не би стигли ни до Милића.
We Are Motorhead, And We Play Rock'N'Roll.....

ake

ake

Veteran

• Download
  • PipPipPipPipPip
  • 6,600 posts
  • Interests:Razbribriga

Hvala Bogu kao što je bilo za očekivati srpsko vazduhoplovstvo je imalo samo jedan cilj, aerodorm.
I dan danas se može vidjeti svježe zakrpljen jer je gađan onom municijom što pravi rupe pa ometa normalno uzljetanje aviona.

Znaci tacno je da je aerodrom napadnut...

VRS

VRS

Veteran

• Download
  • PipPipPipPipPip
  • 2,557 posts

Да не говорим да би тај весели НАТО, да би дошао до Србије, прво морао да војно прегази Републику Српску.
Са 55 000 војника не би стигли ни до Милића.

Pa mi smo vec bili pregazeni u to vrijeme, NATO vojnici su se mogli kretati po cijeloj BiH bez ikakvih problema. Nasa vojska nije ih smjela poprijeko pogledati a kamo li sta uraditi.

kalimero5

kalimero5

Veteran

• Download
  • PipPipPipPipPip
  • 473 posts
Sada, čitajući ove nove postove, gdje se pojedini izjašnjavaju kao očevici napada naše avijacije na Tuzlu, ja postajem srećniji, jer je do izgleda napada ipak došlo. Hvala za to. :wsrpko:

Bubuleja

Bubuleja

Junior

• Download
  • PipPipPip
  • 98 posts
Ja nisam vidio direktno bombardovanje, ali sam se vozio putem, brežuljci su mi zaklanjali direktan pogled , ali sam sasvim jasno gledao guste crne dimove koji su vinuli u nebo a baš iznad aerodroma.

A ko je smio da udari na SFOR od nas iz RS, kada su nam već tad oduzeli svo teško naoružanje.
Posted ImageKnjiga o patnjama sarajevskih Srba '92 - '96.
"Mojoj braći koja su umorena samo zato što su imala drugačija imena." Veljko Kojović (1936-2007)

yossarianba

yossarianba

Veteran

• Administrators
  • PipPipPipPipPip
  • 16,255 posts
  • Interests:Interesantan

Pa mi smo vec bili pregazeni u to vrijeme, NATO vojnici su se mogli kretati po cijeloj BiH bez ikakvih problema. Nasa vojska nije ih smjela poprijeko pogledati a kamo li sta uraditi.

Додо је причао својевремено о томе како је Поплашен тражио да се ратује, а он није дао.
А тадашњи министар одбране, ђенерал Манојло Миловановић, рекао је да би према његовим анализама ВРС могла да издржи мјесец дана фронталног рата са СФОРом и три мјесеца герилског рата.

Нека буде заборављена десница моја, ако те заборавим, свети Јерусалиме мој, Косово моје и Метохијо моја.

VRS

VRS

Veteran

• Download
  • PipPipPipPipPip
  • 2,557 posts
Mozda bi i izdurali mjesec dana ako se izuzme pojacanje koje bi odmah stiglo. A da ne govorim o tome da bi nas komsije dokusurile nakon sto bi nas NATO poravnao.

Bubuleja

Bubuleja

Junior

• Download
  • PipPipPip
  • 98 posts
Nisam ratovao, ali sam osjetio šta znači njihov tim za brza dejstva, kojima je đeneral Ratko Mladić u znak dobre volje dao da se popnu na Igman.

Preciznost kojom su gađali sa Igmana i brzinam kao i udaljenost Vogošće i Rajlovca od Igmana . Sve to u nama je budilo strahopoštovanje, jer su morali iz svojih zemlaja donjeti tehnološki naprednije oružje.

A njihove baze su bile na čistinama, a zidovi od debelog betona, debljeg od Bastilje. Barem kad je riječ o Amerikancima koji su bili smješteni u Posavini, Semberiji, Podrinju i tuzlanskoj regiji.

Britanci opet po Krajini.
Posted ImageKnjiga o patnjama sarajevskih Srba '92 - '96.
"Mojoj braći koja su umorena samo zato što su imala drugačija imena." Veljko Kojović (1936-2007)

daxt

daxt

Senior

• Download
  • PipPipPipPip
  • 286 posts
акције у тузли и тирани су генијалне,незнам да ли знате акцију уништења апача у македонији,постоји и видео клип,акцију су извели припадници 72 специјалне бригаде

moj ortak sa vozdovca je ucestvovao u akciji napada na severnu albaniju,bilo je svega,ali ne pricaju,kao da postoji dogovor o cutanju.inace svo vreme rata na kosovu,srpska dalekometna artiljerija je bombardovala severnu albaniju :wsrpko:
Ако се бојиш – не чини.
Ако си почео да чиниш – не бој се!
Иди до краја!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users