yossarianba

Bijeli svijet

169 posts in this topic

Gledam sinoc reportazu o Haitiju. Ostao sam sokiran kada sam cuo da na Haitiju bilo prije zemljotrea 500.000 sirocadi. :eek:

Nisam ni znao da je to najsiromasnija zemlja u Juznoj i Srednjoj Americi bez ikakve sanse da se tu nesto promijeni.

Гледала сам недавно репортажу (прије земљотреса), и кажу да на Хаитију живи око 500,000 људи заражених HIV вирусом или AIDS-om. То је скоро свака шеста особа !!!. Па није ни чудо што има толико сирочади. Пола их умре од тога. Ко ће издржавати дјецу са 2 долара зараде дневно, и још болештином. Само 40% их има прилику да оде доктору. Дјеца не вакцинисана, неке водене болести, плућне болести, неке за које никад нисам ни чула. Загађена вода, ако је и има. Код нас има бољих шатора него код њих кућа. Урагани, торнадо, поплаве, да не набрајам.

Ово је само мали проценат проблема за које пола свијета тек сад чује. Туга.

To je mali procenat bijede u kojoj pola svijeta svakodnevno živi, ne samo na Haitiju.

Najbolji mi je Srbin oženjen Haićankom koji je bio tamo za vreme zemljotresa... dvoje dece imaju neka haićanska imena... jebote, u koga se mi sve ne asimilujemo :)

Uglavnom Karibi, kao jedan prirodni biser vjecitog ljeta i onoga sto bi za vecinu ljudi bio raj na zemlji su skup siromasnih drzava sa istaknutim kriminalom, korupcijom, prostitucijom i sve ono sto je najgore. Apsurdno je da je komunisticka Kuba mozda najnormalnije mjesto za zivot, osim malog Barbadosa gdje zivi manje od 300.000 ljudi. Negdje sam procitao da je Barbados cak jedno od mjesta na zemaljskoj kugli gdje je najduzi zivotni vijek. Vjerovatno bi i ostala ostrva u komsiluku mogli biti takva mjesta da kolonijalne sile nisu ostavile haos. Haiti je najekstremniji od svih tih drzava i sramota covjecanstva.

Mislim sada se javljaju drzave kao Francuska ili Engleska da pricaju o demokratiji, drzave koje su lovile ljude po Africi i od njih pravile robove u vrijeme kada je to prestalo u Evropi da se radi vec vijekovima.

http://www.rtrs.tv/foto/galerija.php?id=362

11. септембар - нове фотографије

11. ФЕБРУАР - Најновије фотографије терористичког напада на Свјетски трговински центар, снимљене из полицијског хеликоптера 11. септембра 2001. године у Њујорку

Tunis: Policija pucala na nezaposlene

25. decembar 2010. 20:53 > 20:59

Talas nasilja širi se Tunisom od kada je polcija pucala na 2.000 nezaposlenih koji su protestovali u centralnoj pokrajni Sidi Buzid i ubila jednog demonstranta, a više njih ranila. Protestima prethodila dva javna samoubistva.

Opozicioni pokret "Etajdid" (Ettajdid - obnova) kritikovao je danas vlasti Tunisa zbog upotrebe vatrenog oružja protiv učesnika protesta zbog nezaposlenosti u centralnoj pokrajini Sidi Buzid.

Težak sukob dogodio se u petak kada je policija zapucala na skup više od 2.000 nezaposlenih u mestu Menele Buzajan, i ubila jednog, a ranila nekoliko ljudi.

Po tvrdnji Ministarstva unutrašnjih poslova, policija je upotrebila oružje u samoodbrani.

Opozicioni pokret "Etajdid" je u sopštenju osudio upotrebu sile i uputio apel Vladi da revidira ekonomsku politiku.

Na vlast je apelovala i Demokratska napredna stranka koja traži da Vlada o rešavanju ekonomskih problema u pokrajini Sidi Buzid razgovara sa društvenim organizacijama, pre svega sa nezaposlenom omladinom.

Stanje u toj oblasti se pogoršava od 17. decembra kada je samoubistvo pokušao jedan mladi ulični piljar kome su vlasti zaplenile robu jer nema dozvolu za taj posao.

Pet dana kasnije u Sidi Buzidu jedan nezaposleni 24-godišnjak se demonstrativno ubio strujom, javno - na ulici, povezavši se sa stubom gradske rasvete, saopštio je sindikat.

Međutim, Vlada je odbila to objašnjenje i saopštila da je mladić poginuo dok se iz nepoznatih razloga peo na banderu.

(Beta)

Oko tri hiljade mrtvih ptica je palo sa neba u Arkansazu :eek:

Nesvakidasnji prizor je pokusan da bude objasnjen da su te ptice pobijene vatrometom za novogodisnju noc ili da je uzrok lose vrijeme.

Spekulisalo se cak i sa teorijom masovnog samoubistva ptica. Sve u svemu prilicno je sve nejasno ?

http://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-12105157

vec sam ranije citao o ovome dogadjaju.pominjali su i pomor ribe u obliznjoj tijeci.

evo upravo ide vijest o uginulim pticama u svedskoj.

Kent u Engleskoj

More izbacilo 40.000 rakova, morskih zvijezda i jastoga

Na obalama Kenta u Engleskoj pronađeno je oko 40.000 mrtvih rakova, morskih zvijezda, jastoga i spužvi.

Nova godina je počela izuzetno neobično kad je riječ o velikim populacijama životinja i njihovim iznenadnim pomorima. Nakon ptica koje su padale s neba i riba koje je more donijelo na obale sada su se pomoru pridružili i rakovi.

"Moguće je da su uginuli zbog zahlađenja, jer rakovi uživaju u toplom moru, pa kad dođe zima i padne temperatura, oni ne znaju da se nose s tim", rekao je za "Tanet" Tony Child, šef odjeljenja za životinje.

"Riječ je o stravičnom padu populacije. Tokom zime životinje dolaze blizu obale, tražeći hranu. Galebovima trenutno ide jako dobro", rekao je, on, dodavši da su na istom mjestu prije dvije i pet godina pronađene mrtve životinje.

Rakovi i druge životinje počeli su se pojavljivati na obali malo prije Božića, a iako ih naučnici posmatraju, Child kaže da se ne može učiniti ništa da bi se pomoglo životinjama, te dodao da je riječ o običnom ciklusu života.

Juče je na ulicama Štokholma u Švedskoj pronađeno 50 ptica. Veterinar koji vodi istragu rekao je za AP da ne zna razlog pomora, ali da su u utorak bacane petarde na tom području. Moguće je da je kombinacija šoka od petardi i hladnog vremena dovela do problema, ali istraga je još u toku.

Evropa se tako pridružila SAD, gdje je s neba u Arkansasu palo 5.000 mrtvih ptica, čija smrt nije objašnjena. Nedugo nakon toga s neba je u Louisiani palo 500 ptica. Vlasti kažu da vjerovatno neće uspjeti pronaći razlog smrti.

U američkoj državi Maryland pronađeni su milioni mrtvih riba, a ogromni pomori riba otkriveni su i u Brazilu i na Novom Zelandu.

Iz službi za zaštitu životinja kažu da ne treba dovoditi u vezu smrt ptica i uginuće morskih životinja.

AVRT = avert = izbjeci

DJUDISHRI = judiciary = sudstvo

onda bi trebalo '' vi ar avrtING' ;)

ovo je danas bila glavna tema na poslu.znam da ona ima problema sa engleskim,ali ove njene puskice ce ju pratiti do kraja zivota.

ingrid za ministarku inostranih poslova ndh!

Ja nisam ni citao taj "dokument", vec sam samo "preveo" aketovo pitanje. Nema smisla ni aware, ni avert, a ni averting.

Da li je to stvaran slucaj, ili je neka iternet zajebancija? Ja ne mislim da je stvarno.

Da l' je do medija odnosno do njihove brzine sirenja informacija (i dezinformacija) ili mi se cini da nikad politicka scena u svijetu nije bila komplikovanija. Na sve strane "tinja" (mada se kolicina nasilja koje se ispoljava tesko moze nazvati tinjanjem) a hoce li buknuti skroz ostaje da vidimo. Ovo sto se desava u Ukrajini (nikako ne zaboravljam Irak i Siriju, da barem nabrojim one najvaznije mada ovu drugu vise slabo ko spominje) ima potencijal da izazove globalno sranje.

Ocekivati od Rusije da ne reaguje ako se pritisci nastave je naivno. A znamo sta ce onda da bude. Nikom dobro. A sve je moglo da bude izbjegnuto cekanjem 25 maja. Ja vjerujem da je u neka doba postojalo nezadovoljstvo Janukovicem (kakav god da je, legalno i legitimno je izabran za predsjednika a ja ne sudim o njemu) no medjutim onop fuck eu je bas slikovito. .

Mozda zvucim ko doomsday preppers :smile2: ali mi ne mirise na dobro nikako. Samo me cudi jedna stvar, sto je Kina izuzetno tiha po pitanju svega. Ili je do mene, pa ne nailazim na njihove stavove odnosno zvanicnog Pekinga.

Za izraelsko-palestinski sukob ipak ne mislim da ima tolikog uticaja, jer je lokalan. Palestinci se nalaze na vjetrometini kao arapska moneta za potkusurivanje sa Izraelom. Dok se ne rijese Hamasa nema njima napretka. IDF jos ne udara svom snagom a ne bi valjalo po palestince nikako.