bob rock

Болница Касиндо

47 posts in this topic

ISTOČNO SARAJEVO - Stanje u bolnici "Kasindo" u Istočnom Sarajevu je katastrofalno, a direktor korumpiran, zbog čega lokalno stanovništvo sve više odlazi u druge zdravstvene ustanove na liječenje, tvrde bivši i sadašnji pacijenti ove bolnice.

Nekoliko članova porodice D.J. iz Istočnog Sarajeva boravilo je na liječenju u ovoj bolnici. Tvrdi da se, osim loših uslova smještaja i liječenja pacijenata, za pružanje zdravstvenih usluga u ovoj ustanovi otvoreno traži novac.

"Kada sam otišla da smjestim majku, direktor ove bolnice Slavko Ždrale mi je samo za krevet tražio 1.000 KM, dok su za operaciju kuka mojoj sestri uzeli oko 4.500 KM. Ova operacija, nažalost, nije bila uspješna, jer ona sada hramlje, a povrh svega mora ići na operaciju drugog kuka. Osim toga, u vrijeme njihovog boravka u bolnici sve lijekove, od andola do injekcija, morali smo sami plaćati. Zamislite kakva je to bolnica u kojoj zajedno u sobi leže muškarci i žene", kaže naša sagovornica D.J.

Šezdesetosmogodišnji pacijent Dragica Rašević iz Pala smještena je na Odjelu hirurgije u ovoj bolnici. U vrijeme posjete ekipe "Nezavisnih" ispričala nam je da joj je u toku operacije dojke povrijeđeno oko, nakon što su joj u operacionoj sali na glavu pali instrumenti.

"Nakon što sam na dojci primijetila izraslinu veličine lješnjaka, obratila sam se ljekarima, koji su mi rekli da se to mora operativno izvaditi. Smjestili su me u bolnicu i u utorak su me operisali. Ali kada sam se probudila, vidjela sam da mi je oko totalno plavo i kada sam pitala ljekare šta mi se desilo, oni su mi odgovorili da su mi na glavu pali neki bolnički instrumenti", rekla je Raševićeva.

Pacijenti ove bolnice ističu da, osim skučenosti prostora, bolesnici nemaju ni pristup telefonu, a u slučaju hitne potrebe moraju izaći izvan bolnice kako bi obavili telefonski razgovor.

Četrdesetšestogodišnji Radivoje Bobar, koji je smješten u petokrevetnoj sobi, požalio se da za pacijente nije obezbijeđeno kupatilo, dok su bolničke sobe prljave.

"Pogledajte ormariće u kojima držimo hranu i sokove! Oni su bukvalno u fazi raspadanja. Neko mora učiniti nešto kako bi se ova situacija što prije promijenila", pričaju pacijenti.

Direktor bolnice dr Slavko Ždrale, pak, tvrdi da su uslovi smještaja pacijenata "zadovoljavajući".

"Oko 50 odsto kapaciteta ove kuće isključeno je iz funkcije već sedam godina i to se ne može promijeniti dok se zgrada ne napravi. Mi radimo na tome da obezbijedimo što veći nivo zdravstvene usluge i racionalizaciju poslovanja. Higijena, prijem pacijenata i čistoća u postojećim uslovima su zadovoljavajući. Stanje nigdje nije povoljno, u Kliničkom centru Banja Luka situacija je još gora", tvrdi Ždrale. Na pitanje ko je kriv za izuzetno tešku situaciju u ovoj ustanovi, Ždrale glavnim krivcem smatra društvo i državu "koja nije u mogućnosti da obezbijedi sredstva za zdravstvo".

"Ministarstvu zdravlja RS prije dva dana poslan je dopis s prijedlogom mjera za prevazilaženje trenutnog stanja u Kliničkom centru Istočno Sarajevo", kaže Ždrale.

Ja ne mogu da shvatim da se drzavna bolnica u principu ponasa kao privatna,a nije presla u ruke privatnika,odnosno da li je ovo istina i da li se to stvarno tako desava u nekadasnjoj prvoj austrougarskoj bolnici u Kasindolu,i kakav je uopste nivo usluga.

Istina ima i drugo lice, uvijek.

Stanje nije mnogo bolje ni u drugim bolnicama, a plaćanje određenih usluga se traži ako

pacijent nema osiguranje, ili ako bolnica nije u stanju sama da obezbijedi npr. vještački kuk, ili

nešto drugo. U cijeloj državi je tako i treba biti realan.

Što se tiče dr. Slavka Ždrale, o njemu sam čula sve najbolje i prije nego što sam sama imala priliku da se uvjerim u njegovu stručnost, kao i u njegovu ljudsku i ljekarsku etiku.

Gledala sam kako se ne libi da radi i poslove koje rade medicinski tehničari iako je hirurg na glasu.

Mislim da je stanje tesko i velika besparica, ali bolnica u Kasindolu je od neprocjenjive vrijednosti...

Volio bi da znam da li je to kampanja rusenja ove bolnice ili zaista istjerivanje pravde...

Koliko poznajem situaciju, nekako sam sumnjicav na ove optuzbe... :icon_rolleyes:

Smatrete ,iako je ekonomska situacija jako teska,bolnica savrseno funkcionise,i o ovo sa parama nema osnova,neko se namjerio na postene doktore. Ja licno bih vise obratio paznju kakav je nivo usluge,a da se treba ili neko treba,bilo da je drzava ili pojedinac svakako usluga platiti,i u skladu sa tom ekonomskom situacijom.(mislim, nemoze plata od 200 -400 km, biti dovoljna da pokrije velike troskove lijecenja,sem izuzetaka). Da dubem iskren ne znam nista puno o ovome,odnosno stanju u kojem se danas bolnica nalazi,samo sam jednom bio u posjeti,moje misljenje je da ni kazamat iz 11 vijeka bio uredniji i organizovaniji nego ova ustanova koja bi trebala biti humana,a ja sam se tog ruznog popodneva nasao u jednoj sobi na drugom spratu,cini mi se paviljon Jugoslavija, i usluga je da pacijenti dozivaju sestre i doktore po pola sata,od jauka mi se kosa na glavi dizala,oni koji dodju u posjetu moraju otici do sestrinske sobe da pozovu neku,koje su okupljene za stolom i piju kafu,sa neprijatnim pogledom zasto su kao prekinute kad se trenutno opustaju,za doktora niko i ne pita,niti ga ima na odjeljenju. Isto tako,neki zli jezici dobacuju da se isti zakljucao sa nekom u svojoj sobi,ko ce znati,ljudi svasta pricaju.Iako istina ima dva lica,ipak dobro treba odvagati oba. Najsrecniji su oni izgleda kojima ova ustanova nije potrebna, i svima koji su tamo zelim puno dobrog zdravlja.

Kakav ce biti nivo usluga kada je sve u stanju raspada....sirotinja.

Samo kritike na racun ljudi koji su ostali tu, pomagali i spasavali ljude i za vrijeme rata.

Mnogi ljekari su pobjegli i ciste klozete u inostranstvu nesposobni da poloze ispite i rade kao ljekari.

Ovi su bar ostali i u takvim teskim uslovima se bore koliko mogu.

A sto se kriticari ne potrude i pomognu u organizaciji necega , bilo sta da je u pitanju, od cega bi sva donacija isla za popravak bolnice i kupovinu aparata neophodnih za ljekare pa bi sigurno i usluga bila na vecem nivou.

Mislim da si u mnogo cega u pravu sto se tice ovoga tvog teksta Kleo,ali treba se zapitati kako je doslo do toga,odnsono raspolazes li pravim informacijama...da ne pominjem sad tu bolnicu,koja je ideticna kao i ove,(ako nista ostale su zgrade i nesto opreme,u Kasindolu)Zavod za kozne i venericne bolesti Dr Ernest Grin,Vojna bolnica izmjestena iz Sarajeva,na Koran,hotel na Palama.Ako neko od vas licno nadje i pincetu od tih pokradenih,rasutih bolnica,ja cu se licno dobrovoljno angazovati da se unaprijede u svakom smislu.Za mnoge koji imaju laicki pristup zivotu,odnsono manisu olako neke stvari,pomenucu samo nesto iz ove prve,bolnica je posjedovala jedini ELEKTRONSKI Mikroskop u bivsoj YUGI, koji je, kada je postavljen u posebnu prostoriju napravljenu samo za njega,vrijedio davne 1978 milion US dolara,danas ne znam koliko miliona bi on kostao(posto je vrijednost dolara tada bila drugacija),sam mikroskop je velicine tri metra sa tri metra-da laici ne pomisle da se radi o nekom obicnom mikroskpu-cicu,nema ih puno zemalaj u svijetu,i da pomenem da je ostao pod srpskom kontrolom,odnsono kada je Nahorevo nazalost predato federaciji,u bolnici su zateceni samo zidovi.Ako bi nabrajao samo iz te sta fali,od E.M,Hiperbaricne komore,operacione sale,aparata,kojoj niko nije ni pridavao nekog znacaja,sta bi tek bilo sa ostalima,bolnica na Koranu,Institut sa Ilidze i jos bezbroj drugih.Da ne kritikujem puno kako rece Kleo,da kazem poentu svega,oni koji su sve to otudjili i doveli zdravstvo RS tu gdje jeste,sada kukaju za donacijama i gotovinom posto su potrosili ono sto su olako rasuli ovih zadnjih godina,odnsono kriticari bi trebali sad da ulazu.Ne vidim logike.Za mnoge ljekare i sestre koji su izasli iz Sarajeva u tim ustanovama nije bilo razuma da se zadrze i sacuvaju.Evo ti bar jedan od mnogobrojnih tuznih primjera,odnsono radi se o

Dr DUSANU STANCICU,pedijatar kakvog Sarajevo jos nece imati ni za naredna 3 vijeka,odnsono radi se o pravom strucnjaku,Srbinu,koji ce ustati svako vece i u sred noci kada je dijete u pitanju,sto je najbitnije ,krajne iskusan sa svojih ,izvrstan je dijagnosticar i nije komercijalan.Za njega nema mjesta,niti ga iko angazuje u ovim gore pomenutim bolnicama,ukljucujuci i Sokolac,posto izlazi iz Sarajeva,odlazi u B.Luku, trbuhom za kruhom,i tamo ista prica,expert za djecu zavrsava na Banjuluckoj pijaci ,prodaje cigare po citav dan ,na kisi,snijegu,da bi prezivio i platio podstanarsku sobu. E sad treba ovima koji su se uvalili i gulili zdravstvo i drzavu,mjenajli svalerke ko carape, kupiti neophodne aparate,da bi "toboze "bila bolja usluga.Licno u to ne vjerujem,jer da su htjeli bolju uslugu,oni bi je bar pokusali ocuvati na nekom nivou a ne srozati je do dna dna. Kazu da mnogi u toj regiji imaju izreku ,kad odes u Kasindol ,tu ti je otprilike i kraj,a to nam je kao ponajbolja bolnica u citavoj regiji.

Kakav crni Kasindol, raspitajte se koliki je procenat mrtvorodjenih beba u toj bolnici i sve ce vam biti jasno. A i cim je direktor "dobri domacin" tu nema dilema. Kalinovik je cudo.

Ja sam siguran da broj pacijenata nije opao bez nekakvog razloga,...kakva usluga,takav i odziv pacijenata

Iskreno vjerujem da se jos mnogo toga moze uciniti da se spasi reputacija te jedine bolnice ,koja je ostala u nasem djelu,i da jos uvijek ima veliki broj pristojnog kadra,ne mogu reci vrhunskog,sa velikim iskustvom,ali sa takvim da se moze jako dobra usluga pruzati....to sto je direktor iz Kalinovika,i okupio oko sebe poslusne istomisljenike i rodjake,to je nasa svakodnevnost,i to je u redu ako sve pristojno funkcionise,mada ja u to sumnjam.....Cesto u nasem slucaju ljudi po profesiji ,Doktor,vrse i funkciju direktora odredjene ustanove,sto nije cest slucaj u ostatku razvijenog svijeta,pod uslovom da nije privatna...

Mislim da pored obavljanja jednog posla,kao ljekara, jos jedna odgovorna funkcija da vodi neku ustanovu,cini covjeka da ne zna gdje bi prije,da li u operacionu salu,ili na sastanak,ili nesto trece.....ili je ona nasa narodna,sto bi rekli ,sve mu lezi,basta................da li se zna sta je sa paviljonom"SRBIJA",davno su Grci,Grcka vlada odvojili sredstva da se zavrsi ,rekonstruise za potrebe hirurgije....nadam se da ne kisne

Takodje pricalo se da je ukinuta kuhinja,a napravljena zgrada za uzgoj svinja,nekakvi italijani poklonili i napravili PLASTENIK u krugu bolnice za potrebe bolesnika,a tamo se umijesto povrca nalaze polomljena invalidska kolica,kreveti, i sav metalni otpad sto nije potreban istoj,...e sto ti je organizacija,a kakav li je osmijeh i usluga kad se prima pacijent, ,...nego ima li nekoga da nam kaze utiske ,ko je proveo deset i vise dana ,da vidimo kako se osjecao,ovo su mozda sve nasa naglabanja....

Evo jednog iskustva iz Kasindola.

Bila sam u prilici da mi treba doktro Ždrale kao doktor, hirurg. Na žalost njegove direktorske obaveze primorale su me da čekam nekoliko sati u nenormalno hladnom hodniku ispred operacione sale. Kada je on naredio da taj posao obavi drugi hirurg ovog nije bilo ni na vidiku. Naime, od nekoliko njih jedan se bavi politikom pa je službeno bio napolju, drugo je imao privatnog posla u opštini, a treći je rekao da on ne prima tuđe pacijente. Moram reći da usluga u Kasindolu zavisi od ljekara do ljekara i od sestre do sestre. Neki su ljubazni i zaista se trude da pomognu, dok su drugi osorni, bezobrazni, nepopravljivo potkupljivi i očigledno nestručni.

Mnogo je rezloga da ne idete u ovu bolnicu. Ali je činjenica da mi nemamo drugu. Grozno je govoriti bilo šta protiv, upavo zbog nekolicine koja se zaista trudi radi svoj posao kako treba, ali je činjenica, nepobitna, da tamo stvari ne funkcionišu kako treba. Nadam se da će se to promijeniti vrlo brzo, u protivnom bolnica će se ugasiti. Ne zbog političke odluke, već zbog toga što će ljudi jednostavo sami tražiti spas na drugom mjestu.

sve receno,cini mi se apsolutno iskreno,i izvrsno opisano o kakvom se pristupu (usluzi)radi...sto bi narod rekao,odnsono predji moja brigo na drugoga, lako cemo....sve govori o kakvoj je organizicaji,disciplini rijec,

i nevjerovanto je kako oni koji to rade,ne vide,ignorisu to stanje,ali su vrlo grlati i aktivni kad je putinjau zatraziti pare,od vlade,pacijenata,donacija i sl,...a kako su ih trosili ,odnosno to niko ne zna ,jer se nikome ne polaze racun.....Sladjo,hvala ti na ovom kratkom opisu stanja,i izuzetno mi je drago da jos ima ljudi koji se,kako kazes trude i zele da pomognu,sto ce reci da jos uvijek postoji pozitivna strana te bolnice,ali i cinjenica da imamo stranu koja sve kvari,odnosno jedan neprofesinalan ,non salntan odnos bahatih vlastodrzaca,koji najvjerovatnije misle da su nezmajenjivi...nemam nista protiv Kalinovika,ali cini mi se da se model bolnice kakvom je oni tamo zamisljaju upravo prenio u taj zabiti kutak u Kasindolu ,i kao svi ostali idu putem srozajmo sve do dna,da bi bili nemilosrdi i apsolutni gospodari svega,a za postojece stanje optuzicimo nekog treceg,vladu, situaciju besparice,i jos kojesta....kakva tuga,jedna jedina,nasa ,a mi je srozavamo kao da nam ne treba.... i meni se cini, da je ovdje odavno jedna politika umijesala svoje prste,odnosno prepoznatljiv je model te politike...kako zaustaviti taj trend ,i vratiti je na put spasa ?

Moram reci da mi se ova kritika uopste ne svidja. Lici mi na neku kampanju rusenja bolnice. Koliko ja poznajem situaciju, apsolutno sam ubjedjen da doktor Zdrale nije korumpiran i da daje sve od sebe.

U ovakvoj situaciji, okruzenju i drustvu ocekivati da bolnica u Kasindolu, koja uzgred zaposljava i nekoliko stotina ljudi, bude na nivou VMA u Beogradu je u najmanju ruku nerealno. Dobro je da ikako postoji, pa da ljudi ne moraju da idu na Kosevo i da tamo idu pod noz. Zna se ciji.

Ne svidja mi se ni sto se kritikuje sto se traze pare od vlade, pa od koga da se traze. Kako uopste ocekivati bez para kvalitetne medicinske usluge, ne razumijem sta hoce da se kaze.

Jasno je meni da tu ima loseg osoblja, neljubaznog, korumpiranog, kao sto je i uvijek bilo, ali tako generilizovat stvari, jednostavno nije u redu.

Kao i pominjanje Kalinovnika (mislim ja nemam nikakve veze sa Kalinovnikom), u ostalom i djeneral je iz tog kraja, pa nije nikom smetalo.

Slazem se u tome da bi trebalo da se usluge u bolnici podignu, nema govora o tome i da bolnica jednostavno mora tu da opstane i da se sto prije ulozi sto vise para,

jer sa bolnicom u Kasindolu Srpsko Sarajevo ima tu sigurnost i nezavisnost, bez bolnice ljudi ce morati ici bolesni na Kosevo,

a sta bi ih tamo sve cekalo, mozda nasmijane i ljubazne sestre i nekorumpirani doktori ?

Jednostavno ne vjerujem...

Mozda sam bio bas u bolnici poslije tebe :icon_wink:

Nego da ti ovo ispricam, znas kako je ovde, odes nesto da slikas, rengen, ultrazvuk i tako to,

poslije toga odes kod doktora i ovaj odma to vidi na kompjuteru, nema razvijanja filmova i slicno.

I jos ima sve tvoje snimke od prije, vidis kako su ti kosti izgledale prije 5-6 godina :smile2:

ma sva istorija, srce na dlanu...

U bolnici u cekaonici, ogroman tv siroki, plazma, ma ko kino izgleda... WC cist, mirise fino... Ja iso nesto zimus, fino toplo, milina... Pice oni liftovi, sve u staklu... A tek osoblje, osmijeh broj 2, 3 ili po potrebi... :icon_wink:

Blista sve... Koliko znam medecinske sestre imaju oko 25 dolara satnicu, bez nocnih, dezura i slicno,

a doktori prosjecni, oko 10 milja mjesecno... :occasion18:

Sad ne znam tacno koliko kosta dan lezanja, ali je vise nego u najskupljem hotelu...

I odem ja tamo, kad ono parking se placa, petica za sat vremena :icon_eek:

A mozes se parkirat i dzaba samo malo dalje, pa se malo prosetas... :P

Mislim to kosta sve ogromne pare, zaista zdravstvo u Kanadi proguta milijarde dolara, sto bi oni rekli easy...

I opet doktori ko i svi ostali ljudi, odose u Ameriku jer tamo uzimaju jos vise, pa sada eto i u takvim uslovima cekas na pregled kod specijaliste i po nevjerovatnih godinu dana :icon_eek:

Naravno ako nije nista hitno...

I jos da dodam pored toga sto to drzava sve dotira, od ogromnih poreza, non-stop se traze donacije za razne fondacije tipa, Fondacija za srcane bolesti, Fondacija za oboljele od raka, Fondacija za istrazivanje ovoga i onoga,

zovu telefonom, djeca po skolama skupljaju pare, prosto nevjerovatno...

Nema brale brez love nista, pa ni zdravstva... Opet cini mi se da je ta bolnica i najbolja firma u kraju, sto se tice broja zaposlenih, kao i potencijala...

Mislim umjesto samo kritika, koje su potrebne naravno, ima li i nekih predloga ...

Ake slazem se sa tobom u vezi Kanadskih bolnica i sa svim ti donacijam itd, ali razlika izmedu kanadskog doktora i dole naseg je to sto te donacije u stvari i idu za bolnicu sto pare od vlade i idu u bolnicu. A sada dole kod nas i da se daju donacije jel stvarno mislis da ce da odu za bolnicu ili nekom doktoru, ili ce 80% sebi u dzep a ostalih 20% bolnici. Biloa sam ja u prilici dole kada ti treba nesto hitno nema doktora previse zauzeti itd itd, i ono malo nastranu evo ti $100 sve se zivo sredi u toku pola satai ambulanta koja je napravila prevoz do Zenice tamo cekaju na vratima jer im je receno da ce ii oni isto da dobiju koju paru.

Igrom slucaja bas sam sinoc bio u bolnici i gledam svu tu opremu i naravno sjetim se ove price...

Tuzno je malo, onako to porediti sve... Pogotovu kad sam vidio da ako je nekome hladno i trese se,

donesu ugrijan carfas...

A to sve kosta milione i milione, od poreza i osiguranja i na kraju jos opet nesto i naplate,

kazu longeta i stake nisu pokriveni osiguranjem...

Znaci na sve nacine uzimaju pare...

Mislim da ne treba bjezati od donacija za nasu bolnicu u Kasindolu, pa ako neko ukrade i koju marku, opet ne treba zaliti

i u krajnjem slucaju treba vjerovati u ljude, jer tuzno je kad se ta vjera izgubi...

e upravo ovo Ake sto si pomenuo gore,kao i Jabuka,kakav je odnos i usluga u zdravstvu u nekim zemljama,bih i ja upravo zelio u toj bolnici u tom Kasindolu, ..znam da je ovo neuporedivo,odnosno razlika u samom sistemu zdravstva,ali je ona najvise odnos pravilnog planiranja i edukacije...pa i ako smo siromasni,ne znaci da se setra ,ljekar i ostali,ne mogu nasmijati,biti ljubazni,na usluzi, a ne kao vukovi posmatrati pacijenta,ili kokos ,kako ga je najbezbolnije ocerupati....moram ti reci da isto mislim kao iti ,da bolnici treba pomoc u svakom smislu,pa svakako i finansijskom,ali ne ovima koji su pola opreme pobacali,olako pustili da kvalifikovani odu, oko sebe napravili tabor,koji zari i pali....kazao si,koliko ja poznajem bolnicu...a ne znam poznajes li da vecina osoblja recimo ne dobije platu po nekoliko mjeseci,pa recimo npr u junu dobiju za decembar prosle godine i sl fore,da se uspava pacijent,pa se probudi ujurtru praznog dzepa,sa nestalih 800km ustedjevine, da pojedini provode vise vremena sa svalerkama nego na radnom mjestu,i da ih ne nabrajam ...ovakvih ruznih stvari je na pretek,i moja kritika ide u smjeru da se lose stvari ne dogadjaju, a ne kako ih neki prvaci (poput pojedinih polit.struja) komentarisu,ide se na rusenje bolnice....po meni bi trebala samo da se veca izgradi,da bude bolja usluga ,i da bude ponos tog kraja...ovo sto je Jabuka napisala je upravo ovaj gore prvi post,odnsono zdravstvo sa kakvim se ona susrela u federaciji ,je upravo identicno ovom u Kasindolu,pokazes pristojne pare prolazis,nema dovoljno para, idi dalje,....nemam ja licno nista ni sa bolnicom a ni sa Kalinovikom,ali moras znati da je bonica zasnovana po kalinovackoj vezi,i to u smislu, zaposlis ga a oni odani kao psi,...da pricaju u zavicaju bajke o pojedincima....smatram da nikakva kritika ne pije vode,i imam konkretan prijedlog,treba ih poslati u bolnice zapadnih zemalja da nauce da budu,ljubazni,nasmijani,ovtvoreni, jer to nekada puno vise znaci pacijentu nego sam lijek,kao i organizaciji ,disciplini koja im ponajvise nedostaje...

evo sta pojedini posjetioci ovog sajta kazu o bolnici i zaposlenima u ovoj ustanovi,mislim ,da ti se kosa na glavi digne..................

by nina @ 20.06.06. - 13:10

potpuno se slazem za bolnici u kasindolu ima li iko da uvede red u tu bolnicu covjek se ponasa kao gospodar zivota i smrti farmu od bolnice pravi sa svojim jaranima krcmi drzavne pare

by sloboda @ 20.06.06. - 15:03

Ovo je pravo pitanje, Zdrala treba u zatvor poslati . On jednino zna za dvije dijagnoze, nije ti nista, ili imas rak

pa sjeci . Dodjes zbog prehlade i na Vranjesu zavrsis. A medicinsko osoblje dok ne vidi kesu prici ti nece uzas jedna

kraj svijeta, smrdi mokraca na sve strane

Kao da je neka bolnica iz filmova strave i uzasa u 18 vjeku, Kako ga nije stid i sram, neka kupi ovce pa ih cuva .

by milan @ 20.06.06. - 15:05

Svaki dan vrše nasilje nad nama u bolnici Kasindo i domovima zdravlja. Ubijaju nas i niko nista . A ono oko kesa i koverata je tacno, samo pare traze javno. Valjda ce i o ovome neko progovoriti, Sve kao neki dokotri pojma nemaju, ubijaju ljude i nikom nista.

Не знам ништа о тој болници, али све што прочитах звучи као поприлично позната дијагноза, на жалост примјењива на многе наше болнице. Него, кад већ говоримо о болницама, на жалост, имала сам прилике да се увјерим прије неких петнаестак дана какав систем здравства имамо и колико је страшно разбољети се и пасти на милост и немилост овим љекарима, болницама и систему здравствене заштите.

Mislim da si u pravu,da je u vecini zdravstvenih ustanova sirom RS-a ,manje vise slicno stanje,odnsono negdje malo bolje, negdje malo losije...meni se cini da je u zdravstvu nastalo bezakonje i nered koji se samo tako posmatra,a ne radi se ni na cemu da se unaprijedi i dovede u neki pristojan red , a sve to trpe pacijenti,koji se u ocaju,trazeci ruku spasa,nadju u jos vecem bolnickom ocaju,pa iz toga i ovakvi komentari..ja smatram da jos uvijek ima veliki broj humanih ljudi,ljekara i ostalog strucnog osoblja,koji bi sa nekim pristojnim i postenim na celu,mogao mnogo vise pruziti nego ova raskalasena bratija,koja je iskoristila povoljan trenutak da dovede zdravstvo do ruba propasti i pacijente do ocaja,da moraju da bjeze iz ovakvih i da idu u federaciju na lijecenje....

...da moraju da bjeze iz ovakvih i da idu u federaciju na lijecenje....

A to kao u federaciji bolje :icon_confused:

Trebalo bi da samo vidiš bolnicu Koševo i one paviljone, ne bi onda pisao ovako...

A o njihovim ljekarima da ne pričam :icon_rolleyes:

Maso,pita uciteljica Miku u prvom razredu O.Skole da kaze djeci nesto o zecu....a Mika ce ,zec je sumska zivotinja,a za raziku od zeca medvjed,pa o medvjedu nastavi pola sata(upravo me podsjeti na njega)...... ne znam kakvog ima smisla ,kakva je bolnica u federaciji,smisao je da se ova popravi da ne bi isli u federaciju,posto im je bliza,osiguranje im je tamo,i da vjeruju tim ljekarima,koji u njoj rade....ali sve su prilike po izjavama pojedinih da to nije tako......ne znam kakav je tvoj kriterijem,po kojem donosis te zakljucke,ali kad procitas gore u pojedinim postovima,kad pacijentima donesu ugrijano cebe,pa se nasmiju,pa ga obilaze svakog casa,vjerovatno ima ogromne razlike za razliku od onog sto se pacijenti smrzavaju i niko ne vodi o njima racanu,sem ako nije debeo novcaniik u pitanju...a takvih je kod nas mali broj,nazalost

svrha ove kritike je kako unaprijediti bolnicu,a ne shvatati kao ptuzbe na racun iste,sto pojedinci vrlo vjesto koriste iz pojedinih pol.redova,hoce da nam sruse bolnicu(ovo jedva cekaju,da dobiju na vremenu,da je jos vise ruiniraju)

....pa popravite stanje u njoj,da se dicimo sa njom,i ne moze je niko srusiti ,narocito kad se sve pozitivno prica o njoj.........

Činjenica je da smo svi nazadovoljni sistemom zdravstvene zaštite u Republici Srpskoj. Ali ja ipak na ovom mjestu moram reći da nam ipak ne treba mnogo pa da neke stvaru budu dobre ili bar zadovoljavajuće. Primjer je bolnica u Foči. Imala sam priliku da u nekoliko navrata budem tamo u posjeti i to na različitim odjeljenjima i mogu reći da je to bolnica koja može služiti za primjer mnogima. Tamo možete zvati bolnicu i raspitati se za stanje pacijenta kad hoćete. Ljekari su dostupni i kad nisu na dužnosti. Sve je nevjerovatno čisto i uredno. Tamo čak imaju i neke aparate koji nemaju u Kasindolu, pa mnogi traže da idu tamo u bolnicu, ali je to teško izvesti. Takav nam sistem zdravstvenog osiguranja. Ne možeš se liječti gdje hoćeš, već gdje ti kažu.

Potpuno sam iznenadjen,sa ovom bolnicom u Foci,ali mi je s druge strane jako drago,da postoji i da tako lijepo funkcionise,da su pacijenti zadovoljni sa uslugom bolnice,ljekarima i ostalim osobljem..steta je da oni koji zele da koriste usluge takvih ustanova,moraju da se lijece tamo gdje ne zele da idu...

Interesantna je cinjenica da, kad god bi neki kriminalac ili mafijas (a uz to i veliki Srbin , npr. Rato , Zdrale ... ) bio ranjen, isao bi u Kosevo da se lijeci ili operise a ne u Kasindol. Pitam se zasto ?

Doktor Slavko Ždrale podnio je ostavku na mjesto direktora Kliničkog centra Istočno Sarajevo. Umjesto njega sada će biti direktor doktor Milan Pejić, dosadašnji načelnik odjeljenja ORL. Ovo je jedno od rijetkih odjeljenja u Kasindolu koje je izgledalo pristojno i na kome je usluga bila koliko toliko normalna. Dr Pejić je već tražio pomoć lokalne zajdnice da pomognu bolnici, a i on je sam najavio neke promjene koje će koliko toliko popraviti stanje u Kasindolu. Nadati se najboljem.