falcon iv

Izgradnja Srpskog Sarajeva

1,216 posts in this topic

Kako napreduju projekti u Srpskom Sarrajevu, imate li slike? Hoce li biti izgradjen onaj zatvoreni bazen?

Strani investitor kupio zemlju kod TUS-a.U maju pocinje izgradnja velikog stambeno-poslovnog kompleksa.

6(1).jpg

ponuda.jpg

Друга фаза изградње објекта Административне службе Града

Скупштина града Источно Сарајево је започела другу фазу изградње објекта, који ће се користити као Административни центар Града Источно Сарајево.

Одлуком Владе Републике Српске 26.03.2009. године пренесено је право власништва над некретнинама зграде и земљишта Телекома, који је изграђен на локацији бивше касаране „Сељо“ у Источном Новом Сарајеву.

Изградљом објекта створили би се услови обједињавања свих одјељења Скупштине града који су сада одвојени, будући да је један дио Административне службе смјештен у објекту „Кикинда“ у Палама, а други дио у Источном Сарајеву.

„АРС“ студио из Бања Луке извршио је препројектовање пројектне документације за потребе садашње намјене. У објекту је предвиђена велика сала (80-100 мјеста), мала сала за састанке, канцеларијски простор, архива, шалтер-сала, банка, бифе-ресторан, отворен репрезентативни простор за културне садржаје, распоређених на четири етаже. Укупна квадратура објекта је 2700 м2.

Административна служба Скупштине општине Источно Ново Сарајево је у поступку тражења потребне сагласности у складу са законом о уређењу простора, такође у току је и припрема документације за објављивање јавног тендера, за избор извођача радова на објекту.

1.jpg

2.jpg

12.jpg

22.jpg

Ко ми објасни шта је шта на овом Бијелом Пољу, дам му дукат...

Ко ми објасни шта је шта на овом Бијелом Пољу, дам му дукат...

mislim da ce sada biti jasnije.ovi objekti ce se rustiti.

regul1.jpg

a ovo se treba graditi.

regul3.jpg

Даклем, овај најдоњи пут је пут према болници Касиндо ака улица Касиндолског батаљона. Сконто, хвала.

Ја гледај чуда и јада... шта ће бит... а малтене за свеку ову кућу и зграду знам да ти кажем чија је :)

У једној од њих се ако се добро сјећам дијелило оружје пред рат... ал нећемо сад да је рекламирамо :smile2:

bas tako.sve kuce ce biti porusene i na njihovom mjestu ce se graditi novi objekti.mislim da je jedan od investitora na toj lokaciji dragan skrba.

Da li to znaci da tu vise nece biti privatnih kuca ?

Da li to znaci da tu vise nece biti privatnih kuca ?

da!mislim da ce uskoro poceti rusenje.

Hm....ovako na papiru sasvim realno ali mnogo ce to da kosta. Nisam nikad pesimista (da jesam tesko da bih ostao dole) ali nece to biti jos.

Боље би биле неке љетне слике... не могу да сконтам одакле је ова прва, рекао бих однекуд са Павловца или Прљевог брда... а ова друга је са Мојмила... али види се разлика :smile2:

Не, друга је са Илињаче, а прва однекуд из Лукавице...

Ja mislim da je prva iz helikoptera :smile2: , a druga sa Mojmila.

Bilo bi dobro kad bi se druga mogla napraviti iz istog ugla kao i prva.

Да, са Мојмила, гледа на ону "Капију града" и Туш са те стране... то ме збунило... побогу ту је и црква на Вељинама... јој, дефинитивно сам преморен :smile2:

Jel ovo Dodo pravi SIPU ?

]DSCF0012.JPG

pozoriste

DSCF0072.JPG

beograd

DSCF0073.JPG

aleksandrija

DSCF0074.JPG

lokacija za trokut

DSCF0085.JPG

os na dobrinji

DSCF0016.JPG