ortodox4ever

Ljubimci na dva i četiri točka...

281 posts in this topic

Al zasra VW sa ovim sibicarskim forama.

Vlastita procjena im je da ce ih to kostati 6.5 milijardi EUR, ali ko zna.

A bio sam mjerkao A6 3.o TDI, medjutim sad nema sanse.

A jbg...to je nesto oko ove euro 6 norme na sta je odavno upozoravao FIAT nesto kao u stilu nije moguce da su tako brzo izgurali te motore po relativno niskoj cijeni i niskoj potrosnji (nisam bas previse detaljno pratio oko toga). Tih 6.5 milijardi je "sica" ako krenu da pljuste tuzbe. A mogle bi Prica se o 18 mlrd $ samo kazne u USA (jebote :blink: ) bez racunanja eventualnih tuzbi. Nekome ko je imao renome poput VW grupacije nije trebao ovakav publicitet.

Nisam siguran da i mnogi drugi prizvodjaci nisu cinili slicne stvari (poput uslovno receno, laziranja potrosnje i slicno) tako da je ocekivati da bude ovakvih stvari.

A ti elemente, s obzirom da si u Sj. Americi benzinca i bog da te vidi. :smile2:

Presao 200k milja na mojoj staroj mecki, pa sad gledam da uzmem nesto novo.

U izboru je bilo njemacko sveto trojstvo: A6, E klasa i serija 5. Ali, BMW je definitvno otpao jer mi je malo otjesan, tako da je sad dvojba izmedju Audija i Mercedesa. No, nova E klasa izlazi na jesen, a A6 mi nekako ne lezi kao Mercedes kad ga vozim. 4 puta sam isao na probnu voznju (2 puta sa 2.0 motorom i dva puta sa 3.0), ali nije to to.

Gospodja lobira za prostor i sigurnost, odnosno Volvo XC90, ali sam citao horror price o raznim kvarovima, a i za te pare sam ocekivao bolju finalnu izradu,mada jeste dobar auto.

Muke prvog svijeta, ali bas sam u dilemi.

Presao 200k milja na mojoj staroj mecki, pa sad gledam da uzmem nesto novo.

U izboru je bilo njemacko sveto trojstvo: A6, E klasa i serija 5. Ali, BMW je definitvno otpao jer mi je malo otjesan, tako da je sad dvojba izmedju Audija i Mercedesa. No, nova E klasa izlazi na jesen, a A6 mi nekako ne lezi kao Mercedes kad ga vozim. 4 puta sam isao na probnu voznju (2 puta sa 2.0 motorom i dva puta sa 3.0), ali nije to to.

Gospodja lobira za prostor i sigurnost, odnosno Volvo XC90, ali sam citao horror price o raznim kvarovima, a i za te pare sam ocekivao bolju finalnu izradu,mada jeste dobar auto.

Muke prvog svijeta, ali bas sam u dilemi.

Муке су то доброг дијела свијета, само се разликује број евара који се даје :)

Da te posluzi dugo! :)

Meni kad bi izbor bio izmedju Mercedesa i BMW...ne bih Mercedesa nikad. Veliki mercedesi me asociraju na diktatore ili grobare.:D Salu na stranu, i merc je vise nego dobar. 

Serija 5 je odlicna...da ne spominjem M modele. Bilo dizel bilo benzin.