vjt

Новитети...

312 posts in this topic

Изашао је нови албум Darkwood Dub-а "О данима"! Љубитељи навалите. Још нисам успјела да се дочепам албума, али с обзиром да су људи све бољи и бољи, сигурна сам да нас чека много добре музике!!! Enjoy :)

Fulbite Session (ваљда се овако пише) - сингл који се врти обећава...

региони - darkwood dub

трагом тајне

пустињом без гласа

путем снова

непролазног сјаја

мала снага

пустих снова нада

иза сунца

бескраји без краја

стаза тајне

непролазног сјаја

мала снага

пустих снова нада

обриси савршеног јутра

будим се устајем

растварам се у чаши воде

поглед на распоред

зрак сунца се прелама кроз стакло

кроз реверб и филтере

сат показује погрешно време

правим се да не примећујем

Нови албум групе THE CARDIGANS - SUPER EXTRA GRAVITY! Ко воли овај бенд, сигурна сам да ће уживати у новом албуму. Сјајно. Као уосталом и све што је овај бенд направио!

И још нешто, што није баш новитет (изашао албум 2005.) - млада хрватска пјевачица Натали Диздар. Дивна музика, диван џези вокал. Права уживанција за љето!

Novi album grupe Tool

Grupa Tool, uskoro objavljuje novi album pod nazivom 10 000 days, u izdanju Sony BMG i podetiketa: Zoo Entertainment, Volcano II i Tool Dissectional.

Album će biti objavljen 2. svibnja, a opremljen je sa impresivnom popratnom knjižicom od čak 32 stranice. Tool su po mnogočemu specifična grupa. Dok su za mainstream, komercijalne metal krugove na glasu kao pre-avangardni, u krugovima alternativno - avangardnih rock grupâ smatraju ih prekomercijalno uspješnima da bi se "usudili" smatrati dijelom alternativne svjetske metal-rock scene…

Tool su svoja četiri albuma prodali u nakladi od oko 13 milijuna primjeraka.

Dio glazbenih kritičara opisuje sadašnji zvuk Toola kao post – Jane’s Addiction sound, s prizvucima glazbe Rage Against the Machine i Faith No More. Toolsi ističu da su im glazbeni uzori: King Crimson, Led Zeppelin, Pink Floyd, Rush, a djelomično i David Bowie (iz njegove faze iz sredine sedamdesetih). Tool je grupa koja se relativno rijetko pojavljuje u medijima, malo komunicira s novinarima, i nikad nije uključena (fotografijom grupe) na covere svojih albuma.

Nakon pet godina diskografske stanke, vraćaju se s novim albumom kojeg najavljuje singl "Vicarious" (čija se premijera očekuje 17. travnja), koji traje gotovo 7 minuta.

Popis pjesama na albumu 10 000 days:

1. Vicarious

2. Jambi

3. Wings For Marie

4. 10,000 Days

5. The Pot

6. Lipan Conjuring

7. Lost Keys

8. Rosetta Stoned

9. Intension

10. Right In Two

11. Viginti Tres

Izvor: Netplugged

Download link

http://www.megaupload.com/?d=3W9C35QS

Ja nazalost nemam priliku cuti novitete ,poput darkwood dub-a,odnosno cuo sam samo neke ranije pjesme,kao elektro pionir,usamljeni hasisar,etc..mada bih zelio da cujem stvari koje trenutno izlaze,ali

ovih dana ja slusam neke poput,..Yeah,Yeah,Yeahs,Vandalism,Dandy Warhols,Incognito,Morningwood,Jamie Lidell,etc....ne znam je su li ovi popularni kod nas,da li se vrte.....

Ја сам само чула за Је је јеас и Денди Ворхолс. У суштини имам огроман проблем што немам неку добру радио станицу, која пушта некомерцијалне новитете.

Ko je u prilici.. i ko voli....

http://www.toolband.com/tour/index.html

Изашао је нови албум Darkwood Dub-а "О данима"! Љубитељи навалите. Још нисам успјела да се дочепам албума, али с обзиром да су људи све бољи и бољи, сигурна сам да нас чека много добре музике!!! Enjoy :smile2:

Upravo sam se vratio sa koncerta.... izuzetno....

grlo prepuklo... upala listova.... jako dobar koncert .... :icon_smile:

Благо теби. Сад се сјетих графита: Прољеће је, а ја живим у Србији. Е па могу да то пребацим у: Прољеће је а ја живим у БиХ. Много ми недостају добри концерти.

Благо теби. Сад се сјетих графита: Прољеће је, а ја живим у Србији. Е па могу да то пребацим у: Прољеће је а ја живим у БиХ. Много ми недостају добри концерти.

Mislim...Kako to? Nema svirki u RS ili? Inače karta je bila 200 din.Za block out je bila 300din. U Srbiji to i nije neki izdatak.

Ovo su fotke sa koncerta. :icon_wink: Tu sam negde. :smile2:

http://www.soinfo.org/album/2413.jpg

http://www.soinfo.org/album/2413.jpg

http://www.soinfo.org/album/2417.jpg

http://www.soinfo.org/album/2410.jpg

http://www.soinfo.org/album/2412.jpg

http://www.soinfo.org/album/2426.jpg

Риђобради, који је ово простор?!

Што се концерата тиче - у РС негдје можда и има концерата - у ТБ слабо, мада нисам ни ја у ТБ осим два-три пута мјесечно. Остали концерти - углавном су у Сарајеву - а то ми није баш неки угођај. У Сарајево ионако идем када морам, а и тада ми је пречесто (у посљедње вријеме више него често). Напр. Пако де Лусија, мој идол гитарски, долази 5. јула, али ми Сарајево једноставно није неки простор за добро зезање. Мени без Београда и београдске публике нема ништа - па било да се ради о електронској музици, о некој алтернативи, или о класици...

Pa... ono klasična sala iz doba socijalizma.Sala Partizan - Sombor.

Tu se takođe održavaju neki sitniji sportski događaji, klinci imaju fizičko,itd. a ima i binu ... iz razumljivih razloga s obzirom kada je građena. :icon_wink:

Све ми симпатичнији ови момци из бенда Зостер. Није новитет, али не знам у коју тему да метнем њих. Јуче се возим, шалтам станице, и онда чујем пјесму: Нак, нак, накамену сједим јааааа (на мелодију Нокинг он д хевенс дор, наравно). Умрем од смијеха. Зостер, чини ми се. Припремају и нови албум. На почетку су ме нервирали јер се видјело да су толико слушали Канду, Коџу и Небојшу, да су консеквентно одлучили и да их копирају (оно "џамејканско" изговарање и пјевање нарочито). Али ипак ми измаме кез кад чујем пјесму:

Волим што сам еро

од камена стина

волим што сам еро

материна сина...

Херцеговинаааа

Калифорнијаааа

:smile2:))

zoster je super, extra su!

ima ona:

uzecu pravdu u svoje ruke,

nocas uzimam pravdu u svoje ruke...

jednoga dana kupicu pistolj... :smile2:

i ima ona banana svijet!

ludi su

Dubioza Kolektiv - (Be highirly)

Yes man

be highirly man not sikirly man

yes man, don't worry about all that

shit happens around

just say it: be highirly man just around

the

corner man when you take a hike with a

good car man

when you're going on tha' beach man and

make a wash of yourself on

the seaside, man

You now what i mean man

be highirly man

not sikirly man

because you trust to a good life

because you, all day, try,

every day, to be a positive

Jadidadi be highirly

Jadidadi not sikirly

Dub sound commin'

don't be don't be

sikirly just be highirly

Don't be sikirly

don't be sikirly

so be saburly

just be highirly

Just say it: be highirly man

not sikirly man,

again ,what I said man

Be highirly man

Not sikirly man

Don't be sikirly

don't be sikirly

so be saburly

just be highirly

Skidoh sa neta najnoviji album Zdravka Čolića, Zavičaj.

Prvi utisak - tanko...

Skidoh sa neta najnoviji album Zdravka Čolića, Zavičaj.

Prvi utisak - tanko...

Никад гори!